Oregánový olej - dávkovanie

demonika11
4. dec 2015

Ako dlho sa môže užívať oreganovy olej. A aké dávkovanie je U 2,5 ročného dieťaťa? Dakujem ☺

majaxy
4. dec 2015

Pokial viem,nie je vhodny pre deti do troch rokov

juhseverzapad
4. dec 2015

Podľa dnešných tabuliek nieje asi nič vhodné pre malé deti. Je to prírodné, tak tam by nemal byť nijaky problém s dávkovaním.

bamb27
4. dec 2015

@demonika11 zavisi od koncentracie ake je davkovanie,, v principe tak polku dospelej davky,, ale teda ak planujes davat 2,5rocakovy oreganovy olej ako taky, tak vopred varujem ze strasne stipe, ze asi to neda, neprehltne ,,ja dospela som s tym mala problem ,,existuje aj v kapsuliach, ale ten neviem ci bude vediet prehltnut ...
odporucam radsej nejaku inu alternativu prirodneho antibiotika - manuka, kapucinka

demonika11
autor
4. dec 2015

@bamb27 ja jej ho už dávam mesiac, lebo od kedy nastúpila do škôlky, tak týždeň v škôlke a 2 týždne doma a dookola. Od kedy berie ten olej tak musím poklopat 1 mesiac v škôlke bez choroby. Len je to prírodné antibiotikum a neviem či ho môže užívať dlhodobejšie. Pani v zdravej výžive mi hovorila, že dávkovanie je podľa váhy a že jej deti užívajú aj polroka nonstop cez zimné obdobie. Vidím, že je to super, lebo aj ekzem na chrbte jej zmizol, ešte trošku má na bruchu a vyhodil sa jej vtedy, keď jej doktorka nasadila antibiotiká. Nechcem jej uškodiť, preto sa pýtam, či s tým nemá niekto skúsenost. Nemá s nim problém, v pohode ho aj zje. Len ako dlho? Mám aj skúsenosť s doktorkou, koľko liekov predpísala a skoro všetky boli od 3 rokov a mala 2!

nell77
4. dec 2015

davajte im D vitamin, potvrdeny pokles chorobnosti...aj dospeli by mali uzivat prevencia onko..a zvysovanie imunity...

juhseverzapad
4. dec 2015

Nechcem niekoho uraziť, ale každé dieťa si musí vytvoriť imunitu bez všeliakých patokov. Moje decká nie sú choré skoro ako je rok dlhý. Žiadna zdravá výživa, žiadne akože viamíny, žiadne lieky. Keď nám p. doktorka predpísala lieky,tak okamžite putovali do koša, teda recept. Max. čo som im dala bol panadol sirup aj to 1-2 krát.

demonika11
autor
4. dec 2015

@juhseverzapad no a ak by sa jej vyhodil ekzém, ako mojej a skriabala by sa nonstop. Verte tomu, žeby ste skúsila všetko, lebo nedá sa na to pozerať, ako trpí. Pri ekzeme je znížená imunita a treba ju zvýšiť, nie čakať kedy sa zvýši sama. Ja mám s ekzémom problém od narodenia, tak viem O čom hovorím. A určite nebudem do nej trepat fenistil kvapky, čo nezaberajú, alebo hneď kortikoidy čo záberu na pár týždňov. Hľadám iné možnosti
.

juhseverzapad
4. dec 2015

Imunita sa tvorí postupne, potravou = treba jesť všetko od útleho veku a prostredím = netreba dieťa zakaždú cenu chrániť pred vetrom,dažďom a špinou. Stačí základná hygiena. Na ekzém je najlepšia nechtíková masť.

muska_miruska
4. dec 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

presne tak treba vsetko davat detom

bibistec
4. dec 2015

treba vsetko davat? no neviem a v dospelosti zdravotne problemy...pani ma asi nie celkom zdrave dieta ako vy ostatne matky co radite nic nedavat a jest vsetko...ak im ten oreganovy olej dobre robi tak nech dava pytala sa vsak na dlzku podavania nie na to ze ci ma davat vsetko alebo nie

juhseverzapad
4. dec 2015

@bibistec Vás kŕmili podľa knižiek? Určite nie. A čo sa týka toho podávania, tak som povedala, že je to prírodné, tak na tom moc nezáleží aj keď sa to nemá preháňať.

