Ako začat s adopciou?

xena11
17. nov 2013

som tu zaciatocnik, a preto sama neviem ako mam zacat....
najprv asi to ze mam velmi vela otazok ohladom adopcie, pretoze sme sa s manzelom len nedavno rozhodli ze to chceme skusit. Ja ale hlavne co potrebujem vediet je to ze velmi tuzim po babatku ale nie rocne ale len tyzdnove a nie z romskej komunity ale biele najlepsie od nejakej zdravej rodiny ktory si nemozu dovolit mat dalsie dieta alebo nechcu mat uz dalsie dieta a su rozhodnuty ho dat niekomu inemu. Mozte mi napisat ako postupovat?....dakujem vam vopred

cmulinko
17. nov 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/category/adopci... tu najdes vsetky temy ohladom adopcie....ale mala by si vediet aj to,ze na tejto stranke sa ti moze stat,ze nie vsetky prispevky ci odpovede sa ti budu pacit... kritiku ocakavaj hlavne ohladom tvojich kriterii na dieta.

zuzanockamt
17. nov 2013

obrat sa na UPSVaR v tvojom meste, tam ti na kuratele povedia, musis absolvovat pripravu, potom pojdes do poradovnika ... ale dieta podla tvojich kriterii je rarita - budes cakat dost dlho, ak teda vobec 🙄

marka1970
31. jan 2014

más divné kritéria na dieta, hlavne aby bolo z dobrej rodiny a aby bolo zdraveé, ani bilologickým rodicom sa nemusí podarit splodit zdraveé dieta , my máme v profi rodine chlapceka a tiez pravdepodobne pojde na adopciu,nie je to romsky chlapcek , ale si myslím ze kto tuzi po dietatku je mu uplne jedno ake dietatko sa na neho usmeje 😉 keby vedel byt kazdý tak uprimný ako male deti , deti nepoznaju ten rozdiel ze JA som biely TY si cierny ON je bodkovaný .....atd..atd.. ( vela stastia pri adopcii )

mimisa1111
12. feb 2015

ahojky mela bych zajem si adoptovat dite sem ceska ale zijem na sk mam i povoleni k pobytu uz nemuzu mit deti ale moc bych chtela si adoptovat sem svobodna a chci se starat o dite je me jedno jake narodnosti mozte me poradit jak nato dekuji moc

beruska1523
28. máj 2015

Jak je to s adopciov ked som bez partnera a telesne postihnuta
Daju mi dieta?

alicag
28. máj 2015

Beruska zial nie
.

citronade
3. okt 2015

ze ,,chceme to skusit,, dobre......

sardinka333
3. okt 2015

Kedže chceš dieťa ,,na objednávku,, tak pre teba je vhodné náhradné materstvo - sice v našich podmienkach nerealne ale každa krajina to ma inak nastavene. Normálne, zdravé, biele dieťa ktoreho rodič je tiež ,,zdravý a normálny,, takého asi ťažko nájdeš - taký zvyčajne na adopciu dieťa nedá. Moja kamoška ma 2 chlapcov z hniezda zachrany - jeden je sice biely a prišiel k nim pár mesačný ale ma poškodený mozog a je zaostalý. Druhý je biele dieťa narkomanky. Tam je to skor o tom ,,ber alebo nechaj tak,, žiadny ,,katalog detí,, tu neexistuje. Radšej si to ešte dobre premysli, maš o tom skreslené predstavy a mozeš byť len sklamana a frustrovana - ako myslím to v dobrom.

mata71
5. okt 2015

ahoj.. no máš skreslené predstavy o dietatku ,ale nič sa nedeje... 😵 skus prečítať skupiny čo Ti baby dali link a trošku viac sa dostaneš do obrazu... treba si uvedomiť že dietatko z dobrej rodiny ??? je široký pojem... skorej treba počitať že dietatko bude z inej vrstvy,čo nemení na fakte že chce byť milované a dávať úsmevy svojim novým rodičom... hlavu hore a skorej ako pojdete do procesu adopcie trošku pozistujte... 😉 😉 a neboj vela ludi ma skreslené predstavy ako to je ale je to všetko inak... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre