Nežiadúce účinky hormonálnej antikoncepcie

6. apr 2021

Ahojte baby,prosím tie čo ste začali užívať HAK,do akej doby sa Vám dostavili nejaké nežiadúce účinky (bolesť hlavy,nevoľnosť atd..)? Resp kedy ste zistili,že Vám nesadla? Keď čítam diskusie o konkrétnych značkách antikoncepcie,ženy píšu že ju vydržali užívať napr len 2dni...ďakujem!

ani_ina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anabel2341
6. apr 2021

Prvý mesiac som krvacala
Tieto posledné mesiace mám bolesť hlavy ale len tedy keď zjem tabletku na prázdny žalúdok
A asi najhoršie je na tom že som stále nervózna dokáže má rozčúliť hocičo neviem či to mám s tabletiek no tento mesiac idem gynegoličke tak asi mi zmení tabletky pretože nikdy som nebola taká nervačka ale vravia mi že to mám s antiky 😂

jaja8_9
6. apr 2021

Mne ešte dávno keď som brala Dr hovoril, do 3 mesiacov by to malo byt okey ak nie je, treba hak vymeniť 🙂
Tiež som spinila prvý mesiac celý ale potom sa to upravilo ale fakt ze ma bolievala hlava mi trvalo takmer po celú dobu co som brala hak, hlavne pred MS, nehorázne migrény... Ja by som do toho už nešla, iba ak by som naozaj nemala na výber... Ale ak je to kvôli neželanemu otehotneniu tak určite nie, chrániť sa dá aj inak. Narobilo mi to viac škody ako osohu. Za mňa nikdy viac

jaja8_9
6. apr 2021

A o vykyvach nálady ani nehovorím 😀

autor
6. apr 2021

Ja som brala 6 rokov Mistru, ale to je už pár rokov dozadu,teraz mám lunyttu a som celkom v strese,či sadne😃..tiež si pamätám na migrény,a dosť nechutne,že som schudla tusim 8kg čo som nič do seba nemohla dostať ..aj výkyvy nálad, no obe časom ustúpili,tak do 2mes. Teliesko som nechcela,niesom s tým nejak stotoznena ,a sledovať si plodne dni mi nepríde spoľahlivé,obdobie kondómov už mám za sebou,to je oštara tiež myslieť nato..aj celkový zážitok onicom🤪 jedno babo už mame a ďalšie vôbec neplánujem..
ďakujem Vám baby 🙂

ifava
6. apr 2021

Mne asi po mesiaci, nalady kadejake, migreny pocas menzesu, bolesti take, ze dovidenia a podobne, no najlepsie ked ich nemusi clovek brat.

amelie2017
6. apr 2021

Ja som si roky rokuce myslela, ze jediny neziaduci ucinok je znizena chut na sex, ale velky omyl. Mavam z nej strasne zavraty, toci sa mi hlava. Nemam to sice nijak potvrdene, 3 lekari povedali, ze to moze byt pricina, pripadne moze zhorsovat moj stav. Pretoze vzdy, ked sme sa snazili o dieta a pocas tehotenstva to prejde a hlava sa mi toci raz za 2 mesiace pri nizkom tlaku alebo ked mam bloknutu krcnu. Popri hak musim vzdy brat tabletky na zavraty. Takze po tomto tehotenstve vazektomia.

meluela
7. apr 2021

Ja som mala mierne zvysenie hmotnosti, nalada taka permanentne trosku zla/smutna a hlavne znizene resp. neexistujuce libido a problem s lubrikaciou. Co teda potom ta hak nema pre mna velmi zmysel 😀 Pozitiva boli predvidatelny termin menzesu a moznost ho vynechat, super plet.

janula2511
9. sep 2022

@amelie2017 prosím ťa akú HAK užívaš že máš závraty?ako si na Tom teraz?

janula2511
18. sep 2022

@amelie2017 prosím ťa akú hák užívaš? ešte máš stále závraty?

amelie2017
18. sep 2022

@janula2511 som v praci, zajtra ti napisem

janula2511
19. sep 2022

@amelie2017 ok, ďakujem

janula2511
3. jan 2023

Ako si bola spokojná s mistrov? prečo si ju vymenila?

janula2511
6. apr 2023

Baby tlak vám nezvyšuje hak? nemáte taký problém?