pepemommy
16. feb 2017

@demonika11 ahoj mohla by si mi prosím poradiť ktorý oreganovy olej si používala? Lebo ja chcem skúsiť kvôli plesniam čo má syn a všade je upozornenie že nie je pre deti

majaxy
17. feb 2017

@pepemommy Ja som si na exem robila mastičku...Do bežneho krému ktorý používam som nakvapkala oreganový olej

pepemommy
17. feb 2017

@majaxy no on ma plesne v crievkach tak by som chcela dať zvnútra

bibistec
17. feb 2017

@pepemommy neviem aky stary je syn ale v skolke u nas medzi mamickami je ten olej dost oblubeny lebo vraj pomaha a davaju ho aj detickam . no ak treba radsej aj lieky od lekarky aby ste sa tych plesni zbavili a potom uz aj preventivne ten oreganovy olej. a mmch opakuju sa vam tie plesne? ja len ak by nahodou tak kamoskin syn to mal v jednom kuse a nakoniec sa zistila celiakia a potom na diete uz ani raz nebola plesen. ale to len na okraj ak by ste si vazne nevedeli dat rady. drzim palce

pepemommy
17. feb 2017

@bibistec ďakujem za radu. Tiež ma už napadlo hocičo ale malý nemá žiadne príznaky iba ekzém. No malý má šesť rokov

bibistec
17. feb 2017

@pepemommy ekzem je z potravin vacsinou, napr u nas sa tak prejavila alergia na mlieko ale teraz v zime moze byt ekzem od zimy. a napr moja dcerka ma alergiu len na mlieko ale na kopec veci vratane lepku ma intoleranciu cize nemoze to jest, takze drzim vam palce

majaxy
17. feb 2017

@pepemommy No chcela som ti odpovedať ale takto narychlo, sa viem len spýtať, či si davala malému aj cesnak. Ja som sa snažila všetky jeho neduhy riešiť pravidelnou konzumáciou jemne nakrájaného cesnaku a pomohol....Skús si nájsť takéto prírodné liečivá rôzneho druhu na nete, a neupriamuj sa len na čisto oreganovy olej,,,skús nájsť zmes a chlapcovi podávaj podla odporúčania, dávkovania, rôzne tvoje skúmania

pepemommy
17. feb 2017

@majaxy no zatiaľ by som skúsila toto a ešte mi boli poradene grapefruit kvapky. Aj malý má intoleranciu na múku, vaječný bielok no to už sme na čas vylúčili a výsledok stále ekzém. Teraz sme dali nanovo testovať potravín.intoleranciu

pepemommy
17. feb 2017
pepemommy
17. feb 2017

@bibistec a Ako takto fungujete keď máte vylúčené viaceré potraviny napr v škôlke?

bibistec
17. feb 2017

@pepemommy nosim stravu nemaju s tym problem

pepemommy
17. feb 2017

@bibistec vidím že si z KE. Aj môj malý chodí do škôlky v ke. U nás s tým problém mala riaditeľka pred dvoma rokmi preto som čakala na prázdniny aby som skúsila vylúčiť potraviny na ktoré má intoleranciu. On je alergický len na pele, trávy, prach a má ekzém. Inak nie je typický sezónny alergik so soplami a červenými očami. Preto mám pocit že jemu ten ekzém spôsobujú plesne

bibistec
17. feb 2017

@pepemommy to uz musite vypozorovat ale aky problem mala riaditelka?

majaxy
17. feb 2017

@pepemommy ja som k tomu brala grapefruit semiačka

janusa76
17. apr 2017

@pepemommy
@pepemommy Dobrý deň. Máme presne rovnaký problém alergiu na pele, prach, roztoče,teraz berie antibiotiká od gastroenterológicky na plesne všade v črevách. Keďže ide o dievča 8 rokov už dlho riešime aj problémy odspodu....Vpredu Grapefrutove kvapky sme skúsili a nič. Okrem toho máme histaminovou intoleranciu - čomu však plesne napomáhajú. Tiež chcem kúpiť oreganovy olej,len neviem dávkovanie. Ako ste mali v pláne dávať? Dakujem

pepemommy
17. apr 2017

Ani nám tie grep kvapky nepomohli. Ideme budúci týždeň prvýkrát na gastro tak tam sa na to priamo opýtam ale pediatricka mi povedala ze ak tak dávať polovičnú dávku odporúčanú pre dospelého.

pepemommy
17. apr 2017
europa8
17. apr 2017

skuste esencialny oreganovy olej od firmy Doterra,pozor je to velmi silny koncentrat a aj dospeleho cloveka moze palit,preto je dobre brat ho vnutorne 1 az 2 kvapky v gelovej kapsuli zapit vodou a takisto zabera ked ho dietatu potriete na vankusiky na chodidlach,do 20 minut sa dostane do krvneho obehu.Neviem ako ucinkuje na alergie ale je to v podstate prirodne antibiotikum...
ak chcete kupit oreganovy olej klasicky alebo v kapsuliach treba si dat pozor kolko carvacrolu obsahuje,inak nema pozadovany ucinok

janusa76
17. apr 2017

@pepemommy Nám odporučila na gastre citrovital ale nič po atb budeme dávať oreganovy olej kopu probiotík a budem dúfať ze sa jej stav zlepší . Kde ste kúpili ten olej ja som našla na biocare pisu100% čistý ale na vnútorne použitie odporúčajú candimis. Tak neviem