Creightonský model

slniecko87
2. jan 2018

Ahojte maminky, používate niektorá Creightonský model ako metódu prirodzeného plánovania rodičovstva?

deti95060810
2. jan 2018

to je aký????

adriana1980
2. jan 2018

Áno, ja

slniecko87
autor
3. jan 2018

@adriana1980
Adrianka ak sa môžem opýtať, začala si s touto metódou ked si mala cyklus alebo v inom období? Ja som začala po pôrode druhej dcérky, ktorá má teraz 10m. Stále nemám cyklus a mám stály hlien takže suché dni sa u mňa vôbec neobjavujú. Mám veľmi milú lektorku ale už sme obe trošku nešťastné, pretože môj hlien sa prejavuje ako plodný, aj ked viem(e) že plodná nemôžem byť 31 dní v mesiaci. Keďže však stále nemenštruujem tak nemôžem riskovať keďže ďalšie bábo chceme, ale trošku neskôr.
Tebe táto metóda vyhovuje? ľahko sa ti orientuje v tvojom cykle?

momkomonika
3. jan 2018

Ja tiež... medzi prvým a druhým dieťaťom nám to fungovalo 100% no to tretie prišlo ako prekvapenie...tam som niečo zle asi odsledovala. No a tiež po druhom pôrode kým mi nenabehol cyklus som mala stále hlien ktorý sa javil ako plodný.

adriana1980
3. jan 2018

@slniecko87 Ahoj. Ja som začala po vybratí telieska. Zo začiatku som nemala hlien,iba 6PC. To som mala z kvasiniek. Lektorka mi nasadila diétu a 6PC zmizlo. Nejaké obdobie som mala aj plodný hlien, ale teraz som bez ovulky. Lektorka mi niečo hovorila, že v prípadoch, keď je stále hlien, tak sa zapisuje, či ten dnešný bol rovnaký ako včera a podla toho sa to určuje. Šak nech sa školitelka poradí s nejakým druhým lektorom

adriana1980
3. jan 2018

Ešte ma napadlo, či nemáš nejakú infekciu, keď máš stále hlien. Nech ti gynekológ urobí poriadne vyšetrenia

slniecko87
autor
3. jan 2018

@momkomonika a podarilo sa ti to casom rozoznat alebo ani nie?

catherinah
3. jan 2018

Aj ja pouzivam.

momkomonika
5. jan 2018

@slniecko87 nie nepodarilo... a po 4,5 mesiacoch od pôrodu cca som dostala menštruáciu, tak tam to bolo jasnejsie..

adma11
16. aug 2018

Tento mesiac som začala so sledovaním hlienu podľa Creighton modelu. Dúfam,že nám to pomôže k vytúženému bábätku.

michaelka_
26. mar 2020

@slniecko87 viem o čo ide, skúšala som cteightonsky model keď som ešte nemala partnera, (len) na sledovanie cyklu, takže mám 6 mesiacov “odskúšané na nečisto.”

bohom_milovana
24. feb 2024

Uz mame 2 deticky, vdaka tejto metode