Aniónové vložky po embryotransfere

manita
8. okt 2013

Som veľký fanúšik aniónových vložiek a používam ich už zopár rokov, všetky tri druhy - denné, nočné, aj intímky. Bioobchody majú zo mňa radosť... 🙂
Oceňujem, že aj v obdobiach s Utrogestanom po embryotransferoch mi aniónové intímky uľahčujú existenciu a dá sa to zvládať ľahšie.
Ale čím ďalej, tým viac si začínam klásť otázku, či nemôžu anióny (5000 aniónov na 1 cm3 v aniónovom čipe) nejakým spôsobom ovplyvniť uhniezďovanie embrya. Viem, že ženy používajúce aniónové vložky normálne tehotnejú, teda by to negatívny vplyv mať nemalo ani na vložené embryjko, ale rada by som počula názor niekoho, kto vie o fyzike trochu viac ako ja. Možno tu taká mamička je a vnesie trochu svetla do toho, ako to s tými aniónmi vlastne je... 😉
Keďže okrem svojich antibakteriálnych účinkov zlepšujú metabolizmus, posilňujú imunitu, stabilizujú tlak, odstraňujú zápaly a pachy a dokonca zbavujú únavy, predpokladám, že ich účinok je naozaj výrazný, rada by som teda porozumela, ako to celé vlastne funguje... 😵

nelly3
8. okt 2013

@manita
ja ich pouzivam, ale len intimky a po ET som ich radsej nepouzivala, tiez ma to napadlo, ci to nema vplyv na uhniezdenie. budem tiez rada ak nejaka napise svoju skusenost 😉

buba08
11. okt 2013

@manita skus napisat mail dr. Bobakovi z Tkanivovej banky v Kosiciach, on o nich vie trosku viac

buba08
11. okt 2013

@manita alebo mu pripadne zavolaj, cislo najdes na nete, je velmi prijemny a mily, urcite bude ochotny ti odpovedat na tvoje otazky, potom daj prosim ta vediet co ti napisal (povedal)

manita
autor
17. okt 2013

@buba08 vymyslela som, že sa pri najbližšej príležitosti nato opýtam priamo embryologičky, keď mi donesie embryjko v pipete 😵

kto už to môže lepšie vedieť, sú to šikulky, majú prírodovedecké fakulty vyštudované a všetko o bunkách v malíčku... 😉

lebo zatiaľ sa tu žiadna mamička fyzička nemihla... 😵 nevadí... zistíme... 😵

vavrenka
22. jan 2016

@manita ahojcek, prosim, zistila is,a ko to je s tmyi anionovymi vlozkami?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre