Mala som nechránený pohlavný styk. Som v tom?

user9988166712
15. aug 2023

Ahojte 😊 mam na vas otazku a budem rada za kazdu odpoved 🙂 poslednu menštruáciu som mala 31.7-4.8 avšak 4.8 sme s priateľom mali nechránený pohlavný styk a uzila som tabletku po. 3 dni po uziti som krvavala 3 dni, nemala som ziadne ťažkosti vsetko bolo v poriadku. Robila som si aj tehotenský test a vysiel negativny. Vcera (14.8) som mala ovulaciu a mali sme chránený pohlavný styk. Avšak praskol nam kondom (nevsimli sme si to) ale priateľ sa nespravil domna ale mimo mna az po dlhšej dobe vonku. Chcem sa spytat co je podla vas najlepsie riesenie? Babatko neplánujeme. Tabletku po si myslim ze nieje Dobry napad uzivat po 2 krat za jeden cyklus kedze je to privela hormónov. Samozrejme ak mi pride menštruácia plánujem ist doktorovi si dat predpisat antikoncepciu. Chcem sa len spytat na momentalne dočasný problem 🙂 Dakujem za kazdu odpoved

jj298
15. aug 2023

co maju ti chlapi na penisoch ziletky? Tolko prasknutych kondomov som v zivote nevidela.

martinkatinka
15. aug 2023

No mas dve moznosti. Vziat tu tabletku a totalne si rozhadzat cyklus alebo pockat co bude.

petronellla87
15. aug 2023

@user9988166712 dievcata tu ma opravia ak to nie je pravda ale myslim ze tabletka po ma zmysel iba pred ovulaciou

janetinka27
15. aug 2023

@user9988166712 ahoj, tabletku v ziadnom pripade a ovulacia uz zrejme prebehla, teda ak to mas spolahlivo zistene a tam uz tabletka by aj tak nic nevyriesila.

123miaa123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
15. aug 2023

@janetinka27 problem je, ze nie vzdy je ovulacia ista. neviem ci sa dava len pred ovulkou,a si kedykolvek, prave koli tomu, ze ovulka moze byt posunuta na neskor.

tu casto vidiet, ze zeny tvrdia, kedy mali ovulku,a le len na zaklade vypocutu aplikacie.

ja sombne som mavala ovulku sem tam posunuto na koniec cyklu, na obdobie, ked som mala dostat ms. ten cyklus sa vdaka neskorej ovulke vzdy predlzil o 2t. cize som mala cyklus namiesto 31dni ( ako som zvycajne mavala ) natiahnuty na nejakych 45cdni a ovulku som nemala ako zvycajne byva uprostred cyklu, napr okolo 15DC, ale napr mozno niekedy 30DC. cize keby som tabletku po... neuzila v druhej polovici takeho cyklu, hrozilo by tehu. teda akoze ja som ich neuzivala, len obrazne.

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luteam
15. aug 2023

@user9988166712 ked sa spravil mimo teba sanca je minimalna aj ked praskol kondom

lilope
15. aug 2023

@jj298 nevedia nasadzovať. Keď tam nechajú vzduch, tak je jasné, že praskne. Dobre nasadený kondóm prakticky nemá ako prasknúť, keby s ním ľudia vedeli manipulovať, tak je to najúčinejšia forma ochrany.

janetinka27
15. aug 2023

@majamat ano, preto som aj napisala, ze ak ju mala spolahlivo odsledovanu 🙂
pretoze tu stale citam, presne ako pises, ze ovu bola vtedy a vtedy...
ja som otrokom zistovania ovu v kazdom svojom cykle, pretoze je tiez kedykolvek a podla nej nasadzujem progesteron.
tbl by som si v autorkinom pripade nedavala hlavne preto, ze ju uzila uz pred cca 10 dnami a dalsia davka preto moze byt uz menej spolahliva s tym, ze jej to moze rozhadzat cyklus.

majamat
15. aug 2023

@janetinka27 s tym suhlasim.
navyse dokonca aj pri potvrdenej ovulke sa otehnotniet hned nemusi. takze je kludne mozne, ez to bude v pohode.

janetinka27
15. aug 2023

@majamat tiez si myslim 🙂

lelinochka
15. aug 2023

@petronellla87 ja som praveze citala aj tu v gyn. poradni, ze tabletka po sa moze pocas celeho cyklu a dokonca je to aj v pribalovom letaku Escapelle. Naco by inak bola tabletka po? Samozrejme cim skor zena uzije tym lepsie, aby sa vajicko neoplodnilo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre