Antikoncepcia Yaz - problémy

zuzik4884
1. jún 2013

ahoj baby viete mi poradit mam problemy raz v decembri som uzila escapale lebo na praskom kondom ...strasna tabletka mala som bolesti, ako prisla ta menstruacia ocakavana tak od vtedy mavala som bolesti pod bruchom vajecniky ma boleli stale 3 mesiace v kuse doktorka povedala ze je to normalne ze ovulujem,,nasadila mi yaz bolesti ustupili,,teraz som zacala brat 4 mesiac antikoncepcia a dosla mestruacia bolelo ma brucha tak som si dala panadol na bolesti pri menstruacii,,a ostali mi bolesti zase bolesti uz 2 tyzdne som na nervy..mam bolesti ako pri menstruacii dakedy su bolesti vacsie mensie stale boli .,vsimla som si ze pri upratovani a pri cinosti ma to bolelo viacej a bolest do chrbta vystreluje..takze aj chrbat ma boli...je mi zle s tej antiky neviem dnes sa mi aj toci hlavy bars janko eech..neviem co mam robit ..nervozna som stale kricimm..ach jaj stretla sa z vas niektora s tymto dakujem...nechcem prestat brat nikdy nechcem uzit escapalle.. nechcem vobec brat antiku a ani otehotniet nechcem

janinah
1. jún 2013

blbá doktorka a blbá pacientka 😒 sorry...namiesto pátrania po príčine bolestí ti doktorka nacapí hormony a ty ich ješ,aj keď ti je z toho zle 😒 hak by som vysadila a našla by som si dobrého lekára....a ešte poznámka- mám 50r. ,3 deti a celý plodný život bez jedinej hak tabletky /existuje totiž aj nehormonálna antiko/

1ingrida1
1. jún 2013

@zuzik4884 ahoj, ja som yaz uzivala asi 3/4 roka... stale sa mi tocila hlava, mala som navaly studeneho potu a bolesti.a velmi silne kramy. niekedy som normalne az ozelenela ako mi bolo zle. ked som to povedala doktorovi tak mi ju hned zmenil.ale divil s, pretoze vraj je vyvinuta specialne pre mlade baby. tak asi som stara :D

lienkafoj
1. jún 2013

@janinah aka je to nehormonalna ak? Okrem kondomu?

janinah
2. jún 2013

@lienkafoj to sa vážne pýtaš? ujo google poradí 😉 mne sa najviac osvedčil Pharmatex

lienkafoj
2. jún 2013

@janinah jeziis, ozaj, ja som úplne zabudla aj na túto formu.... mala som Mirenu, špinila som, Nuvaring, špinila som, teraz sa trápime s kondómom.... zajtra bežim do lekárne pre ten Pharmatex

zuzik4884
autor
4. jún 2013

poviete mi viacej o tom pharmatexe?

zuzik4884
autor
4. jún 2013

takze to je krem..o nom som vobec nepocula dakujem za rada...fakt tie tabletky nechcem brat

zuzik4884
autor
4. jún 2013

a to si te krem date do vnutra do zadu uplne ci staci troska na otvor..:D poradite vy mate skusenosti :D..a urobit sa pomoze vpohode do vas a nic..?kapsule by som nechcela brat ale ten krem vyzera super :D

obcansr
4. jún 2013

ahotjte ja beriem yaz už asi 4 rok plánujem vysadit, ale zaujíma ma či ste mali pri braní hak zvýšené ALT v krvi , to je jedno aka antika le či ste to mali a čo potom díky

7zabka77
4. jún 2013

Ahojte, ja som brala Yaz asi 9 mesiacov no priberala som, nevedela som však či z toho, že mi chutí papať alebo HAK.. Vysadila som.. krámy mi neprišli dva mesiace ☹ ☹ Nakoniec som si bola kúpiť bylinné kvapky Gynex a po 5 dňoch som dostala 🙂 Teraz užívam iba kvapky a cítim sa OK, aj menštruácia prišla na čas.. Nabudúci mesiac už kvapky vysadím a znova chcem začať brať HAK, doktorka mi predpísala nové tabletky Daylette (tak som zvedavá) zatiaľ ma iný bezpečný spôsob nepresvedčil, aj keď viem, že je to svinstvo...
Teliesko si teraz dala zaviesť priateľova sestra a nie je dáko spokojná, aj ju to dosť bolelo aspoň čo mi vravela a pharmatex.. Neviem , lebo mám priateľa šoféra, je pomenej doma a sex je u nás taká spontánna vec, že neviem či by ma práve, keď chytíme obaja chuť mala čas a chuť dávať si tam krém 🙂
Máte dáke skúsenosti s HAK Daylette?

bibisko
4. jún 2013

@lienkafoj Tu mas ale zas velke riziko mykoz a inych vag problemov 😝 Clovek si nevyberie. Inak aj ja som brala Yaz a mne dr povedala, ze to ma silny antikoneviem aky mineralny efekt 😎 , cize sa Ti v tele nezadrzuje voda, ale chudym mladym babam to moze urobit problemy. Potom mi dala slabsiu atk s menej hormonmi a bolo mi fajn.

katka25m
5. jún 2013

@7zabka77 Ahoj, ja beriem Daylette necele dva tyzdne, zatial ok, sem tam vykyvy nalad, ale to dufam, ze sa to upravi. Hlavne ze ma neboli hlava, ako pri inych HAK. Nechapem, preco ti doktora predpisala Daylette, lebo tie su take iste ako YAZ, len od ineho vyrobcu. inak ani od YAZ a Daylette by sa nemalo priberat, lebo nezadrziavaju vodu, ale to je podla mna individualne. Ja dufam tiez, ze nepriberiem 🙂

7zabka77
5. jún 2013

Katka25m Viem, že Yaz a Daylette sú podobné zložením, mne v podstate Yaz sedela, ale po tých 9 mesiacoch akokeby u mňa prestala účinkovať.. Mala som naspäť všetky predmenštruačné syndrómy, mega bolesti, závrate, grcanie a všetko čo mávam pri krámoch, keď neberiem HAK.. V podstate bola pre mňa HAK vykúpenie z mojich problémov...
Takže dúfam, že to už bude OK 🙂

sarinka93
3. sep 2013

@7zabka77
Ja som brala tiez 4 roky YAZ a potom mi ju Dr. zmenil na Daylette,ale ani ta mi nesedela, som krvacala a bolesti pri men. som mala hrozne, tak mi predpisal Duphaston na urovnanie a zatial neberiem nic 🙂

7zabka77
6. sep 2013

Aj ja som mala Daylette len dva mesiace a take bolesti a nalady že koniec, prave ich doberam a dala som si Lunyte predpísať, vela žien ich chváli, tak idem skúsiť...

krsako
29. sep 2013

ahojte ja so brala Yaz pred rokom a dopadla som velmi zle dostala som s neho emboliu pluc aj geneticke testy ukazali ze to nebolo dedicne ale ze to bolo prave s tejto antikoncepcie

angielik
2. okt 2013

Ahojte, same zle skusenosti s Yaz čitam, ja ju beriem asi dva roky a všetko je ok, nepriberam, ono nezaleži na značke HAK, ale na tom aky mate organizmus a ako telo jednotlive typy HAK prijme. Aby tu aj niečo pozitivne bolo 🙂

z9z9z9
12. nov 2020

ahojte baby,pouziva este niektora z vas antiku yaz?

adrianabadova
20. mar 2021

@janinah dobry môžem poprosiť o názov?