Koronavírus a dávanie dieťaťa k otcovi.

meminka
30. mar 2020

Ahojte. Neviem, či sa to tu už riešilo. Ale zaujímal by ma váš názor, resp. či vy dávate svoje deti k otcovi, keď spolu nežijete, teraz počas koronavírusu. Od syna som sa dozvedela, že ku nemu chodia ľudia, ktorí vôbec nenosia rúško a jeho otec je v tomto tiež veľmi nezodpovedný. Bojím sa, aby sa môj syn nenakazil a tiež aby potom nenakazil aj mňa. Určili sme si určité pravidlá, ktoré môj bývalý partner akosi zabúda rešpektovať.
Ďakujem za vaše príspevky.

rumba01
30. mar 2020

@meminka ak je nezodpovedny a chodia k nemu aj neznami ludia, tak by som mu isto syna nedavala. je to prilis velke riziko aj pre tvojho syna a taktiez aj pre teba.

zuzkalujza
30. mar 2020

Ahoj, už sa to tu viac krát riešilo. No my si striedame tak ako vždy, no môj bývalí je veľmi zodpovedný a opatrný, čo sa týka korona vírusu, takže viem, že je tam malá v bezpečí. Tebe by som odporučila sa poriadne sa s bývalým porozprávať a vysvetliť mu, že pokiaľ nebude dodržiavať hygienické návyky malého jednoducho nedostane! A na tom by som trvala za každú cenu....

larisalarisa
30. mar 2020

Už to tu dievčatá riešili. Ak máte na syna očr, tak ma byť s vami. Ak nie, tak Vás nikto nemôže potrestať , že je len s Vami. Myslím, že v tomto prípade by som ho nikam nepúšťala.

mogaa
30. mar 2020

@meminka včera to bolo v TV, z právneho hľadiska si povinná rešpektovať rozhodnutie súdu alebo môžeš požiadať o zmenu stretávania z dôvodu že otec ohrozuje dieťa....ale nestačí tvrdenie dieťaťa že niekto u otca nemal rúšku - v domácnosti ani vy nepoužívate rúšky, rovnako sú domácnosti kde spolu žijú 2-3generácie a fungujú bez rúšok....

meminka
autor
30. mar 2020

@mogaa ano, ani my doma rúška nepoužívame, ale ku nám teraz ani nikto nechodí. Z hľadiska bezpečnosti si to neprajeme a každý normálny človek to pochopí. Ja mám syna zvereného do osobnej starostlivosti a styk s dieťaťom sa neupravoval, vždy sme sa vedeli dohodnúť. Aj teraz sme si stanovili pravidlá, ktoré ale môj ex nerešpektuje. Podľa mňa je to veľmi nezodpovedné :(

meminka
autor
30. mar 2020

@larisalarisa ano, som na OČR, len som nechcela zbytočne robiť rozbroje, pretože celkom dobre vychádzame. Lenže teraz už ide o zdravie nás všetkých...

hipuska
30. mar 2020

@mogaa kedy a čo išlo?

leuchtturm
30. mar 2020

Dieta potrebuje oboch rodicov.

tilko
30. mar 2020

@meminka môj syn 11r. k otcovi teraz nechodí...telefonujú si, a keď toto všetko pominie otcovi som sľúbila, že všetky vymeškané dni na styk s dieťaťom, ktoré má určené súdom mu budú vynahradené...ide o zdravie nás všetkých...

martina1201
30. mar 2020

@meminka ahoj, ak je súdom stanovene, že je dieťa s tebou a styk s otcom po dohode s matkou, tak je to jednoduché. Nepôjde tam a hotovo. Ak ho chce vidieť, nech sa páči vziať syna von ale nesmie si ho vziať k sebe. Dôvod? Nezodpovedne správanie a možné ohrozenie dieťaťa.

terina25
30. mar 2020

Moje deti nechodia k otcovi. Ex len zavolal ze kedze je teraz taka situaci, tak si deti nevezme k sebe. To bolo pred 3 tyzdnami. Tento vikend by si ich mal zobrat, ale neozval sa. Ani telefonat detom, ani sms, nic. Takze predpokladam, ze si ich nevezme. Kedy si ich vezme, netusim🤷‍♀️

meminka
autor
1. apr 2020

@leuchtturm áno. Ale zodpovedných rodičov. Nikdy sa nestalo, že by som mu ho nedala, vždy sme sa dohodli. Teraz to ale vidím ako hrozbu pre jeho nezodpovedné správanie. Nezakazala som mu sa s ním stykat, môže kedykoľvek prísť, aj každý deň. Po tom ako som mu to oznámila, tak sa mi začal vyhrážať súdom a znížením výživného.

sense
1. apr 2020

Moja dcera k otcovi chodi.... tiez mame styk dohodou... a dcera ide k nemu kedy chce aj s pekne zabalenymi ulohami

Normalni ludua sa dohodnut vedia... oonukni mu stretnutie na cerstvom vzduchu alebo ked to skonci ze moze byt s dietatom viac...

A ze sa vyhraza sudom? Kym sud prebehne bude po korone plus by mal vefiet ze vysku vyzivbeho neovplyvnuje pocet navstev pokial sa nejedna o striedavku

meminka
autor
1. apr 2020

@sense ved práve sa snažím, aby hlavne môj syn bol spokojný. Ako som písala, navrhla som mu, že môže prísť aj každý deň. Ale nesúhlasí. Vôbec to nechcem riešiť súdmi, ublížila by som tým najmä malému. Výživné by mu vraj znížili, lebo on žiadny majetok predsa nemá, je živnostník a platí minimálne odvody. Vždy som sa snažila mu vyjsť v ústrety. A teraz toto. Už 7 rokov sme sa vedeli vždy pekne dohodnúť. Akurát že som bola hlúpa a syna mu dala vždy už nauceneho, lebo jeho otec si to tak prial, lebo on údajne nemá na to nervy. Asi by som mu mala dopriať starostlivosť so všetkým čo k tomu patrí,nielen si zobrať syna, pohrať sa a vrátiť. Som sklamaná z jeho vyhrážok.

sense
1. apr 2020

@meminka aj moj chcel takto a vravim dieta nie je na tvoje pobavenie a ked mozem ja prist z prace a potom suplovat ucitelku... tak mozes aj ty okrem toho si doma mas na to cely den... no nic ine mu neostalo... polovicu sice "nestihnu" ale ked musi tak musi

ciarraa
1. apr 2020

Ak je nezodpovedny, tak by som mu tam dieta isto nedavala. No a hej to je tak asko dat mu hotovu vec, ziadne starosti a ziadne povinnosti. To by tak chcel asi kazdy

missatko29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriamkitty
Autor odpoveď zmazal
Zobraz