Ktorá z vás otehotnela počas užívania antikoncepcie?

visnacka
15. jan 2017

Otehotnela ste niektorá počas užívania antikoncepcie ?👶😨😀

sibalka21
15. jan 2017

Urcite sa stalo, ale zalezi to od velmi vela faktorov..., AK uzivas zodpovedne, je velmi velmi nizka sanca....

visnacka
autor
15. jan 2017

@sibalka21 akože ja tehotná určite niesom ale chcem vedieť či to je možné a ako sa to rieši akože žena zistí že počas liekov otehotnela a čo ďalej keď užíva antikoncepciu ? Lebo jednoducho to žena nezistí hneď že je v tom.

zuzi0911
15. jan 2017

@visnacka ako zacne meskat ms urobit si test,,,nijak tomu nepredides,,nic sa nestane ked uzivas a nevies este o tom no akonahle ms meska treba ist bud k dr abo testnut,,

sibalka21
15. jan 2017

Jaaj taak :D No pokial viem, zena ked otehotnie priblizne v tom strede cyklu, tak berie este nejake dva tyzdne tabletky, a potom vlastne zisti, ze je tehu... Za tie dva tri tyzdne by sa nemalo nic stat, kedze plod neberie este od matky nic ale z toho zlteho telieska... A ked uz MS meska, tak jedine test a nasledne krvne testy...

lilyianka
15. jan 2017

Mala som kolegynu,co uzivala antiku,fajcila,mala menzes,na vianocnom večierku pila az jej potom neprisiel ms a zistila,ze je tehotná..... v 16tt....

floren
16. jan 2017

Ja som tak prisla ku krsniatku a kamoska ku synovi

zuzana2302
19. jan 2017

ja beriem tabletky a mi nejako meska 2dni moze to byt aj tym ze som posledne 2tyzdne stale chora a beriem antibiotika ????

nivea777
19. jan 2017

@zuzana2302 atb aj znižujú účinnosť hak..Takže možné sú obe možnosti

zuzana2302
19. jan 2017

@nivea777 no ved to este pockam mozno pride

sibalka21
19. jan 2017

@zuzana2302 je normalne, ze ti meska ak beries atb a si stale chora... ale v tom pripade by mal kazdy lekar upozornit na to, ze atb znizuju ucinnost antiky a treba sa chranit aj inak... Cize sprav test a uvidis 🙂

januus
2. feb 2017

Baby beriem Leverette styri mesiace. A dnes mi prisiel sice menzes presne na cas, ale nejaky moc slaby, len take spinenie zatial.. To nezvyklo byt, u mna sa vzdy rozbehol hned naplno... Tak sa obavam ze ked to nie je normalny menzes, ci to nemoze znamenat tehotenstvo, aj ked som ziadnu chybu v uzivani antiky neurobila :/ co myslite? Dost ma to vystrasilo ze mi nenabehol normalne silny menzes ako vzdy :/

77nelinka
3. feb 2017

@januus Presne takto som to mávala aj ja keď som brala antikoncepciu. Len ako keby špinenie a trvalo to len 2-3 dni

januus
3. feb 2017

@77nelinka ale nebola si tehotna, vsetko bolo v poriadku, ano? Lebo mna to prekvapilo, kedze uz 4 krat som mala pri antike stredne silny rovnaky menzes a teraz taka zmena

77nelinka
3. feb 2017

@januus Nie, tehotná som nikdy nebola. Aj som sa o tom bavila s lekárom a on mi povedal, že pri antikoncepcii je to bežné. Možno si tvoje telo na antikoncepciu zvyká. Alebo si pre istotu sprav test. Ale pokiaľ si tabletky pravidelne brala, ja by som sa nebála

carmen33
3. feb 2017

Uzivam 11 rokov, stalo sa mi ze som aj 1 zabudla, ale potom sme si davali pozor, cca 7 dni.
Nikdy som nemala prestavku. Dokonca som brala aj 2 mesiace bez prestavky, kvoli dovolenke.

ninusik149
3. feb 2017

Ja som otehotnela počas užívania HAK. Hneď ako mi meškala menštruácia, a začali mi silné bolesti podbruška, šla som ku gynekologovi a bolo to...

januus
3. feb 2017

@ninusik149 a spravila si nejakú chybu v úžívaní alebo si brala všetko presne načas?

ninusik149
3. feb 2017

Nie, žiadnu chybu som neurobila, brala som ju vždy načas.

januus
4. feb 2017

@ninusik149 a vysvetlenie.lekarkky bolo ake? Ja ked som povedala mojmu gynekologovi ze uz nie som panna tak hned.v podstate sam mi naordinoval antiku ze studujem aby nenastalo.nezellane tehotenstvo.. a hla, stane sa aj ked uzivate prwvidelne ach jaj :/

sibalka21
4. feb 2017

@januus Antikoncepcia je ucinna cca na 99percent... Cize stat sa moze, ale sanca je 1:100 .... Ziadna antika nieje 100percentna, jedine sterilizacia alebo celibat :D

januus
4. feb 2017

@sibalka21 no ved je mi to jasne ale ked uzivad tabl spravne tak kedy sa to vajicko stihne dozriet a uvolnit nechapem..a este dokona aby spermie prenikli do vajickovodov, pritom hak by im to mala stazit a este ze sa to vobec uhniezdi ked je sliznica maternice uplne nevhodna na udrzanie vajickaa...proste tolko veci ma zabezpecit antika a aj ekd zlyha v tom, ze uvolni sa vajicko ale potom by tie ostatne mechanizmy mali byt ako.tak zachovane...a ze vsetko zrazu zlyha to je nahoda ako pocatie z ducha svateho, trochu realnejsie no ale je to blbe :(((

anonym00000
15. aug 2022

@januus ahoj, tiež užívam leverette a posledna ms 3.8 bola silná len 2 dní a ďalšie 4 som len špinila. Tak som sa tiež zľahka či to nemôžem byť tehotná a test včera negatívny. Bola u teba tá ms vtedy normálna alebo to nebodaj bolo tehotenstvo?