Dať si vnútromaternicové teliesko Dana alebo Mirena?

jezka
25. okt 2010

AHOJTE BABY NEVIEM SA ROZHODNUT KTORE TELIESKO SI MAM DAT MATE DAKU SKUSENOST?PROSIM PORATE MI.

martinkaastefanek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brady1
2. feb 2014

tiez uvažujem o zavedeny telieska,prosim, to existuju len tieto dva typi?

mony76
2. feb 2014

Ja som taktiez otehotnela po zavedeni Dany dodnes nerozumiem nuz stalo sa podla mna to nieje spolahlive,moja skusenost... 😢

elka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
znana
3. mar 2014

elka 25 a este mas tu mirenu?? ja si chcem dat zaviest cez najblizsi menzes a tak by som ju kupila usetrim 🙂

hlava234
7. mar 2014

ahojte zienky mne vcera zalozili mirenu a vybrali staru 4 rocnu danu pre silny menses,ale pravdu povediac banujem lebo neviem ako ju prijme moje telo.mam obavy s toho a dufam ze mi nepohorsi plet teraz momentalne mi ide praskat hlava, ze vraj tyzden to tak ma byt..

anjelik2509
7. mar 2014

@mayca20 ja som rodila pred 3 mesiacmi sekciou, a chcela som si dať tiež nejaké vnútromaternicové teliesko a lekár že nie, lebo že mám rezanú maternicu a musím aspoň pol roka počkať, kým sa to nezrastie a nezahojí tak, aby sa to dalo aplikovať...Tak som zas skončila na tabletkách :-/

renattka24
8. mar 2014

Chcem sa spytat ci Mirena posobi na plet? Ja ked som mala antikoncepciu mala som plet ako babatko a teraz som ako pubertacka,kedze kojim a nechcem antinu, chcela by som vyskusat Mirenu ale ako tu citam tak vaham ci si ju mam dat ....

oktobermimi
26. apr 2014

Baby a cenovo sa to ako pohybuje??.... aj Mirena aj Dana 🙂 a ktoré je lepšie??

majkabebi
14. máj 2014

ahojte,som liecena na epi 17 rokov,mam 2 zdrave deti,kvoli zachvatom mi lekar odp.mirenu,zavedenie bolo mierne bolestive,podla mna menzes boli viacej,na zaciatku som 2 mesiace mala ms stale,potom sa to skracovalo,po 2 a pol roku to prestalo uplne ...lenze zacinam pekne priberat...za pol roka 15 kg,poctivo cvicim,drzim bezlepkovu-uplne bez muky dietu ale nic,teraz idem skusit ci nie som nahodou tehotna,mirenu mam 3 roky

billly
18. máj 2014

Keby som bol žena, nedám si IUD ani jedno. Prečo? Preto:
1. ani ústa nemáme plné celý deň, mesiac, rok..
2. teliesko sa intrauterinne "pohybuje", čo je aj želaný efekt, lebo "oškrabkáva" steny maternice a aj tým bráni nidácii. Skúste si jemne nechtom škrabkať líce. Z vnútornej strany.. 24 hodín denne.. A aspoň týždeň.. Čo sa vám na dráždenom mieste vyvalí? Nemyslím infekt.. Z tohto pohľadu nie je IUDčkam čo vytknúť.. aj keď..
3. možnosť zanesenia infektu do utera je tu vždy. Zápaly krčkov, dutín utera a pod. nie sú ničím neobvyklím po zavedení či používaní IUDs.
4. podľa mňa je to antikoncepcia vhodná pre ženy v Afrike, rozvojovej Ázii či oriente. Podľa štúdií rizikovejšia a škodlivejšia ako HK.
5. Mirena obsahuje ako bonus aj hormonálnu zložku. Takže ak niekto napíše, že po nej nepribral, nebolí ho hlava a pod. je to len jeho šťastie, že pokiaľ pri užívaní HK bol v skupine "nežiadúce účinky" pri mirene je v skupine "bez NÚ"

Toľko môj názor na svet teliesok..
Apropo, šnúrka vo vagíne partnerky ako bonus mne osobne vadí..🙂

ivyblue
2. jún 2014

Byt tebou, nedam si ziadne. A najma si precitam stranku Truth about Mirena, aby si vedela do coho ides. Po celom svete s nimi bolo dost problemov (lahko sa moze uvolnit a prepichnut ti maternicu a pod), ibaze bohata farma firma si to vie vsetko zariadit.

silvialilien
2. jún 2014

Ja som chcela Danu,ale to co tu citam ze ake problemy robi a ake rizika ma a este aj tak otehotneli..no uz nechcem ani jednu.

bsisa
3. jún 2014

ivyblue ,ten tvoj komentar pocujem-citam prvy krat,uz dlho patram po mirene ake su reakcie a co to vlastne je ale to ze sa uvolni a prepichne maternicu tak to je gooool.podla mna to je uplna sprostost.aspon podla mna,mozno si niekto mysli opak.uvolnit sa moze tiez len vo vynimocnych pripadoch,skor by som sa bala tych vedlajsich ucinkov,no uvidime vcera som si bola dat zaviest mirenu,zatial nic extra len som trosku otapena ale to moze byt aj z pocasia 🙂

manulik
20. sep 2014

ahojte,
uvazovali ste uz aj na nepouzitim antikoncepcie-nijakej? To je asi najlacnejsie a najzdravsie riesenie 😉
My s manzelom uz viac ako rok pouzivame prirodzene metody - STM (symptotermanlu metodu) a sme s nou velmi spokojni. (Zatial bez babatka, kym sa na to nebudeme obaja citit.) Zo zaciatku som z toho sice mala strach, ci to fakt funguje a ako to zvladnem(e) ale manzel ma podrzal!🙂 Viem, ze nie je 100%tna ale to ziadna metoda nie je. A viem aj, ze si to vyzaduje sebadisciplinu, zmerat si teplotu kazde rano o 7:00 a pripadne pockat par dni. ALE to je nic v porovnani s tym, co mi to dava! Vela sme sa pre tie moje strachy a cakanie pocas plodnych dni s manzelom o tychto veciach rozpravali, o tom ako to kto preziva a posunulo nas to v dovere jeden ku druhemu a aj mna ku vyssej sebadovere. Citim, ze to vsetko prezivame spolu. 🙂 Manzel hovori, ze ho to po par dnoch cakania ku mne o to viac taha a popravde aj mna k nemu 😉

tobisebi
6. okt 2014

Ahojte,
chcela by som sa spytat jednu vec. Janapio vyssie v prispevku, pise ze ak ma zena problemy s hemoglobinom MIRENU jej poistovna skoro celu preplati. Ja mam hemoglobin 77, co je na transfuziu krvi, a je to z dovodu silnej menstruacie. Doktroka mi odporucila Mirenu, ale ked som pisala do poistovne dostanem vzdy len odpoved, ze antikoncepciu nepreplacaju. Nemate niekto skusenost, co treba spravit preto aby mi ju teda preplatili? Dakujem

sednaja
12. nov 2014

Mne lekárka nepodsúvala žiadne teliesko, ale keď mi o nich rozprávala, tak som Danu jednoznačne vylúčila. Odhliadnuc od všetkých negatívnych prejavov, ktoré so sebou môže prinášať, tak sú s ňou aj časté otehotnenia - čo je riadne negatívum. Nepočula som, žeby došlo k otehotneniu s Mirenou a okrem toho príznaky počas menštruácie sa znížujú. Pôvodne bola Mirena vyrobená na liečenie nejakej choroby (nepamätám čoho) a len náhodou sa prišlo na to, že je to vlastne aj antikoncepčný prostriedok. Obsahuje iba jeden hormón, takže je šetrnejší ako klasická tabletková antikoncepcia. Čo sa týka nežiaducich účinkov, tak tie môžu prísť pri akejkoľvek antikoncepcii - to ju potom treba zmeniť (akurát pri mirene je to drahšie 180€ + 20€ zavedenie)
Na prirodzenú antikoncepciu by som sa nespoliehala.......je šťastná tá žena, ktorá takto neotehotnela, okrem toho je xy prípadov, ktoré otehotneli aj v tzv. neplodné dni.......ale to je už na každej......aby som odpovedala na otázku - som za MIRENU (idem si ju dať o týždeň)

veva45
12. nov 2014

Ja mam ariannu... je nehormonalna na cca 5 rokov... som velmi spokojna.... zo zaciatku som si myslela ze pojde von.... strasne krvacanie aj bolesti podbruska ale uz si maternica zvykla 🙂 a som moc spokojna.... ja hormonalnu ee....

janett166
22. apr 2015

Ahojte,ja mam danu od januara a odvtedy mam problemy,strasne silny vytok,az mi je to neprijemne, ako keby som bola vkuse mokra,bolesti vajecnikov, pribrala som, tak neviem ci to ma nejaky suvis...ale lekar mi povedal, ze je spolahliva, tak vaham, ci si ju nechat, alebo ju dat radsej von a skisit nieco ine....

timea7
23. apr 2015

každej žene vyhovuje niečo iné, mala som Danu asi päť krát - bez problémov, mám teraz Mirenu druhý krát - nič lepšie som v živote nemala, ak by som mala partnera typu @billly, tak by som s radosťou ochranu pred neželaným otehotnením prenechala jemu, podotýkam, že latex neznášam a prirodzené metódy neuznávam 😉

zuzadula
8. jún 2015

Ahoj, mám Mirenu asi 3 mesiace. Zavedenie OK, bolesti pár dní, menštruáciu nemám vôbec. Výtok silnejší, ale ustupuje. Vlasy sa zlepšili!!! 🙂.. pokožka bez zmien, priberanie tak trošku.. nič výrazné.. skôr sa mi začal robiť celulitída, ktorú som doteraz nemala!!! Horšie to je s libidom...od zavedenia som bola úplne na nule.. teraz sa to už trošku zlepšuje. Základ ale je, že som sa s hemoglobínom dostala konečne nad 100.. po dlhých rokoch.. tak uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej!! Som po dvoch SC a môj gyn. veľmi zvažoval.. ale keď to už hrozilo transfúziou, šli sme do toho 😉

angie1987
10. júl 2015

Necitala som diskusiu ale ja som mala DANU. Ked som mala 23 rokov ,este som nerodila predtym - bolelo to jak slak.mala som ju 3 roky - prva MS silna s bolestami a potom uz celkom slaba .Dala som si ju vybrat pred vyse rokom - hned v tom cykle po vybrati som otehotnela. 🙂 mirenu som nemohla. Tak moja skusenost

drakvak
30. júl 2015

@tobisebi Mne lekarka urcila diagnozu,napisala to na recept a uz v lekarni mi dali zlavu,bolo to v roku 2010,platila som za Mirenu 19€,dovodom bolo silne krvacanie pocas menstruacie (mala som problem so zrazanim krvi a potvrdenie od hematologicky).Som v Dovere,neviem ako je to teraz po rokoch...

zuzanda21
24. sep 2015

Ahoj chcem sa opytat ci poistovna Dovera preplaca Mirenu dakujem za odpoved

martinka0102
4. okt 2015

Aj mna by velmi zajimalo ci dovera preplaca Mirenu ? 😉

renatavavrova
4. okt 2015

Ja mam mirenu od augusta som v dvovere a platila som 158£

noemka
2. nov 2015

Ja som mala Mirenu 5 rokov, spokojnosť bola, akurát nakoľko mám problém so štítnou žľazou mala som kvôli nej pár krát podozrenie na trombózu a ležala som kvôli tomu aj v nemocnici, našťastie sa nikdy nepotvrdila. Dnes som si dala vložiť nehormonálne teliesko Multiload, je podstatne lacnejšie a hlavne by nemalo robiť takú šarapatu ako Mirena.
Mne osobne teliesko plne vyhovuje, nemusím si sledovať lieky a je to podstatne lacnejšie, preto odporúčam už pre akékoľvek sa rozhodnete 😉 😉

t2karka
3. dec 2015

Ahoj noemka, mozes mi povedat nieco viac o teliesku Multiload? Ja mam tiez problem so stitnou zlazou uz od detstva, z toho dovodu mam silne krvacanie a samozrejme nizky hemoglobin...dik 🙂