Antikoncepcia a nechránený styk

21. apr 2024

Ahojte.

Prišla som sem s otázkou…
Včera sme s priateľom mali nechránený pohlavný styk, prerušovaný. Ja beriem antikoncepciu - nízkohormonálnu Sunya. Akurát to bola včera 6. tabletka z blistra (beriem ju už 4 mesiace).
Mám mierne obavy z toho, aby sa niečo nevyskytlo, a preto zvažujem nad kúpou núdzovej antikoncepcie - pre istotu.
Chcela som sa opýtať, či sa tieto antikoncepcie nejak navzájom ovplyvnia a či vôbec je ju potrebné užiť?

Vopred ďakujem za odpovede.

klarissa25
21. apr 2024

Ak užívaš tabletku tak ako máš, pravidelne, nie je žiaden dôvod užiť ešte aj tabletku po..

nurse0
21. apr 2024

Treba užiť normalnu tbl z balenia do 12 h

nurse0
21. apr 2024

A potom pokračujete podľa schémy

klarissa25
21. apr 2024

@nurse0 načo ma uzit inú tabletku keď ich uziva tak ako ma ? Véd ak ich uziva správne, tak Jr chránená počas celej doby cyklu

autor
21. apr 2024

@nurse0 antikoncepčné tabletky užívam pravidelne každých 24hod podľa dní. Tabletku som užiť nezabudla, jedine minulý mesiac, ale to som hneď užila najbližšie ako sa dalo. Skôr mi ide o to, že sa ešte nachádzam v 1. týždni užívania, resp kedy by som mala používať ešte bariérovú ochranu…

janai1
21. apr 2024

Vieš čo znamená slovo antikoncepcia? Ochrana pred otehotnením.
Samozrejme, že nie je potrebné užívať tabletku po. Veď aspoň si precitaj príbalovy leták keď už si sa lekára nič neopytala pred predpísanim. To budeš teraz po každom styku do seba pchať preventívne ďalšie hormóny? Trosku uvažuj.
A k tvojej ďalšej odpovedi, kde si vyčítala takú somarinu, že počas 7 dní každého blistra máš používať ďalšiu ochranu? To platí úplne pri prvom blistri keď si začala hak užívať mimo 1. dňa MS. Naozaj, precitaj si ten papier co máš v každom balení, dozvieš sa šokujúce novinky 😂

@nurse0 to čo je za nezmysel? Ak si dám tabletku napr. o 10 ráno a mam sex o 11 tak mam užiť ďalšiu tabletku do 12 hodín? Zbohom zdravý rozum 🤦🏽‍♀️

klarissa25
21. apr 2024

Si chránená počas celej doby...stačí si prečítať pribalovy letak

nurse0
21. apr 2024

@klarissa25 treba čítať s porozumením.
Písala som tabletku z balenia mysli na z normálneho blistra HAK

klarissa25
21. apr 2024

@nurse0 ma v prvom rade pokračovať v užívaní tak ako ma...nič nemenit... normálne dnes užije 7.tabletku z blistra

klarissa25
21. apr 2024

@nurse0 ona nezabudla užiť tabletku....

autor
21. apr 2024

@klarissa25 vdaka za odpoved 🙂

klarissa25
21. apr 2024

@nurse0 takže to čítanie s porozumením platí pre teba 😉

veronika2316
21. apr 2024

Preboha a na čo teda berieš antikoncepciu keď si chces plus k tomu kupovať núdzovú 🤦 logicky ak ju berieš správne a nebola si chorá tak neotehotnies