Aký dopad má viacnásobné mimotelové oplodnenie na zdravie?

michelitta
29. máj 2012

Ahojte, zaujímalo by ma,koľko x môže žena absolvovať IVF tak aby bola fyzicky a psychicky v poriadku? Povedzme si úprimne,je to zásah na zdravie ako aj na psychiku, nakoľko žena sa musí zastaviť z bežného kolobehu a absolvovať niekoľko vyšetrení vrátane operácie..A nie každému sa to na 1.,2.,3.x podarí.. Aký dopad na zdravie,môže mať viacnásobná stimulácia vaječníkov a vplyv hormónov na telo? Chcela by som vedieť,ako dlho sa dá niečo takéto riešiť, prípadne kde je už hranica aby sme zostali zdravé a neublížili si? Ďakujem pekne za odpovede..

katren
29. máj 2012

podla mna je to na kazdej zene inak....ja by som nezvladla ani jedno......
nam sa nedarilo otehu 3 roky, no nad umelym sme nikdy nerozmyslali....a teraz cakame tretie 😀

icipxe
29. máj 2012

ja by som povedala ze dovtedy.... kym to psychicky zvladas a neprestavas verit, ze to ma zmysel...

moname
29. máj 2012

a ešte finančne 😉

simik22
30. máj 2012

ja si tiez myslim, ze pokial to zvladas v pohode, mozes mat dlhsie ci kratsie prestavky... a nemyslim, ze tam je podmienka nejaka operacia, ci ano?

karkana
9. jún 2013

no ja som mala 12xvklad, a to je už veľa, psychiater-antidepresíva 😠 a alergie na hormony a heparíny, a fakt som mala skôr prestať, ale už je neskoro,

tinkatinulka
9. jún 2013

Sme po 3xIVF a musím priznať že zanechalo, stačilo si dať spraviť interné vyšetrenie.Papám lieky na pečeň. 😖
Psychicky ani nehovorím..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre