Bylinky na zápal ďasien

florianabotosova
30. aug 2018

Ahojte chcem sa opýtať ked vas trapili zapalene ďasna riesili ste to nejakymi bylinkami? Bola som pred mesiacom u zubarky odstranila mi zubny kamen dala mi nejaku ustnu vodu zapal zmizol no teraz ho mam zas a bolia ma dasna uz len na dotyk jazyka. Skusali ste to nejak liecit bylinkami? Ake su najlepsie ? Alebo ste si kupili.nejaky pripravok v lekarni? Skusala som uz aj vitamin c a b komplex brat no nepomohlo mi toDakujem za .

mirus66
30. aug 2018

@florianabotosova ahoj, mne najviac pomohla ustna voda Curasept, je to asi 200 ml fľaštička za cca 8 eur, kupis to v lekarni. Vzdy rano aj vecer ked som si umyla zuby, tak som si namocila kefku so tejto ustnej vody a cistila a nou dasna, tak ako ked si umyvas zuby, len som aj po dasnach viac prechadzala, masirovala ich a rychlo sa mi to dalo do poriadku. Odvtedy nemam problem. Treba dosledne čistiť aj ked ta to boli, lebo inak sa ti ibq viac zapali. Trpela som velmi dlho na zapaly aj napriek tomu, ze som si kazde rano a vecer umyvala zuby. Priznam sa, ze nie kazdy vecer som pouzila zubnu nit. Zubarka zistila, ze mam velmi agresívne baktérie v ustach a jedinou možnosťou ako predchadzat zapalu je dokladne umyvanie rano aj vecer. Ak citis plak na zuboch pocas dna, aj vtedy. Nevynechat nit, pripadne medzizubnu kefku. Odkedy kazdy den dbam na poriadnu hygienu, nemam problem. A samozrejmosťou je, ze chodim častejšie na dentalnu hygienu, 2 az 3krat do roka, nakolko sa mi rychlo tvori kamen kvoli tym baktériám. Ak sa mi zda, ze mam dasno citlivejšie, okamzite na danom mieste vykonavam prisnejsiu hygienu, pouzivam tam Curasept alebo aj propolisovu tinkturu. Dufam,ze som aspon trosku poradila 🙂

stankadu
30. aug 2018

mne pomáha zub. pasta Parodontax, treba ňou čistiť zuby aj ked to bolí, no do 3 dní mi to vždy prešlo. S bylinkami v tomto smere nemám skúsenosti ale vyskúšala by som harmanček na výplach. Príp. aj repík, ale ten vysušuje, takže do úst je asi nevhodný.

mirus66
30. aug 2018

@florianabotosova a este dodam, ze pouzivam parodontax zubnu pastu, makku kefku a zvykla som pouzivat salviovy caj, ten je dobry na problemy s ustnou dutinou.

alexmar
30. aug 2018

na zápaly sa mi vždy dobre osvedčil čajovníkový olej. kupujem z dm (ten je ale vhodny skor na vonkajsie zapaly) alebo na vyplachnutie ust tento:
https://www.pilulka.sk/tea-tree-oil-11ml-dr-popov
je fakt super. vzdy ho kupujem cez pilulku a ak nakupis viac je tam moznost i zlavy:
https://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/

florianabotosova
autor
30. aug 2018

@mirus66 zuby si umyvam kazde rano a vecer a pouzivam parodontax ustnu vodu ktora strasne stipu ale da sa to zvladnut. Skusim tu propolisovu tinkturu. Ďakujem

jumama
30. aug 2018

Mne raz v lekarni na afty dala lekarnicka Oralmedic - ked som to rozbalila, myslela som, ze niekto zabudol na gelik ci tinkturu, lebo v baleni su len dve vatove tycinky 🙂 Ale ta tycinka je sklenena rurka a obsahuje nejake liecivo. Ked si tym potries aftu - alebo bolave dasna, utvori sa na nom taky biely film, ktory vyluci vsetky bacily von a zaceli ranky. Neverila som, ale naozaj vlecuce sa afty, na ktore nezabralo ine, vyliecil mne a potom raz aj muzovi do druheho dna. Ale neviem, co je liecivo, lebo aj ja aj muz sme mali potom taky otapeny den. Ja som zaspala rano aj budik. Cize jedna ta palicka je na jedno potretie v ustach, postacila na afty aj okolie zubov a na to jedno potretie aj zaberie. Je to dost drahe, na to ze su to dve palicky v baleni. No naozaj to zaberie na prvy raz.
A druha vec, co mi zaberie je B komplex forte a probiotika Biogaja vycmulkat v ustach, nechat co najdlhsie posobit, to mi liecba tak dva dni trva. Mozes pridat aj vitamin Riboflavin, tiez spolu s tym cmulkat. Nie je to moc chutne, ale ani nechutne.

hildicapupu
30. aug 2018

@florianabotosova no tak v prvom rade by som asi riesila, z coho ten zapal vznikol a az potom davat tie bylinky. tiez by som ale odporucila ten cajovnikovy olej 🙂

miriam439
30. aug 2018

@florianabotosova nechce sa mi čítať odpovede, či ti to už niekto písal, ale skús vyplachovat ústa šalviovym čajom /odvarom

jeltica
30. aug 2018

Repik dokaze vytahovat zapal a hnis z ran, tak si skus uvarit repikovy caj a tym si to potierat a vyplachovat sa nim usta

florianabotosova
autor
30. aug 2018

Ďakujem za rady niečo už vyskušam a ked.nie tak jedina moznost ze letim k zubarke nech sa nato pozrie z coho mi.to znova vzniklo

alenie_
30. aug 2018

Určite šalvia. Najskôr ju pi, ale nie dlhodobo, tak 2 týždne. A potom vyplachuj ústa. Ale inač pravidelná dentálna hygiena pomôže.

w123
30. aug 2018

Tinktura zo salvie liek v lekarni sa vola florsalmin, stipe to dost ,ale da sa to vydrzat a velmi rychlo sa potom dasna hoja.

florianabotosova
autor
30. aug 2018

Kupila som si v lekarni ustnu vodu corsodyl mam si nou 2 tyzdne vyplachovat usta tak uvidim ci mi to prejde alebo nie

mojuski
2. sep 2021

@florianabotosova b vitamín je dobrý, ja osobne na tieto problémy vždy užívam Tantum Verde sprey. Zatiaľ ma nikdy nesklamal

sono2
2. sep 2021

@florianabotosova čistíš denne medzi zubami kefkou? Lebo to je kľúčové
Pomáha ak voda meridol
Aby si neskončila s paradentózou

sono2
2. sep 2021

Pozerám stará diskusia. Tak pardon

mima172
Autor odpoveď zmazal
Zobraz