Čo sú to aktívne bylinky?

27. jan 2023

Ahojte žienky, aké sú to vlastne AKTÍVNE bylinky? Napríklad: aktívna bylinka levanduľa, aktívna bylinka pepermint atď? Nemôžem to nikde na nete dohľadať....
Je to vlastne nejaký 100% výťažok z danej bylinky, ktorý kúpime napr.v lekárni, alebo je pojem"aktívna" vlastne celá tá rastlina/bylinka? Dúfam, že som dobre vysvetlila otázku, lepšie ju položiť neviem 😀 ale potrebujem to vedieť, ďakujem vopred za vaše vysvetlenia

stanulienkat
27. jan 2023

To su marketingove kecy. Ako funkcne jedlo a funkcna bielizen.

kvetinka75
27. jan 2023

@stanulienkat doteraz som nepochopila v tomto spojení význam funkčný

stanulienkat
27. jan 2023

@kvetinka75 ani ja. Ale znie to dobre, nie?😁 Ako nieco viac.

kvetinka75
27. jan 2023

@stanulienkat ako niečo, čo musíš mať

autor
27. jan 2023

Takže vlastne sú to klasické rastliny/bylinky v celku? Ako máme napríklad niektoré aj v kvetináčoch? 😅 Alebo je to teda výťažok z tej danej bylinky?

jana_eyre_2
27. jan 2023

@stanulienkat neviem teda čo je funkčné jedlo, avšak funkcna bielizeň je funkčná preto, lebo ak sa používa správne, má určitú funkciu.. napr.odvadza od tela pot, alebo udržuje teplo podľa toho aká to je tkanina a na čo to konkrétne oblečenie potrebuješ.. nie je to len marketingový tah, je to reálne oblečenie ktoré zo začiatku používali len športovci, teraz je to dosť rozšírené oblečenie.. to že sa volá funkčné má nejaký zmysel..

stanulienkat
27. jan 2023

@jana_eyre_2 ale to sme vedeli aj davno predtym, ako sa zacalo to slovne spojenie v biznise pouzivat.
Pouziva sa to vacsinou na zatraktivnenie tovaru, potravin....

zuzanka.zuzu
27. jan 2023

@jana_eyre_2 ale je rozdiel funkčné tričko pre profi športovcov za povedzme 100e a "funkčné tričko 3ks v balení iba za 9,90 už od pondelka v XY" 😂 dnes je funkčné pomaly všetko lebo funkciu to má neísť nahý

jana_eyre_2
27. jan 2023

@stanulienkat nie, je to používané preto aby sa dalo odlíšiť..

Lebo je napr. tričko ktoré vyzerá dobre, ale dá sa len nosiť, je "štýlové", nemá nič navyše.. potom je tričko čo má určitú funkciu ktorú hľadáš a tak je "funkčné" čiže nie len, že si ho oblečies, ale aj to nosis preto aby ti nejako pomohlo.. to či to bolo známe dávno predtým je úplne jedno nejako odlíšiť od štýlového tricka sa musí a nemôžeš sa tváriť že to nie je jeho funkčnosť..

jana_eyre_2
27. jan 2023

@zuzanka.zuzu no to snáď nevysvetľuje teóriu stanulienky že sú to len marketingové reci.. kto potrebuje naozaj funkčné oblečenie, tak si ho vie nájsť.. a niekedy aj funkčné oblečenie nemusí stáť 100€ ide o to z čoho je zložené..

stanulienkat
27. jan 2023

@jana_eyre_2 ano. Ale vidim, ci je z umeliny, ci z bavlny... Dovolim si tvrdit, ze vyse polovica tych veci to oznacenie nema mat. Hlavne ked vidim "znackove" veci z nepriedusnej umeliny. V Lidli je skoro kazde pradlo tak oznacene. Tak urciteeee. V Lidli bude kvalitne pradlo. Alebo termin funkcne jedlo..🙄 Mam pocit, ze ludia prestavaju pouzivat zdravy rozum. A oznacenie "luxusne" ma hociaky shitny vyrobok. Proste sa to dobre predava.
A aj stylove tricko moze byt "funkcne", ked ho kupujem s urcitymi vlastnostami a v kvalite. A funkcne nemusi byt funkcne.

jana_eyre_2
27. jan 2023

@stanulienkat lenže funkčné prádlo je funkčné práve kvôli vláknam, ktoré sú vo veľkej miere umelé.. bavlna zohrieva, ale neodvádza pot od tela ani rýchlo neschne.. kedysi som s týmto pradlom pracovala, kupovali si ho najmä profesionálni vojaci a vrcholoví sportovci a vedeli prečo ho potrebujú.. a nebolo vôbec lacné z Lidla.. pozri viem že sa ťažko priznáva že sa človek mýli, avšak povedala si že je to ako výraz funkčné prádlo.. slovo funkčné znamená že má určite vlastnosti.. a to funkčné prádlo jednoducho naozaj ma 😉

aurelia2000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. feb 2023

@iveetta ďakujem pekne za otázku k téme..chcem si skúsiť pre seba doma vyrobiť rôzne prírodné séra na vlasy, tvár a pleť (liečivé) , a balzam na pery. V zložení sú spomínané rôzne aktívne bylinky..tak netuším vôbec že aké bylinky to vlastne sú 😕

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz