Kedy ustúpi akné po vysadení antikoncepcie?

nattalies
10. jún 2017

Ahojte, zaujímala by ma Vaša skúsenosť s akné po vysadení HAK. Pred pol rokom som ju vysadila po 7mich rokoch užívania a okrem padania vlasov sa mi začalo robiť akné na tvári, najmä na brade a v okolí úst, ktoré zatiaľ nie a nie prejsť...Chcem sa preto spýtať, ak s tým máte skúsenosť, po akom čase od vysadenia HAK sa Vám akné upravilo, resp. úplne zmizlo..Nechcem na to používať ďalšiu chémiu, keďže viem, že sa mi takto telo očisťuje..inak sa dlhé roky zdravo stravujem, užívam rôzne prírodné doplnky výživy a vitamíny a nikdy som nemala pred HAK akné. Vopred Vám pekne ďakujem.

bubbinaa
10. jún 2017

Chce to nejaký ten čas. Mnoho dievčat berie HAK len kvôli akné, ktoré im na to ako jediné pomôže. Začali ti vypadávať vlasy? to som ešte po pravde nepočula, že by sa mohlo diať po vysadení antikoncepcie. Asi by som si zašla k lekárovi a skúsila by som sa s ním poradiť.

nattalies
autor
10. jún 2017

@bubbinaa Áno, začali pomerne vo veľkom vypadávať a to ja mám síce dlhé, ale veľmi jemnunké vlásky, čiže ich mám "málo" a aj z toho mála sa začali ešte viac strácať..tak som začala pátrať na nete a dočítala som sa veľa podobných skúseností, že aj to môže a často aj spôsobuje vysadenie HAK, tak som začala brať rôzne potrebné vitamíny a tabletky Revalid a do dvoch týždňov od užívania sa padanie ustálilo, za čo som veľmi rada a dúfam, že mi začnú postupne rásť nové vlásky.. Dúfam, že aj to akné postupne zmizne, lebo to je strašné..

jankalukasova
10. jún 2017

No ja som brala asi rovnako dlho. Akne sa vratilo a trvalo to asi rok... ale aj po tom roku sa este sem-tam vyskytlo... a vlaste do teraz..a vysadila som v aprili 2011.

nattalies
autor
10. jún 2017

@jankalukasova vau tak to nie je nič príjemné..keby vtedy viem, čo je to za "bordel", v živote by som to nebrala a moju bolestivú a nepravidelnú menštruáciu by som riešila inak, ale nevadí, teraz už viem, tak to snáď nejak prežijem..

lilyianka
10. jún 2017

@nattalies ja som vysadila po 4r hak...to bolo uz 8r dozadu...a dokopy som sa davala asi rok..rok a pol..mastne vlasy,mastna tvar,sem tam vyrazka...ale tie vlasy katastrofa,potom to ustupilo..a vyrazky ani nie tie co sa daju vytlacit,ale tie hnusne cervene podkozne velke tvrde 😑
Bratova frajerka vysadila rok po mne hak a dokopy sa dala len prednedavnom...mala hroznu plet po vysadeni...chodila aj kozmeticke,nelicula sa a stale mala tvar jak pubertiacka

usla35
10. jún 2017

U mna to cele trvalo zhruba 3/4 roka, ked som ju vysadila tak som bola velmi vyhadzana ale postupne to ustupovalo, stale bolo tej vyrazky menej a menej az mi nakoniec zostala taka pekna plet ako sam ked som ju bratal 🙂 Ale u kazdej zeny to je inak takze musis len pockat

nattalies
autor
10. jún 2017

@lilyianka presne toto!! Hnusne podkozne vyrazky, ze iba malinko z nich sa da neskor vytlacit a ked sa to aj podari (nasilu😁), zapaluju znovu a znovu a takto dokolecka a bolia 😔 a vlasy detto, cele zle..stalo nam to za to, ach..nie 😁

nattalies
autor
10. jún 2017

@usla35 super, tak to si bola ten stastnejsi pripad hh, som rada, aspon mala nadej, ze by sa to mohlo aj u mna takto podarit :innocent 🙂

lenka_vanessa
23. feb 2019

Ja beriem HAK dianorete uz asi 10 rokov od 18 koli akne, teraz mam peknu plet, ale prestavky boli kratke mozno 3x po mesiaci. Aj som pribrala koli tabletkam ale tak radsej ako mat zas zlu plet. Raz som ju vysadila na 3 mesiace ked som mala 25 a akne sa mi vratilo. Taka som bola nestastna cele lice sa mi vyhodilo dodnes tam mam jazvy po akne Tak som zase zacala brat. 😔 Bojim sa prestat brat lebo nechcem mat zase akne mam 28 a nemozem chodit tak do prace medzi ludi. Chodievala som ku dermakologicke ale ziadne vodicky ,masticky mi nepomahali iba zinerit na celo stale sa mi robievalo podkozne akne najme v okoli ust a na brade. Tak sa bojim vysadit hak ze budem mat zas zlu plet lebo to je jedine co mi pomohlo ze aj mat babatko koli tomu odkladam. Mate nejaka radu na nejake ine tabletky ktore zaberaju aby som sa mohla pokusit o babo?

iviss11
12. apr 2019

@lenka_vanessa
Ja mám podobnú skúsenosť...
moja skúsenosť s HAK Dienorette je v celku pozitívna (beriem bez prestávok), čo sa týka zlikvidovania akné jednoznačne môžem odporúčať...., Ako vážne tá pleť ako bábätko je skvelý pocit, nebáť sa pozrieť na seba do zrkadla je úžasné....Pred tým, keď som chodila na VŠ, sa mi asi zo stresu v bakalárskom ročníku začali robiť po tvári vyrážky, ale až tie také hlboké, veľké, navreté, tvrdé - forma vriedkov - nedali sa vytlačiť, nedalo sa s nimi robiť v podstate nič, iba čakať cca týždeň, kým zmizli a chodiť s takými hrčami nebolo teda naozaj nič príjemné..... jedna kozmetička sa mi to snažila nasilu, doslova až do krvi vytlačiť a čo docielila? že mi ostalo po jej vyčíňaní celé líce zjazvené.. no díky pekne.. počas užívania Dienorette som brala na tri mesiace aj tabletky od kožnej lekárky, ktorá tam tie zápalové ložiská po prejdení paličkou namočenou v tekutom dusíku proste videla, takže to liečila ako bolo treba - bez odkladu... Musím konštatovať, že pleť ostala po užívaní HAK Dienorette a týchto tabletiek od kožnej skutočne krásna.. Vyrážka sa mi vyhodí tak asi raz za rok ak vôbec 🙂 nevýhodou Dienorette v mojom prípade je neschopnosť schudnúť, resp. celkovo ako som začala s antikou som šla zo svojich bežných 49 - 50 - 52 kíl na 55 - 56 - 57kg na výšku 164 cm a mám už aj nábeh na celulitídu - štíhla baba pomerne... Z čoho plynie istá frustrácia, no nie taká veľká, ako z vyhádzanej tváre... Nechuť na sex sa dostavila tiež, ale nie pre to, že by človek nemal na ten sex chuť, ale preto, že sliznica vo vnútri je skutočne počas užívania tak suchá, že v podstate sex doslova znemožňuje bez použitia nejakého zvlhčujúceho prípravku... Zároveň takto suchá sliznica je náchylnejšia na vznik gynekologických infekcií, a to mi nikto neodškriepi že nie.. Sama si tým už vyše roka a pol prechádzam, resp. prechádzala, aktuálne to riešim..... Cez preliečenia ureaplazmy (našťastie úspešne) až po opakované bolesti pri pohlavnom styku, ktoré mi nikto nedokáže bližšie špecifikovať z čoho plynú, pretože momentálne je "tam dolu" všetko ok, žiadne mykoplazmy, žiadne ureaplazmy, žiadne chlamýdie, žiadne baktérie v škodlivom množstve... Čiže, užila som si svoje, no zároveň mám strach Dienorette vysadiť... A tu smeruje aj moja otázka na Vás dievčatá... Aký bol u vás priebeh po vysadení? Menštruácia? Stav pleti? Myslíte, že sa pleť znova môže zhoršiť aj v prípade že pleť bola preliečená cielene počas užívania HAK kožnou lekárkou??? (Bez užívania HAK nebola liečba možná, nakoľko tie tabletky silne poškodzujú možný plod) ....Čo robiť v prípade, že by zhoršenie nastalo? akú kozmetiku používať? Aké doplnky výživy zaradiť? Multi maca? Aloe vera? Chlorela? Ostropestrec??? Yum? Grepové extrakty? Oreganový olej? Lecitín? Vitamíny B? Rybí olej? Čajovníková kozmetika? Čo z tohto lebo keby si mám zaobstarať všetko tak ako nemám mesiac na chleba.... HAK užívam cca 3, 5 roka... Prosím poraďte pomôžte ... mám 28 rokov, otehotnieť zatiaľ neplánujem, ale zároveň viem, že to nemôžem užívať večne.. No mám strach čo to spraví.., Pracujem v prostredí, kde sa od ženy čaká, že troška aj vyzerá..... Momentálne si jazvy, čo mi ostali, nechávam odstraňovať laserom, to hojenie je strašné, všetko to čo podstupujem pre normálnu peknú pleť je nákladné a na psychiku náročné.. Nechcem do kolotoča problémov s pleťou nastúpiť znova.. Trpí tým strašne psychika... kto zažil iste pochopí.... Ďakujem za vaše názory 😉😉😉😉 Iste mi veľmi pomôžu...

nini1010
12. apr 2019

Ja som vysadila pred 3 rokmi a este nezmizli.

iviss11
12. apr 2019

@nini1010 To naozaj?? 😨😨😨😨 A ako dlho si brala? pred začatím užívania si mala nejaké problémy s pleťou?

domini4
29. sep 2020

@iviss11 Mne pomohlo aloe vera.
Vypila som pár fliaš,dokonca mi to poradila aj moja obvodná lekárka,prečiťuje to telo zvnútra od zápalov.
Odvtedy mám pleť čistú až na póry,ktorých sa od detstva neviem zbaviť ale tých sa zbaviť úplne ani nedá 🤷‍♀️🙈

4444mono4444
26. jan 2022

@lenka_vanessa keď som otehotnela akné zmizlo,modlila som sa žeby sa nebrali ,keď som prestala kojit zasa to isté ...mám 28 a furt vyrážky na to tak šere že až ...jedine HAK mi pomôže...raz som brala iba 8 mesiacov bolo mi strašne zle no skúsim nejakú inú bo už fakt neviem že čo 😢