Darované embryo - geneticky vyšetrené

janie7
21. feb 2022

Ahojte dievčence,
vedeli by ste poradiť či v Reprofite alebo v IVF Clinic Olomouc je možnosť aj geneticky vyšetreného darovaného embrya. Bohužiaľ na klinike ktorú navštevujem táto možnosť nie je 😔
Ďakujem.

dietatko2020
21. feb 2022

@janie7 ano, aj v RF a aj v Olomouci

janie7
autor
21. feb 2022

@dietatko2020 Ďakujem krásne, už sa len teraz rozhodnúť, či Mudr. Macháč, Otevřel alebo Koudelka 😉

butterfly333
23. feb 2022

@janie7 ty ideš do DE?

zuzzi18
23. feb 2022

@janie7 tiez sa čudujem, nemali ste ísť na vklad so svojím embryom?

janie7
autor
23. feb 2022

@zuzzi18 Ahoj Zuzi, chceli, ale sme mali dlllhý telefonát s mojim Dr., on chcel risk toho posledného nevyšetreného embrya, no ja už nechcem riskovať, okrem toho máme v rodine kopec zákerných chorôb, ktoré by mohlo krpaté zdediť a to by ma rovno piclo keby bolo choré. Pôvodne som rozmýšľala, že darované vajíčka, keďže drahý má veľmi dobrý spermiogram, no zahlásil, že keď nemá mať krpec gény po mne, nech nemá ani po ňom ❤ Ale, skúsim ešte vyzistiť, či naozaj nemajú aj geneticky testované, neviem či som to správne pochopila z tých mega veľa informácií čo mi posledne dal, sa mi to nechce veriť že by nemali aj geneticky testované a môj muž nechce nikoho iného pre mňa než Dr. Koukala, to vieš láska je láska 😉 Tak pravdepodobne to skúsime ešte u neho tak či tak. A vieš, keby som išla s tým našim nevyšetreným, nedozviem sa či je chyba vo mne, alebo v embryjku. Tu je oveľa väčšia šanca, že to embryjko bude eňo ňuňo 😉
Ty sa ako máš?

janie7
autor
23. feb 2022

@butterfly333 Áno moja, z toho hľadiska som sa ťa aj pýtala, čo sa v tom dotazníku vypĺňa, heh, do tej kolonky jiné přání sme tam toho dobre veľa natrieskali 🙂

butterfly333
23. feb 2022

@janie7 a uz vám našli embryo?

janie7
autor
23. feb 2022

@butterfly333 Takto, Janke sme posielali vyplnený dotazník myslím v januári, no povedala nám, že 2 mesiace je rezervácia embryjka zadarmo, potom sa zaň platí, tak ešte musíme počkať kvôli mojej novej práci, čiže ak všetko pôjde podľa plánu, tak vklad chceme naplánovať na apríl, ak nie, tak máj to istí 😉
Vy ste sa pohli ďalej?

butterfly333
23. feb 2022

@janie7 ahoj takže tako ste si to zariadili to je super. Drzim palce dúfam že sa vám to podarí. Ja idem zajtra na kontrolný utz pred MS dúfam že bude u mňa všetko ok.

zuzzi18
24. feb 2022

@janie7 ved ale vy ste si davali robit genetiku embryi nie? ci tam nevyslo ziadne dobre? podla mna ked neskusis vlozit, tak nevies..mozno by sa ujalo a nemusela by si riesit kto bol na vine ze sa neujalo...to sa hlavne aj tak neda zistit a ani geneticky vysetrene sa ujat nemusi a tiez nezistis, kde bola chyba...to je proste cisto nahodicka..treba skusat..inak co sa tyka geneticky vysetreneho darovaneho embrya tak to som este nepocula, ze by sa take ponukalo...hlavne ti darci su mladi a maju genetiku v poriadku, cize tam velmi nie je dovod robit genetiku tých embryi...
ja som 2DC a uz na 8DC mám kontrolu, kedze vklad z bude na 16DC. Vcera mi dosli vysledky aj z imunologie a konecne mam cytokiny v norme, medrol mi na ne tentokrat zabral lepsie ako minule ked som ho brala. Takze uvidime no..

janie7
autor
24. feb 2022

@zuzzi18 Práveže áno, dá sa z genetiky embryjí zistiť u koho je chyba a je u mňa, aj keď mám výborné AMH, produkujem síce veľa, ale nekvalitných vajíčok. 😔 Mne Koukal vysvetľuje všetko do detailov, za čo som mu neskutočne vďačná 😉 A genetika embryjí, aj keď máme my dvaja s manželom výborné výsledky, dopadla nasledovne: v druhom cykle my vyšli morfologicky 2 veľmi kvalitné blastocysty, obe boli ale aneuploidy: jedna 3 chromozómy naviac, druhej chýbal dokonca pár chromozómov a tretie sa nepodarilo vyšetriť a to sme chceli risknúť. No a teraz by to bolo tak 50 na 50 ak by sa nepodarilo, že kde soudruzi z NDR udelali chybu. Preto takéto rozhodnutie, no ak sa podarí to darované a áno, väčšina kliník ho má aj geneticky testované, samozrejme je drahšie, tak je tam veľká pravdepodobnosť, že sa prvý vklad nepodaril kvôli tomu, že to embryjko bolo geneticky nevhodné, keďže to nebolo testované.
Fuu, tak to som rada, že Medrol zabral, ty máš posunuté implantačné okno, že, preto tak skorý vklad? Budem držať silno palčáky aj päste!

janie7
autor
24. feb 2022

@butterfly333 Držím dnes palčáky, nech máš všetko OK 😘

janie7
autor
24. feb 2022

@zuzzi18 No a teda, keď sa podarí to darované, tak vložíme aj toto naše nevyšetrené ako súrodenca, ešte stihneme do 50ky 😀

butterfly333
24. feb 2022

@janie7 no práve som prišla dr napísal ovaria bilant bpn zmenšené tak sa bojím či budem reagovať na stimulku 🤔

janie7
autor
24. feb 2022

@butterfly333 A čo ti k tomu bližšie povedal? Neviem presne čo to znamená 🤷🏻‍♀️

butterfly333
24. feb 2022

@janie7 no ze to je asi vekom no že uvidí ako zareaguje na stimulku

janie7
autor
24. feb 2022

@butterfly333 Aha, no tak ostáva už len dúfať, že dobre. Ako ja už by som z hľadiska veku nešla do softu, no tebe držím päste, nech sa to podarí 😘

butterfly333
24. feb 2022

@janie7 chcem to vyskúšať a uvidime

zuzzi18
21. mar 2022

@janie7 tak test je pozitívny. Som 11DPT a ERA test bola najlepšia investícia v živote. Nech to dopadne akokoľvek, aspoň vieme že vklad na 16DC je naša cesta❤️

janie7
autor
21. mar 2022

@zuzzi18 Jeeej Zuzi, to je úžasnééé, srdečná gratulácia 🥳 Už len teraz nech sa embryjko poriadne udrží a nepustí 9 mesiacov 😘🙏🏻🍀👶 Zuzi vy ste vkladali embryjká z darovaných vajíčok, či nie?

zuzzi18
21. mar 2022

@janie7 ďakujem krásne, stojíme nohami pevne na zemi a uvidíme čo prinesú najbližšie dni. Áno darované vajíčka sme mali. Toto bolo posledné šieste. Očividne najlepšej kvality, hatchovana blastocysta sa nakoniec vykľula zo zamrazenej blastocysty kým sme tam došli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre