Ako dlho ste chodili do centra asistovanej reprodukcie?

anka8888
6. máj 2015

ahojtééé 🙂 chcem sa len spýtať koľko ste chodili do CAR? resp. ako dlho trvá celý proces od konzultácie až po IUI, IVF? 🙂

lucia2505
6. máj 2015

Ahoj,schvalenie ziadosti na ivf trva cca 5 tyzdnov a potom ides nato.

anomylka
6. máj 2015

podla toho ci mate nejaky problem, ak sa nic nenajde ani u jednoho z vas, tak laparoskopia , 1. 2. 3 IUI a az potom ziadost na IVF . vraj si to tak poistovna vyzaduje. mozno v niektorych centrach staci len prefuk miesto laparoskopie, to uz neviem .

anka8888
autor
6. máj 2015

@lucia2505 Ďakujem za odpoveď 🙂 prosím ťa a nevieš koľko trvajú tie vyšetrenia predtým ako ti vôbec vyberú najvhodnejší spôsob otehotnenia? 🙂 alebo aké vyšetrenia vlastne predtým podstupuješ? či to je individuálne podľa jednotlivých výsledkov? 🙂

anka8888
autor
6. máj 2015

@anomylka no nám už robili : mne na konzultácií robili sono a výter na pohlavné choroby... teraz mám ísť najbližšie na hormonálny profil (čakám len kedy príde tá mrcha a hneď tam letíím) a partner mal spermiogram s tým ,že výsledky nám povedia na dalšej konzultácií ... ja by som to najradšej už mala všetko za sebou 🙂 strašne som nedočkavá 🙂 samozrejme s úspešným koncom :D

sono2
6. máj 2015

Keď máš dynamického dr nemusíš ani do car a môžeš zistiť problém do dvoch mesiacov nehovorím o genetie a imuno to sa v podstate dá tiež absolvovať do dvoch mesiacov aj s výsledkami. V najhoršom pripade mesiace aj ro. Začínaš totálne od začiatku? Nemáte ešte ani vyšetrené spermie? Ty ovuluješ?

anka8888
autor
6. máj 2015

@sono2 no boli sme nútení ísť do CAR centra, pretože môj gynekológ mi okrem klasickej preventívky nebol schopný nič spraviť, dokonca mi ani nič neodporučil ( kam by som mohla zájsť a zistiť viac, prečo sa nám nedarí ) ...ked som chcela hormonálny profil, tak ma odbil, že je to drahé a že on podľa ultrazvuku vidí, že mám hormóny v poriadku a aj , že mi nemeškáva menzes... partner bol na spermiograme sám od seba a dr. mu povedal, že nevidí problém prečo by sme mali mať tak dlho s tým problém :( že už videl spermiogr. v oveľa horšom stave a v pohode prirodzene...

sono2
6. máj 2015

@anka8888 uj, čiže nevieš nič konkrétne. V prvom rade zmeniť doktora, lebo toto sila. Ináč držím palce. Po akom dlhom čase to idete riešiť?mne môj dr urobil všetko, len mu to trebalo hovoriť a niečo som absolvovala v car za svoje ale som skoro dr z toho všetkeho už ovládam. Ale nie som na slovensku akurát mi je novinka že by bol problém robiť hp na slovensku.

anka8888
autor
6. máj 2015

@sono2 no veru neviem a po 6 rokoch už bolo vyčerpávajúce pre nás čakať, tak sme sa teda vybrali do CAR, len som bola zvedavá čo nás tam čaká a cca ako dlho sa ešte načakáme dokým si tým prejdeme ... :( ďakujem 🙂 no dúfam, že to vyjde konečne a budem šťastná - prešťastná 🙂

sono2
6. máj 2015

@anka8888 tak to dlho ste čakali... Držím palce!

lilitela
6. máj 2015

@anka8888 Cakanie na konzultaciu - 2 tyzdne. Cakanie na vysledky testov + schvalenie ziadosti IVF a zaciatok cyklu - 2,5 mesiaca. Stimulovanie 2--3 tyzdne. Transfer - 5 dni. Cakanie na vysledky tehu testu - 14 dni. Zabudla som na nieco?

anka8888
autor
6. máj 2015

@sono2 ešte raz ďakujem 🙂)

anka8888
autor
6. máj 2015

@lilitela ďakujem 🙂)

sono2
6. máj 2015

@anka8888 nemáš vôbec zač. 🙂

suzie.h
6. máj 2015

@anka8888 ahoj, my od prvej konzultacie po vklad - IVF cca 3,5 mesiaca, ale napr. genetiku sme uz mali urobenu, poslal nas moj gyndos, na tu sme cakali skoro 6 mesiacov (a dalsich 5, ked manzovi museli robit dalsie testy kvoli mojim zlym vysledkom)... vysetrenia, ktore v CAR potrebovali, nam porobili oni (horm. profil, kontrolny spermio, pohlavne choroby, zakladna hemato aj imuno), laparku ani prefuk vzhladom na zly spermio manzela neboli potrebne, na druhej konzultacii sme rovno podpisovali ziadost na IVF 🙂

lucia2505
7. máj 2015

@anka8888 neviem presne ako to je, keď ešte nemáš určenú príčinu neplodnosti, lebo ja už som všeličo absolvovala cez môjho gynekológa a išla som do centra už ako hotový prípad.

skorpion77
7. máj 2015

Ahojte. Chcem vás poprosiť o pomoc a radu. Pred rokom som absolvovala kyretáž, ťahá mi na 38 rokov a doteraz sa mi opätovne nepodarilo otehotnieť. Môj gynekológ mi vypísal výmenný lístok do ISCARE v Martine. Je možné podstúpiť vyšetrenia aj sama bez partnera? Viete, rada by som bola maminou, aj keď slobodnou. Ďakujem.

anka8888
autor
7. máj 2015

@suzie.h no ten môj nás neposlal absolútne nikam :/ uvidíme koľko sa to bude ťahať s nami, tie vyšetrenia všetky :/ už nech to je všetko za nami, aby sme sa konečne dozvedeli prečo sa nám nedárí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre