Tehotenstvo a cvičenie v posilňovni

13. máj 2024

Pekný deň.
Viete mi prosím poradiť ktoré cviky sú vhodné/nevhodné.
Aké váhy sú prijateľné.
Nechcem cvičiť kvôli postave, ale cvičím dlhodobo a chcem telo udržať v pohybe.

Ďakujem.

autor
13. máj 2024

Nenapísala som: som na začiatku tehotenstva

ada93
13. máj 2024

Asi by bolo najmúdrejšie poradiť sa s trénerom. Mne gynekológ odporučil vzdat sa cvičenia na tento čas, mnoho žien voli nesprávne cviky a váhy a tým pádom si privodia zbytočne komplikácie. Cvičila som doma na podložke jemne cviky hlavne na chrbát, s gumou a s fit loptou, veľa som sa prechádzala. Po 4 týždňoch po pôrode keď som sa cítila už dobre, tak som pomaly začala behávať, chodiť do fitka, mám 7 týždňov po pôrode a som na pôvodnom tréningovom pláne. Cvičenie mi neskutočne chýbalo, pretože som bola zvyknutá na tréningy 4x do týždňa, ale teda celé tehotenstvo bolo bez komplikácii a porod tiež bol hladký …

larena
13. máj 2024

Ja som celé tehotenstvo až do konca cvičila..moc som nezmenila oproti cvičeniu pred tehotenstvom..ale zas cvičila som predtym 10 rokov čiže telo bolo zvyknuté..vyradila som jedine nejaké priame cviky na brušné svaly aby som si neprivodila diastázu.Normálne som robila všetko a cítila som sa super..pôrod bol super a po pôrode som bola fit teda veľmi rýchlo a teraz rok po pôrode som v asi najlepšej forme v akej som kedy bola😀Ak nie sú komplikácie vôbec neni dôvod sa cvičenia vzdať.Možno sa Slovensku sú niektori gynekológovia ešte stará skola tak povedia nie, ale vo všetkých novších guidelinoch sa cvičenie doslova odporúča (samozrejme ak sú neni problémy napr s krčkom..hematóm atď)

autor
13. máj 2024

@larena Ja som na brucho skoro nič necvičila, vlastne všetky cviky viem prispôsobit nižšej váhe a tak aby som brucho nezaťažovala 🙂.
A nejaké kardio ľahké je povolené? Niečo konkrétne?

autor
13. máj 2024

@larena Chodím aj plávať, viem že potrebujem tampón.
Takže rada by som sa venovala pohybu ktorý mi neuškodí.

lienka.7
13. máj 2024

Ono závisí, či si predtým aktívne cvičila alebo nie. Určite sa porad s lekárom.
Ja som chodila plávať.

autor
13. máj 2024

@lienka.7 Áno aktívne cvičím 2 roky s váhami, celý život mám pohyb a plávaniu sa tiež venujem už na vyššej úrovni.

mamamasama
13. máj 2024

Cvičila som celé tehotenstvo. S dosť veľkými váhami. Ak máš športovú minulosť a venovala si sa cvičeniu aj predtým, tak nevidím problém

lisymbia
13. máj 2024

Cvičila som ako aj dovtedy, s ohľadom na to ako sa cítim a koľko vládzem 😊 pokiaľ si zvyknutá nie je problém

lienka.7
13. máj 2024

Tak to je super, určite sa popýtaj ešte gyndosa, my tvoj zdravotný stav nepoznáme😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre