Dať si vnútromaternicové teliesko Dana alebo Mirena?

jezka
25. okt 2010

AHOJTE BABY NEVIEM SA ROZHODNUT KTORE TELIESKO SI MAM DAT MATE DAKU SKUSENOST?PROSIM PORATE MI.

4patuska7
6. jan 2016

Dobry vecer chcem sa opytat mam danu no mam pocit ze sa mi uvolnila nema niektora s Vas s tym skusenost ako to zistim alebo mi vipadne uplne....dakujem za kazdu skusenost pekny vecer

gabona1
7. jan 2016

Ahojte, ja mám Mirenu, dala som si ju zaviesť hneď po šestonedelí, je to dobrá vec. Menzes takmer nemám, len trošíčku a človek nemusí myslieť na tabletky, či nezabudol. Ja už mám tri detičky, už by som asi ani viac nechcela, preto som zvolila mirenu na 5 rokov, a ak bude dobrá, tak si dám zase. Mne sa tiež posunula nižsie, pozerala to Dr. na sone, ale vraj to je ok.

katarinacierna
14. jan 2016

Ja si akurát idem mirenu dať zaviesť a všade čítam ze sa z nej pribera a nafukuje brucho...máte skúsenosť takú?

cencula
31. jan 2016

Ja mam danu som spokojna akurat nemam uz 6 mesiac menstruaciu je to prosim Vas normalne? Dakujem

dajnaburger
22. feb 2016

Aj ja sa s Vami podelim, mam zavedenu Mirenu a odkedy ju mam tak sa zle citim. Nikdy predtym som nemala ziadnu antikoncepciu a ziadne zenske problemy (tym myslim mlsanie pred kramamy a povestne nervy). Teraz je to ale hrozne,mavam zle dni, som nervozna, hadava...bolieva ma na pravej strane a co je najhorsie chut na sex je prec...chcem si ju dat vybrat len neviem cim ju nahradit.

olivertobias
24. feb 2016

ahojte ja mam mirenu uz 6 tyzden, co mi najviac vadi, mam znizene libido a nafuknute brucho 😒 inac sa citim fajn, prvz mesiac som spinila, chvalabohu to preslo....dufam, ze sa vsetko da do poriadku 😒

beebo
25. feb 2016

Ahojte mám mirenu týždeň, čistá katastrofa, som ako balón, mám zápchu, bolesti v podbrušku, úplne zo všetkého nafúknutá je to normálne?? naozaj to asi nechcem, už vidím ako sa zatvári môj GYNE keď mi to tak odporúčal.....

maaaaaaaria
26. feb 2016

Ahojte
podľa môjho skromného názoru plodnosť nie je problém, ale dar. Všetci sa snažíme byť čo najdlhšie zdraví. Prajeme si to pri každom sviatku, alebo len keď si ideme pripiť. "na zdravie" .
Plodné ženy sú teda zdravé ženy. Ale čo robia ľudia? Túto plodnosť sa snažia odstrániť, pošliapať, znefunkčniť svoje telo, aby už nebolo zdravé (=plodné). Pýtam sa prečo sa snažíme stať chorými (=neplodnými)???
Tomuto fakt nerozumiem.
Každý rozumný človek túži po priridzených veciach. Napr. bio vajcia, potraviny bez "éčok"...
Tak isto je to aj s plodnosťou a reguláciou plodnosti.
Existujú PRIRODZENÉ metódy na dosiahnutie či predchádzanie tehotenstva. A tieto metódy podporujem JA. S manželom ich praktizujeme už skoro 3 roky. Funguje to zatiaľ 100% ...bez hormónov, bez teliesok, bez obáv s nečakaného tehotenstva.
Stačí trošku sabadisciplíny (ktorá nikdy nikomu neuškodila), stačí spoznávať svoje telo..A poviem Vám je to zázračné ženské telo, ktoré funguje ako hodinky.
Táto metóda je ZDRAVÁ, Je to ekonomickÁ, je to ZADRAMO.
A kto sa nepoteší, keď môžete využívať dobrú, spoľahlivú vec, a ešte aj zadarmo?
Ale čo je pre mňa asi najkrajšie je, že to veľmi prehlbuje našu vzájomnú dvôveru, rešpektovanie sa navzájom a naše manželstvo to stále upevňuje. TOTO je niečo KRÁÁSNE.
Mária🙂

eliska3333
19. mar 2016

Ahojte baby ja som mala mirenu necelé 4 roky a včera mi ju vybrali lebo som otehotnela som v 3 mesiaci, tak že nechráni 100%.

jajinocnka
20. mar 2016

Zdravim ja mam mirenu tyzden cize cerstvo zalozena ale citim sa ponej fajn 😉 bolesti ziadne ani menstruaciu som nemala dlhu a mimochodom som si ju dala tu v GB nielen ze je tu zadarmo ale aj zdravotnictvo je tu viborne nie ako doma na Slovensku ze si urobi svoju pracu a dovidenia tu si natom daju zalezat a ani ma to velmi nebolelo pretoze sestricka ma tak upokojila ze som ani nevedela kedy a uz.. SUP bola tam... ale kazde vnutromaternicove teliesno nieje 100% a zrat lieki na to ja niesom spolahliva 😝

emili31
20. mar 2016

podla mna nedavat...nakolko jedna z jej "vyhod" je , ked sa aj napriek dane podari otehotniet, tak oplodnenemu vajicku zabrani sa uhiezdit a to uz je podla mna moc...

diadiadia
24. máj 2016

ja som mala mirenu dva roky ... okrem nafuknuteho brucha, zapchy som pribrala , sice len 6 kg , ale malo to stupajucu tendenciu ... pritom som aktivna, cvicila som, spravne jedla, bola pod dohladom trenerky a diabetologičky ... skusila som mesiac denne cvicit kardio 3 hodiny, cez vikendy viac a kila nesli dole, prave naopak ... lekar mi povedal, ze to nie je z mireny, pritom vysetrenie na stitnu zlazu a histaminovu intoleranciu som mala v poriadku, tak som sa rozhodla spravit "experiment" a vymenit ju za nehormonalne teliesko ... po vybrati mireny som si dala nehormonalne teliesko, povedala som si, ze aj ked budem mat menzes, pri mirene som ho nemala, max spinenie ... tak to skusim ... a kila sli dole a velmi rychlo pri mojich aktivitách ... prestali aj problemy s travenim a este jedna vec , nepripisovala som to mirene, ale za tie dva roky mi zredlu vlasy a pomaly rastli ... po vysadení mi zacali rychlejsie rast .... len uz zial moc nezhustli 🙂 Nevyhoda nehormonálneho telieska oproti mirene silnejsi menzes, podla mna ale v norme, 3-5 dni , a moznost castejsich zapalov ... ale to je individualne ... mam známe , co maju mirenu a su viac ako spokojne 🙂 na kazdy organizmus to vplyva inak .

biba76
14. jún 2016

Moja sestra ma Levosert, je to hormonalne teliesko ako mirena, akurat lacnejsie. Mala problemy so silnejsim menzesom a uz neplanovali deticky, tak jej to lekar navrhol. menzes mala slabsi, asi po pol roku uz vobec. Nedala by ho za nic. Aj ja ho zvazujem, ale mam aj myomy. Vraj sa da aj vtedy dat.

ajusinka
17. jún 2016

Mne bola mirena vkladaná len preto , ze mam veľmi veľmi nízky hemoglobín
Ale mam nafúknuté brucho, bolesti , krvacam už 7 den, no a od zavedenia do prvého krvácania (asi mesiac) spinenie
Nie som moc nadšená

susika
18. okt 2016

j amam teliesko bez hormonov, škoda, neviem ako sa to vola. mam ho už piaty rok, mala by som isť na vymenu, ale ked soms a doky pytala, stoji už okolo 60 alebo 70 eur, pred 5 rokmi som dala 47 e. neviem, či si lekar dal taku priražku, či je to neliesko, ktoré s uť nevyraba. nehcem iné, iba bezhormonalne. raz v živote som mesaic brala jedny tablekty, s ktorými všetky babyy bolo spokojné a ja osm az ten mesiac nabrala 10 kil. pravdepodobne vody, lebo za další mesiac som sa vratila bez mojho pričinenia na povodnu vahu

fialka1989
18. okt 2016

Baby ja som mala mirenu a preklinam den co som si ju dala...hned po vybrati som otehotnela krvacanie a vseliake problémy a nakoniec som potratila v 20tt kvôli krcku....výsledok všetkého mohla zato mirena no nik to neprizna.
Radila som sa z primarom a aj s odbornikami v cr a len toľko my povedali nech sa opytam gynekologiciek preto to nemaji samé....odporucaju ju tým ženám co už neplanuju mať dieta

susika
18. okt 2016

@fialka1989 -aj ho po tom otehotnení vybrali? lebo som počula aj tak, ež ho vybrali a bábo rastlo dalej a už aj tak, že tam boli obaja. bábo a teliesko. to mi je luto, že to tak zle skončilo, ja som mal ana začitku aj s týmto nehormonalyncm prolbém. viac som krvacala, ael vždy iba v zime a na jar, v lete a na jesen to bolo OK, teraz ku koncu mavam menz iba tak 4 dni, na začiatku aj 14 dní a ptom hned bola ovulacia, takže len bolesti stale. ale teraz aj mavam viac bolesti,a ko kedysi, ked som boal iba par rokov od porodu. teraz je to už také intenzívne, ako ped porodmi

fialka1989
18. okt 2016

@susika vybrala som ju lebo sme chceli babo do mesiaca som otehotnela a potom to bola nocna mora...po všetkých vysledkoch jedine mohla zato mirena...a teraz sa my nedá nejako otehotnieť

susika
18. okt 2016

@fialka1989 -tak už chapm, prečo sa to može dať iba ženam, ktoré už maju dieťa aleobo deti, asi je to potom tažšie otehotnieť z toho dovodu, či nie je krčok nahodou roztiahnutý...

fialka1989
18. okt 2016

On sa poskodi je slabeny a pri raste baba zlyha.len najhoršie je že už nikdy nebude taký ako predtym

sisia2
18. okt 2016

Ahojte baby ja mám Mirenu už rok a pól .Po roku mi zišla do maternice(to sa deje vtedy keď ovulujete a vaša maternica vibruje)vtedy sa uvoľnila(takto mi to vysvetlil lekár),ale to by nič nebolo ,až na to,že celý čas krvácam aj keď nie vždy silno,ale slipovú vložku musím mať(NO HRÚZA a ťuťu muťu už ani nehovorím)uvažujem o vybratí .Začali mi padať vlasy a moja pleť je hrozná.😖Jediné plus je to,že som chránená pred otehotnením😉Zavedenie bolo trochu bolestivé,ale určite by som to neporovnávala s pôrodom .Mám tri za sebou tak viem čo píšem.Ale je pravda,že každá z nás má svoj prah bolesti iný.Úprimne závidím babám ktoré sú spokojné a v pohode😉ALE každá z nás je iná a každé telo to príjme inak😉Nenechajte sa odradiť a skúste

susika
18. okt 2016

@sisia2 -ja si ho idem dať vymeniť po 5 rokoch, mam nehormonalne, to Vam sposobili tie hormony v teliesku , padanie vlasov a osatné. ale poznam jednu, čo ma mirenu a nema menzes od kedy ju ma. ja hormonalne ani nereišim, iba bez hormonov, na hormony ma nikto nenahovorí, tiež blbé pocity pri zavadzaní, až slzy mi vybehli, porod bolel, ale bola toiná bolesť, skor tlaky, toto bolo neprijemné. no, tak aspon mam dovod môjmu povedať, že tretie bábo nehrozí, ked to čítam, ež krčom bude na tom horšie. aj ked, keby som sa po týchto dvoch nebala, že sa zasa nalietam po lekaroch, lebo mam strach z vyšetrení a vždy mi vyletí u nich tlak, tak to tretie by tu už danvo behalo

dobromila1111
18. okt 2016

@susika tam sa hormon vylucuje len do maternice,nie do tela. Tiez som zvazovala mirwna vs dana,mam mirenu,zatial som spokojna. Neviem o nej,mam ju 2.5m,nekrvacam,ani 2.ms neprisla. Zatial tie prachy nelutujem. No keby mi pustila par cm z brucha dolu nenajnevam sa :D

evickachristianko
27. okt 2016

ahojte ja uz mam dnu arrianu uz 2 roky ale strasne som pribrala aneviem ci z danyale problemy snou nemam iba ta hmotnost

drakvak
27. okt 2016

@evickachristianko Je to možné, ja som v auguste dala von Mirenu po 5 a pol roku a odvtedy už mám 3 kilá dole... novú som už nechcela, hlavne kvôli tým kilám navyše 😠

colormoda
24. nov 2016

Kocky, ktorá obsahuje MED? Mirena ci Dana? Mamina mala Mirenu a mala neskutočne problémy, spustilo jej to zdravotné problémy, proste nesadla. Kozne prejavy a opuchy trvali 2 roky aj po vybratí. Lekár jej ju vybral po cca pol roku. Dokonca o ten písal prácu lebo bola ojedinelý prípad a poisťovňa jej vrátila polovicu sumu..... Preto sa bojím niečo také si dat :(

dobromila1111
24. nov 2016

@colormoda pokial mala mamina problemy,tak je to ma zamyslenie,ci si ju dat,staci sa poradit s dr,hm..med obsajuje dana a ta zvykne byt viac sprevadzana problemami..

maja969
5. jan 2017

Ahojte prosim poradte aj mne prosim či Danu alebo Mirenu mam dve deticky a uz neplanujem ziadne mozno o 5 rokov už som sa aj pytala u svojho gynekologa ten odporucil Mirenu ale zase som tu čitala ze niektore ste mali s nej akne pribera sa tak mi napiste vaše skusenosti prosim Ďakujem.

dobromila1111
5. jan 2017

@maja969 ja mám mirenu od augusta. Ms som mala naposledy v sept. Min.mesiac som mala dosť zravu náladu, všetko mi chutilo a som naliata, no to som bola aj bez nej si myslím. Lepšie ako krvácať silnejšie ako bežne s danou a vraj je vtedy telo aj nachylnejsie na mykozy, čo som čítala aj tu vo fórach. Zatiaľ odporúčam. Keby niečo, kľudne napíšte.

maja969
5. jan 2017

@dobromila1111 ok dakujem