Osteopatia pri plačlivom bábätku a vaše skúsenosti

sunel
18. sep 2012

Ahojte maminky, chcela by som sa vas opytat, ci nemate niektora s vasim babatkom konkretne skusenosti s osteopatiou. My sme jedneho osteopata v Bratislave navstivili teraz v stredu s nasim 5mesacnym syncekom. Prve styri mesiace sme sa trapili s kolikou, v piatom mesiaci sa sice prdiky polepsili, ale byva velmi umrnkany az placlivy, casto nevydrzi dlho na jednom mieste bez mrnkania, alebo placu (ani v kociku, ani autosedacke), niekedy sa napne a prehne ako luk, ked ho polozim a pokial nezaspinka pri kojeni, tak velmi place (place aj na rukach), kym zaspi. V noci sa niekedy budi kazdu 1,2 hodiny (vtedy neplace), takze spanku si velmi neuzijem. Kedze sa nam tento stav nezda OK, velmi nas to trapi a nevieme sa zmierit s myslienkou, ze by mal z toho vyrast, navstivili sme osteopata. Osteopat mu zistil napatie v chrbtici a hlavicke, snazil sa ho odblokovat s tym, ze by mohol byt 1,2 dni este podrazdenejsi (kym sa s tym organizmus vysporiada), potom by sa to mohlo zlepsit a ze vacsinou treba dve sedenia, niekedy viac. V den, ked sme tam boli bol potom naozaj ovela podrazdenejsi a viac spinkal. Zatial vsak nevidim posun k lepsiemu :(... neriesili ste nahodou so svojim babatkom obdobne problemy s osteopatom? Aky ste mali priebeh? Pripadne, neboli ste u osteopata v Rakusku? Za opis vasich skusenosti by som vam bola velmi velmi vdacna! 🙂

tetadada
20. feb 2014

Dobrý deň,
prešli dva roky ako vidím, ale aj tak odpoviem, sama som osteopat, takže na prvý krát sa povätšinou veľa neudeje, lebo to je len prvo kontaktné stretnutie a organizmus sa len zoznamuje s terapeutom a opačne, treba práve po tom to prvom zoznamovacom prísť opakovane na druhom, treťom sedení väčšinou povolia bloky a sťahy v tele...Ak máte doposiaľ nejaké problémy treba za kranialistom zájsť, pretože stiahnutá hlava a chrbtica sa nebude môcť pri raste dobre rozvíjať...

annakol
8. máj 2014

@tetadada ... pozdravujem vas a ani tomu neverim, ze som nasla osteopata v mieste nasho bydliska. Prosim vas, potrebujem surne vasu pomoc, prosim zavolajte mi, prosiiiiiim a dakujem. 0904371740

akhalue
13. jún 2014

@tetadada Dobrý deň, rada by som sa s Vami poradila viac ohľadne mojej dcéry. Kde máte prax? Ďakujem

tetadada
15. jún 2014

v Košiciach, 0903612293

tiinushka
11. júl 2014

Neporadite mi kontakt na nejakeho osteopata v Bratislave?

burgercat
17. apr 2015

@tiinushka Dobry den , tu je kontakt na Osteopatku v Bratislave: http://www.mindandbody.sk/zdravicko/osteopatick...

alenka210
23. jún 2015

@sunel prosim vas ako sa osteopat volal, neboĺ to pan adamcik?

mravvcek
14. jan 2018

Poznate niekoho v Kosiciach?

iramka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iramka
12. jún 2019

Pisem sice neskoro, ale niekomu moze pomoct, v Bratislave nepoznam osteopata, my chodime do NMnV
urcite sa tam oplati zajst, nam pomohla. Mali sme nieco ako torticollis, ale nebol to torticollis, na Kramaroch nevedeli, ze co je dcere, cvicili sme tam Vojtu..cele zle, zla cvicitelka tam bola, neodporucam tam chodit na rehabilitacie..zhodou nahod sme sa dostali k osteopatke do NMnV + zacali sme chodit sukromne na cvicenia do afrehab, kde uplne inak cvicia Vojtu a vysledky sa dostavili velmi rychlo, od 8 mesiaca uz necvicime, iba zajdeme na terapiu k osteopatke, ked vidim, ze treba..
kontakt poslem cez internu postu, kvoli pravidlam na MK, vraj robim reklamu..

mravvcek
12. jún 2019

@iramka ja si prosim 🙂

stefania100
23. jún 2019

@mravvcek Dobry vecer, prosim Vas zohnali ste dobreho osteopata v Kosiciach? Bohuzial tiez potrebujeme a nedokazem sa dopatrat k ziadnemu 😔 Dakujem 💐

mravvcek
23. jún 2019

@stefania100 nie,ziadneho ☹ az v NmnV

stefania100
27. jún 2019

@mravvcek Naozaj? 😞 nikto v Kosiciach? 😪 Dakujem aj tak za odpoved 💐

mravvcek
27. jún 2019

@stefania100 ja som nenasla,mozno ty najdes. Ja som potom riesila aspon kraniosakr.terapiou maleho. Ale osteopat je ina liga. Len my sme akosi pozadu v tomto a to mam 6rocne skusenosti,hladania a pod. Drzim palce

stefania100
27. jún 2019

@mravvcek Paaanecku 6 rokov? Tak to nemam sancu 😫 Vsetko dobre prajem 😘

lenkakvietkova
7. feb 2020

@mravvcek ahoj, prosim ta pekne, smiem ta poprosit o kontakt na osteopata v NmnV?dakujem krasne.

anomis13
29. jan 2021

@iramka dobry vecer, mohla by som Vas poprosit aj ja o kontakt na osteopata v NmnV? Vdaka🙂

iramka
29. jan 2021

@anomis13 dobry vecer, ta osteopatka uz nerobi 😕 asi kvoli korone sa na to vykaslala..

anomis13
29. jan 2021

@iramka skoda :/ mame myslim podobny problem ako vy, syncek (7m) sa mi zda akoby bloknuty, niekedy ho akoby nieco nepusta do pohybu, rehabilitacie na kramaroch tiez zle, vobec som nebola spokojna. Myslite ze s tou pani sa neda dohodnut ani nejako sukromne ? My sme sice z Ba ale rada by som vyskusala podla odporucania.

iramka
29. jan 2021

@anomis13 nemyslim si, chcela som k nej ist so sebou a napisala mi, ze skoncila..
Na kramaroch cvicis u sulcovej?
Urcite vyskusaj afrehab, tam vedia cvicit tu pravu vojtovku, my sme si to potom zacali platit tam len a kaslali na kramare..to bola strata casu..takisto fyzioklinik bola strata casu za nasej doby..ja nedam na nich dopustit a plus ta osteopatka, ale ked ta nerobi, tak ostava uz iba vojtovka prava..

iramka
29. jan 2021

@anomis13 este mi napadli, bola som vyskusat tu
http://www.medasol.sk/
Maju tu istu skolu vo viedni
Bola som tam so sebou, takze dieta posudit neviem, ale mne viac pomohla ta v nmnv, tato robil a dost taky nejaky bezdotykovy styl terapie, comu som moc neverila, ze bude fungovat..a teda myslim, ze som na sebe nepocitila zlepsenie po jej navstiveni..takze za mna jednoznacne vojtovka v afrehab teraz

klaudiacernekova
10. feb 2021

Ahojte prosim nemate skusenosti s Jozkom Adamcikom z Ba?

anomis13
10. apr 2021

@klaudiacernekova ano boli sme unho a mame pozitivnu skusenost, urcite odporucam.

anomis13
10. apr 2021

@iramka dakujem pekne, odpoved som nasla zial az teraz, vyskusali sme p.Adamcika(osteopat) v Ba a pomohlo. Plus mi povedal ze syncek ma slabe brusko a na tom vsetkom postupne pracujeme, teraz ma 9 mesiacov a uz pomalicka zacina stvornozkovat. Kramare p. Sulcova, ano. Boli ste tiez u nej?

iramka
10. apr 2021

@anomis13
Ano, boli sme u Sulcovej, radsej ju nejdem viac komentovar, lebo budem nadavat..
Aj tak odporucam ist do afrehab na kontrolu aspon, lebo stvornozkovat moze aj zle..moze zapajat zle svaly a to sa bude vliect cely zivot, neskor sa na to nabali skolioza atd...ja by som to nevedela, keby mi to tam na cviceniach nepovedali, ze co si mam vsimat...

anomis13
11. apr 2021

@iramka chapem a dakujem pekne 🙂 venuje sa nam jedna pani individualne takze dufam ze to mame podchytene 🙂 ak by vznikli nejake pochybnosti urcite sa na nich obratime. Ak sa mozem opytat na ake veci vas skrz stvornozkovanie upozornovali? Ja viem ze treba aby striedali sikmo rucicku a nozicku, ine veci sme zatial neriesili.

iramka
12. apr 2021

@anomis13 kam smeruju spicky noh, ak si dobre pamatam, tak maju smerovat dovnutra, niektorym detom, co som videla smerovali von..ale mne aj ukazovala, ked sme tam boli vzdy 1x za tyzden, ze nezapaja brucho a pretazuje chrbat, to ti neviem povedat ako vyzera, uz si.to nepamatam..

bodka_
25. jan 2022

@iramka dobrý deň, poslali by ste kontakt prosím aj mne, ďakujem

iramka
25. jan 2022

@bodka_ ahoj, uz nerobi..neviem preco, mozno kvoli pandemii