Čo sa vám podarilo po IUI?

12. sep 2022

Ahojky len tak pre zaujimavost caka ma prve iui. No mam trocha obavy.... a zopar otazok dufam ze ma neukamenujete😏. Na kolky pokus sa vam podarilo a s akou diagnozou? A co sa vam podarilo? Lebo doteraz co som citala tak skoro same dvojicky a chlapci. Akoze jasne nech je to zdrave a nech sa podari ale z dvojiciek mam trocha obavy. 😏 a ci vobec ist do toho manzel teratozoospermia a ja protilatky proti spermiam... vysledky z juna, alebo ist na kontrolne vysetrenie najskor? Alebo poradte co brat. Dakujem🙏

marinecka95
12. sep 2022

My sme obaja prakticky v poriadku, žiadne vážnejšie problémy, spermiogram ukážkový, všetko okey a napriek tomu nam IUI nevyšlo vôbec 2x a taktiež IVF a dva vklady zatiaľ neúspešne. Teda vklady vysli ale nedopadlo to dobre … IUI je veľmi malá šanca … môže sa ale kľudne stať, že pre Vás bude IUI tým správnym riešením no treba stáť nohami pevne na zemi

autor
12. sep 2022

@marinecka95 no dnes mi dosla mrcha zas mam stavy nic ma nebavi nemam na nic naladu. Proste cely zle uz nevladzem to sklamanie vkuse😔

hederamonstera
12. sep 2022

Nam sa podarilo na druhy pokus. Ja nabeh na PCOS a manzel 1% morfologia..a predsa. Nezufaj, resp poplac si v den kramov a tes sa na dalsi mesiac. Tes sa na IUI, je to vacsia nadej a pomoc. ;) a sanca tam je, inak by sa to nerobilo ;)

marinecka95
12. sep 2022

Neboj, raz to vyjde. Snažíte sa dlho?

hederamonstera
12. sep 2022

Jaj a mame chlapca☺️ Dvojky mozu byt, ak budes mat viac vajek, ja som mala vzdy len jeden folikul

autor
12. sep 2022

@hederamonstera uz som si poplakala no nepomohlo. Dakujem za podporu no dnesny den je zas sklamanie😔

hederamonstera
12. sep 2022

Uplne chapem. Takych dni som mala veeela. To zvladnete, urcite.

autor
12. sep 2022

@marinecka95 rok a pol pre mna je to uz vecnost. Mame uz syna 8 rocneho na prvy sup a toto druhe nie a nie😔 uz mam aj pocit ze kaslem na to su mamicky co nemaju ani jedno samozrejme ze ony potrebuju viac toho stastia a bojim sa sklamani😔

autor
12. sep 2022

@hederamonstera tak super podarilo sa na prvy pokus?

marinecka95
12. sep 2022

No tak je tam o to väčšia nádej, že to vyjde keď už jedno dieťa máte 😘
My sa snažíme už vyše 4 roky a stále verím 😇🥰

autor
12. sep 2022

@hederamonstera a ako to dopadlo u vas? Manzel za chvilu pride z prace zas mu to povedat tak dufa kazdy mesiac a ja ho nepotesim😔

autor
12. sep 2022

@marinecka95 myslis ze este je nadej aj tym ze uz mame syna? Boze 4 roky je obrovska vecnost. A co ste uz postupili? Aku mate diagnozu?

marinecka95
12. sep 2022

Samozrejme, nádej je vždy 🥰
Podstúpili sme riadené cykly, stimulácie, folikulometrie, ovitrelle, duphaston, progesteron kadečo - nepomohlo.
Potom v CAR 2x IUI - ani ťuk
IVF - mali sme 5 zamrazenych embryi - bola som už na dvoch vkladoch, ktoré boli úspešne no nedopadli po niekoľkých týždňoch dobre 😞.
Okrem toho som otehotnela raz prirodzene no ani to dobre nedopadlo, v 8tt som potratila.
Čo sa týka diagnóz, nič vážnejšie nemáme - spermiogram ukážkový, ja tiež celkom OK okrem zvýšených protilátok voči spermiám ale to vraj pri IVf nie je problém .. teraz čakáme na doplnkové vyšetrenia a ideme na ďalší vklad. Máme ešte 3 zmrzlinky 😍

autor
12. sep 2022

@marinecka95 fu obdivujem ta si strasne silna. Ja taka silna niesom uz sa vzdavam. Ja to uz nedam😔 drzim vam silno palce aby sa vam uz konecne zadarilo po takej dlhej narocnej ceste.

marinecka95
12. sep 2022

Áno, nevzdám sa kým nebudem držať svoje bábätko v náruči 🤱
Ďakujem 🙂 držím palce aj ja vám aby ste synovi dali súrodenca a vy rodičia si splnili túžbu 🤰

janulka2805
12. sep 2022

Ja som mala polycysticke vaječníky, nedarilo sa nám dlho... Skúsili sme IUI, vyšla na prvýkrát a mám doma 18 mesačné dvojičky - dievčatká. ☺️

melany4
13. sep 2022

Jooj ved rok a pol nie až tak veľa,aby si strácala nádej, ja som sice oplakala kazdy mesiac od zaciatku,....to sa vám kľudne môže ešte prirodzene zadarit.
My sa snažíme vyše dvoch rokov o prvé ale my máme tazku hypo-asteno-terato-nekro-oligo spermiu.

autor
13. sep 2022

@janulka2805 fiha co citam je tam velka sanca dvojiciek. Aj si brala nejake lieky pred tym alebo injekcie?

autor
13. sep 2022

@melany4 ja viem ale pre mna aj to je vela😏 a na IUI ste neboli?

janulka2805
13. sep 2022

No brala som clostylbelgit a pichla som pregnyl deň pred IUI. Mne práveže vraveli tam, že málokedy majú dvojičky ☺️Ale mňa upozornili, lebo sa mi vytvorili 2 rovnako veľké folikuly.

autor
13. sep 2022

@janulka2805 mne doktorka povedala ze po uzivani clostylbelgitu je velka sanca dvojiciek.

melany4
13. sep 2022

Nie neskusali..nechodíme do centra.

janulka2805
13. sep 2022

No podla toho koľko folikulov vznikne teda ☺️mne aj keď povedali že hrozia dve, vôbec som si to nepripúšťala.... A zrazu bol šok 😀 ale vyšlo to na prvýkrát, aj to bol šok a som za to vďačná 🙏🙏🙏

lelilka
23. nov 2022

Ahojte. My sme sa poprve snazili asi 2,5 roka o babatko a vyslo to nakoniec na 3.pokis s IUI, mame dievcatko. A po 6rokoch (rok snazenia) sme opat sli na IUI a na poprve som tehu, este na zaciatku tak uvidime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre