Aká je šanca, že aspoň jedno z 2 embryí prežije predĺženú kultiváciu?

marienkaanjelik
9. mar 2024

Ahojte,
s manželom sme absolvovali IVF v Heliose v KE. Včera som bola na odber vajíčok po stimulácii. Odobrali 11, dnes volali, že 6 bolo zrelých, tie oplodnili a správne sa vyvíjajú len 2. Ja mám 31 rokov, manžel 33. On má málo spermií a nedarilo sa nám otehotnieť 2 roky. Dnes lekárka povedala, že mám nižsiu kvalitu vajíčok. Chcela som len vedieť, aká je šanca, že sa s 2 embryami dostaneme aspoň k jednému vkladu. Mala ste to niektorá podobne a podarilo sa? Ďakujem

stellarstar
9. mar 2024

@marienkaanjelik je to 50:50 na toto ti nik neda na 100% odp

veklipo
9. mar 2024

Môj prípad:
16 odobratých, 8 zrelých, 4 oplodnené, 2 zvládli predĺženú kultiváciu, vkladali sme obe a mame 1 syna.
Stačí aj jedno, ale to správne.
Držím palce!

marienkaanjelik
autor
9. mar 2024

@stellarstar viem, ale hľadám niekoho s podibným prípadom, hľadala som v starých fórach a nenašla som nič podobné

marticka85po
9. mar 2024

Ja som mala 14 vajicok,tiez biedna kvalita. Ostali z nich 3 embrya. Jeden ks 5dnove a 2ks 6 dnove. Podaril sa hned prvy vklad KET zhodou okolnosti tiez Helios KE

angeli121212
9. mar 2024

@marienkaanjelik u nás treti pokus tri odobrate vajička tri embryá a všetky prežili predlženu kultivaciu jrdno vložene to mame ročného syna 🥰🥰 a dve zmrazené po jedno si ideme teraz v lete a ja dúfam verím že to vyjde

stellarstar
9. mar 2024

@marienkaanjelik k čomu ti to pomôže? Ked jednej dvom trom zig vyšlo neznamená že aj tebe vyjde. A to nemyslím v zlom ale každá z nás je iná ma inú kvalitu oozytov takže...

marienkaanjelik
autor
9. mar 2024

@veklipo dakujem pekne 🙂

marienkaanjelik
autor
9. mar 2024

@angeli121212 no tak to je super, drzim palce 🙂

marienkaanjelik
autor
9. mar 2024

@marticka85po no tak dufam ze tie dve nejak preziju, so mnou problem vobec nebol, aspon tak vraveli a odrazu len 6 zrelych a 2 oplodnene, a ze nizka kvalita vajicok, tak ma to trosku prekvapilo, dakujem za info 🙂

angeli121212
9. mar 2024

@marienkaanjelik držim palce aj ja je to hop alebo trop neovplivníš to ale chápem tvoje pocity keby to človek hneď vedel

marienkaanjelik
autor
9. mar 2024

@stellarstar tak ja neviem, je to forum, kde sa moze vyjadrit hocikto, ale ak nemas nic relevantne, tak by som sa neozyvala 🙂

stellarstar
10. mar 2024

@marienkaanjelik tak moje resp naše prežili, jedno oplodnene počas rozmrazenia prasklo a jedno sa po 2 d prestalo vyvíjať. Spoko?

stellarstar
10. mar 2024

@marienkaanjelik a musíš prijať aj kritiku, je to naozaj hop alebo trop. Neovplyvníš to, ivf nie je 100% záruka

e_key2021
11. mar 2024

@marienkaanjelik ahoj, skutočne na toto ti nikto nedá odpoved. Každá má svoju cestu, ktorú nepoznáme… ja som tiež bola zdravá a myslela som si, že je problém len u manžela. Napokon mame za sebou 2 cykly IVF a rovnako len jeden vklad. Prvé IVF som mala odobratých 10 vajíčok, všetky boli zrelé, oplodnili sa správne 3 a na vklad sme nemali nič. Pro druhom IVF mi odobrali 4 Vajicka a zostalo mi jedno trojdňové embryjko, ktoré sa po vklade neujalo. Žiaľ, každé IVF je iné a zostava ti len veriť, že to vyjde, ale rovnako je potrebné počítať aj s neúspechom. Dnes je pondelok, predpokladám, že už vieš, ako ste postúpili počas víkendu… držím palce 🍀

soraya004
11. mar 2024

@e_key2021 ahoj, môžem sa opýtať, či pôjdete aj do 3. pokusu?
Mám podobné skóre ako ty, 1.ivf 7 vajec, nič na vklad, 2.ivf 11 vajec, 1 embryo, ktoré sa ujalo, ale v 7 tt MA.
Povedala som si vtedy, že stačí, že to nemá zmysel, ale s odstupom času rozmýšľam, či to predsa len neskúsiť ešte raz 🙄

motylik273
11. mar 2024

@marienkaanjelik ahoj mala som to co ty tiez ostali 3 v den vkladu sa jedno prestalo vyvijat ostalo jedno ackova kvalita nepotrebovalo ani Asistovany hatching ci ako sa to pise a druhe bolo beckova kvalita samozrejme sme vlozili ackovu ktora lezi vedla mna uz 5m 🥰 takze nezufaj hlava hore.. nejde k kvantitu ale kvalitu

e_key2021
11. mar 2024

@soraya004 ahoj, pôjdeme… teraz si dávam oddych, ale v auguste ešte vyskúšame…. Ale už nie na Slovensku.

marienkaanjelik
autor
11. mar 2024

@e_key2021 ja rozumiem, ze mi nikto neda odpoved, ale v celom fore tu na koniku som nasla iba pripady, ze im zobrali dajme tomu 10 vajicok a 6 sa chytilo a nakoniec mali 2 na vklad...ze nebol pripad, kde by sa chytilo len jedno dva... v kazdom pripade ma to mrzi, verim ze nestracate nadej a podari sa to.. dakujem pekne 🙂

marienkaanjelik
autor
11. mar 2024

@motylik273 dakujem pekne, budem dufat 🙂

soraya004
12. mar 2024

@e_key2021 my sme boli hneď to prvé v Brne, ale nebola som tam spokojná, tak druhé sme dali doma

angelheart
12. mar 2024

@marienkaanjelik my sme mali na 2.pokus už neviem koľko veľa vajíčok, ale po 5 dňoch zostalo jedno jediné embryo. Dnes má 5 rokov 😍

evaachesa
12. mar 2024

@marienkaanjelik žiaľ v tomto ti skúsenosti iných nijak nepomôžu...skôr podľa mňa je horšie si robiť nejaké nádeje na základe iných príbehov...aspon mne to nijak nepomahali. 3/4 deň je kritický, vtedy sa vyseparuju tie slabé. Dnes máte 4 deň však? Dúfam že sa obe držia. Veľmi ti držím palce. 🙏🍀❤️

zuzi2009
12. mar 2024

@marienkaanjelik bola som už na troch ivf dneska som druhý deň po vklade tak dufam že to dopadne dobre tiež mám ten istý problém zo začiatku všetko pekne a potom nič teraz som mala 5 a ostalo len jedno

marienkaanjelik
autor
13. mar 2024

@evaachesa tak nakoniec jedno je okey, bude sa mrazit a druhe je poslabsie, nevyvija sa uplne dobre, ale tak vraveli ze este pockaju do zajtra...takze hadam to vyjde 🙂 dakujem ti pekne 🙂

marienkaanjelik
autor
13. mar 2024

@zuzi2009 no je to cudne, ked je vsetko okey a nakoniec aj tak sa to nejak pokazi.. drzim palce, drz sa, hlavne mat pozitivny pristup 🙂

marienkaanjelik
autor
13. mar 2024

@angelheart to je super, gratulujem a dakujem 🙂

ailiba
13. mar 2024

@marienkaanjelik tak to je individualne. Ja som mala len 3 embrya a mam z nich 2 krasne, zdrave deti. Vyslo 1. ET, druhe sa neujalo a 3. KET sa podarilo. Takze nevesaj hlavu.
Drzim palce.

angelheart
13. mar 2024

@marienkaanjelik Ďakujem(e). A držíme palce, nech je podobný scenár s úspešným koncom aj u vás. ❤

marienkaanjelik
autor
14. mar 2024

@ailiba dakujem 🙂

dendatomy
14. mar 2024

Ahojte baby prosim Vas ja som 8.3. Bola na vklade embryka z datcovskych vajicok ma niektora skusenost..mala som vcera strasne navali bolo mi tazko dnes je lepsie bolela ma aj hlava mala ste to niektora?? A kedy si mam robit tehotensky test ?? Dakujemmm

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre