Genetické testovanie embryí - skúsenosti

mamandyka
17. máj 2021

Baby, potrebujem radu, ideme do IVF darovanými vajíčkami kvôli môjmu veku a rozmýšľame o genetickom vyšetrení embryí. Lekár nám tvrdí, že to nie je potrebné, lebo 80% embryí je geneticky v poriadku a zbytočne to navyšuje cenu a je to trápenie pre embryá odberom buniek. Aké máte skúsenosti, prípadne tie čo máte DV dali ste robiť genetiku?

andrea_82
17. máj 2021

Ak idete s darovanými vajíčkami, tak predpokladám, že darkyňa bola geneticky vyšetrená. Preto mi príde zbytočné riešiť ešte genetiku embryí, pokiaľ nie je nejaký iný problém na strane partnera.

rk123
17. máj 2021

my sme sice nemali darovane ale vlastne, ale obaja sme geneticky vysetreny a sme v poriadku a pritom 50% z nasich embryii sa po genetike vratilo geneticky abnormalnych. cize ani to ze my sme ok, nezarucuje ze aj embrya budu v poriadku. pokial na to mate financie, urcite by som do toho isla. vyhnete sa zbytocnemu vkladaniu zlych embryii

miirka123
17. máj 2021

@mamandyka ja si myslím, že lekár má pravdu že to je zbytočné lebo si myslím, že sa môžu zbytočne poškodiť pri genetike, rozmrazovaní, zamrazovaní a znovu rozmrazovaní. Napríklad nám jedno embryo nezvádlo rozmrazovanie. Ked je embryo slabe príroda sa o to postará a neuhniezdi sa. Pokiaľ darkyna nema zlé chromozony, v rodine ochorenia tak nevidím dôvod. Samozrejme na genetike Vám povedia že je to veľmi dôležitá vec lebo veď na tom zarábajú. My sme si dali spraviť genetiku s partnerom a boli sme rozhodnutý aj pre genetiku embria. Popravde som rada, že sme to na poslednú chvílu zrušili pretože keď sme už potvrdili, že chceme genetiku embrii a boli už aj dohodnutý s reprodukčným centrom tak sa k nam na genetike chovali už maximalne bezzaujmom. Mali istého klienta, 900eur za genetiku partnerov dostali a už sme pre nich neboli zaujímavý. No keď nám ponúkali všetky služby a vykreslovali katastrofálne scenáre nemali problém zavolať, dvihnúť a komunikovať hoci kedy kým sme sa nerozhodli že aj embrya chceme geneticky skontrolovať. Našťastie v reprocentre nám to vyhovorili z hlavy.

smeja1981
18. máj 2021

@miirka123 s manzelom sme mali z genetiky vyborne vysledky, niesme nositelmi ziadnej poruchy..Aj napriek tomu MA - potvrdeny downov syndrom. Takze za nas urcite genetika. Aj dnes nam 2 isli na genetiku. Doteraz sa vsetky krasne rozmrazili aj po odobrati vzorky za cerstva.

janie7
6. okt 2021

@smeja1981 Ahoj, môžem sa spýtať ako si dopadla s tou genetikou embryjí? Lebo my máme vyšetrenie genetiky obaja v poriadku, no 2 embryjka čo sme poslali na genetiku boli aneuploidy 😟

smeja1981
7. okt 2021

@janie7 Ahoj, jedno je dobre a druhe museli vyhodit..Medzicasom som spontanne otehotnela a skoncilo sa to opat MA v 9 tt.Takze zasa bola zla genetika baba.

janie7
7. okt 2021

@smeja1981 Ďakujem krásne za info. Juuuj, to ma mrzí s tým MA 😢 no máš aspoň ešte to jedno vyšetrené, tak budem držať silno palce 😉🙏

pietrula
3. jan 2023

@rk123 prosim ta, kolko stalo vysetrenie jedneho embrya? Alebo sa plati za balik embryi ako celok?

rk123
3. jan 2023

@pietrula fuha nepamatam si presne, maju to uvedene v cenniku na stranke. okolo 800eur sa mi zda ale to bolo pred dvoma rokmi

rk123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rk123
3. jan 2023

@pietrula je to cca 500 za jedno, cize som sa pomylila a nie je to 800

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre