Skúsenosti s adopciou, náhradnou rodinou a pestúnstvom

magica78
27. jan 2013

ahojte ,neviem ci budem mat svoje dieta kedze sme neplodny par a akurat ideme podstupit KET. Mm som uz nacrtla moznost adopcie ale len tak pozvolna lebo este verim ze sa stane zazrak a budeme mat aj vlastne, ale budem velmi rada ked mi poradíte ako vsetko funguje /adopcia,pestunstvo,nahradna rodina,../ lebo na uradoch nei su vzdy ochotní a vy uz máte skúsenosti z praxe. ake su postupy? kolko sa caka? co financie ? skratka co vsetko treba absolvovat ? viete o nejakej literature kde by som sa mohla nieco dozvediet? budem Vám velmi povdacna. dakujem

pehulkama
12. mar 2014

@fidka79 ...otec-ublíženie na zdraví a výtržníctvo,matka-výtržníctvo,psychiatrická porucha-schizofrénia,brala drogy.....ja nechcem obmedzovať styk otca s dieťaťom,uvedomujem si dôležitosť biologickej rodiny v živote dieťaťa...ja len chcem chrániť dieťa,lebo viem,že časté návštevy narušia režim a tým pádom zdravý psychomotorický vývoj...môj návrh rodičom bol 1xtýždenne 1,5 hod...to je podľa teba obmedzovanie styku?

nituka
15. mar 2014

Dobrý deň prajem všetkým náhradným rodičom.
Mám na Vás veľkú prosbu, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci Náhradné rodiny na Slovensku. Prieskum je zameraný za zistenie problémových oblastí náhradného rodičovstva (platný pre všetky formy: NOS, PS, PR, Osvojenie). Dotazník je anonymný a ani po odoslaní Vami vyplneného dotazníka nevidím žiadne vaše údaje ani prípadnú e-mailovú adresu. Za ochotu a spoluprácu Vám vopred všetkým úprimne ďakujem. Dotazník je dostupný na tejto internet. adrese:
https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

nituka
16. mar 2014

Pekný večer prajem, chcela by som poprosiť všetkých náhradných rodičov o pomoc pri vyplnení dotazníka, za každý jeden dotazníček Vám zo srdca ďakujem https://docs.google.com/forms/d/18KeOSzcEUQqu9y...

macocha
14. máj 2016

@pehulkama Ahoj, ako sa máte?
Len tak zo zvedavosti, dievčatko sa vrátilo do biorodiny alebo ostalo u Teba?

pehulkama
14. máj 2016

Ahoj,máme sa fajn zatiaľ. Maličká ostala u nás,pretože rodičov znova zatvorili do väzenia. Ale odvolací súd rozhodnutie o pestunstve zrušil. V januári náš súd znova rozhodol o pestunstve, no stále to nemáme právoplatné, pretože medzitým matku prepustili z väzenia a nemohli ju nájsť. Takže čakáme na právoplatnosť rozhodnutia.

vrds
23. apr 2018

ahojte, prosim vas, vie mi niekto popisat postup ako vobec poziadat? volala som na SOC. urad a nic nevedeli. potrebovala by som presny postup, co a ako poziadat a kde. co k tomu potrebujem a tak.

pehulkama
23. apr 2018

@macocha Ahoj, ako sa vám darí?
Ja po ďalších dvoch rokoch- otca prepustili z väzenia, domáhal sa stretnutí, chodil za ňou, malá začala mať zdravotné problémy, matka- tiež prepustená, určitú dobu chodila s otcom, potom sa rozišli. Momentálne je otec znova vo väzení a o matke nič neviem. To v skratke.

simona2007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre