Andrológ - pomôže nám ?

honey777
30. nov 2009

Ahojte všetky, čo svoju túžbu po dieťatku nenosia len vo svojom srdiečku, ale sa o ňu delia aj s ostatnými. Bola tu podobná téma, ale týkala sa len konkrétneho Dr. Rada by som bola, keby ste sem prispeli aj „spolupacientky“ iných andrológov.
Keďže problém plodnosti sa týka oboch, čo sa v našich centrách akosi zabúda, že možno liečiť aj muža a nie sa hneď hnať na IVF (aj keď niekedy nieje iného východiska).
Prosím o príspevky po návšeteve u andrológov, kde a ako ste boli spokojné. A či vám pomohli.
My sa chystáme do TT k Dr. Gerbelovi, no som zvedavá. ďakujem

miskab
22. nov 2010

@miskab ahoj mozem sa este spytat?? Uz sme objednany Dr. Gerbelovi,a on keby je nejaky zly vysledok on nasadi aj liecbu nejake lieky, Ci on len da vysledky a s tymi vysledkami sa ide k mojmu gynekologovi a on da lieky??

miskab
22. nov 2010

@honey777 ahoj mozem sa este spytat?? Uz sme objednany Dr. Gerbelovi,a on keby je nejaky zly vysledok on nasadi aj liecbu nejake lieky, Ci on len da vysledky a s tymi vysledkami sa ide k mojmu gynekologovi a on da lieky??

honey777
autor
22. nov 2010

miskab, spraví spermiogram, vyšetrí manžela a hneď reaguje. Samozrejme on nasadzuje liečbu. Ale môžeš ísť s manželom dnu po vyšetrení a spolu sa môžete porozprávať o potrebnej terapii a tak, ja som tam bola tiež

brunov
2. máj 2011

Ahojte, je to starsia tema, ale chcem sa spytat na tych co uz mali s tym skusenost. Caka ma podobna situacia, len ako chlap neviem ci ist najskor k andrologovi alebo ku gynekologovi co ma priatelka. Podla toho co pisete, spermiogram dokaze spravit aj gynekolog. Viete mi napisat co ma este okrem toho spermiogrmu caka. Mam panicky strach z doktorov. Staci ak idem k niekomu na navstevu do nemocnice a citim ten nemocnicny pach, zacne sa mi tocit hlava, pocitujem bolesti v hlave, prichadza nevolnost... Bol by som velmi vdacny ak by mi niekto napisal co vsetko ma caka. Dakujem vsetkym

elebe
2. máj 2011

@brunov ahoj....nepatrím síce do tejto témy...ale odpoviem ti.....môj názor je že by ste mali spolu navštíviť gynekológa a dohodnúť sa resp. informovať na spermiogram.....ten sa bude robiť u urológa.....a podľa výsledkov ti nariadia liečbu,alebo budeš mať všetko v poho.....žiadna panika....treba sa dohodnúť s urológom na dátum a čas a dá sa to spraviť aj tak,že odber spermií urobíte v klude doma pol hodku predtým ako pôjdeš k urológovi.....hodíš to pod pazuchu,nech je to v teple a šup k dokimu.....nie je to nič strašné,ničoho sa netreba báť....pokiaľn viem u mužov je rozhodujúci spermiogram a žiadne vážne zásahy sa nerobia.....a pre miminko je to od teba to najmenej.....tak ničoho sa neboj a veľmi vám držím palčeky 😉 😉 😉

brunov
2. máj 2011

@elebe ahoj, dakujem za odpoved. Povzbudila si ma. 🙂 Uz sa snazime 2 roky a stale nic, tak si myslim, ze chyba moze byt aj vo mne nie len v partnerke. Dufam, ze to dopadne aspon priemerne a budeme moct mat babo. Velmi,velmi sa tesim ak sa nam podari.

e_z
19. jan 2015

Zoznam andrológov nájdeš aj v našej encyklopédii Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/andrologia/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre