Dôvod umelého oplodnenia

nada.hope
1. júl 2013

ahojte môžem sa Vás opýtať, aka diagnóza vás prinútila ísť na umelé oplodnenie. my ideme vo štvrtok napísať žiadosť, u mňa problém PCo (ale s pravidelnou okupáciou) a manžel asthenozoospermia. ďakujem za úprimnosť.

karin30
28. júl 2013

@silvik1 ahoj ako sa ti darí?

silvik1
29. júl 2013

@karin30 ahoj. v pohode - ďakujem za opýtanie 🙂 už dva týždne picháme, zajtra kontrola v GF tak som zvedavá čo povedia, kedy sa pridá už aj luveris - to budem vedieť, že už sa pomaly blíži koniec 🙂

karin30
30. júl 2013

@silvik1 Ja začínam zajtra pichať diphereline,tak som zvedavá ako to budem zvládať.Veľmi Ti prajem aby sa to podarilo 🙂

silvik1
30. júl 2013

@karin30 ďakujem 😉 mne pichá manžel - aj minulé kolo pichal on, ja sa bojím sama si pichať 🙂 a celkom mu to ide 😀 tak držím palce.

karin30
31. júl 2013

@silvik1 Ja som bola dnes na prvom pichaní aj manžel sa bol pozrieť a zajtra si to tam vyskúša on 🙂 tak som zvedavá ako mu to pôjde 😖

silvik1
31. júl 2013

@karin30 tak mu držím palce 🙂

jankarep
31. júl 2013

všetky testy ok. 3 krát MA. 1 IVF s PGD ( 6 embrii) tri dobré a tri zlé. 1 ET neuspešný a čakáme na KET .

karin30
2. aug 2013

@silvik1 ahoj chcem sa ťa spýtať aké injekcie berieš.Ja mám dlhý protokol začala som pichať Diphereline a potom mám Gonal,Luveris a nakoniec Pregnyl.Dakujem 🙂

silvik1
2. aug 2013

@karin30 presne tie isté - tiež mám dlhý protokol. dneska už pridávam luveril dve ampulky a v nedeľu mám kontrolu. doktor našiel už 22 folikúl, tak snáď už bude koniec. dosť ma bolia vaječníky. a jako manžo - zvládol pichanie 🙂

nezabudka8
2. aug 2013

@silvik1 jej ja mam tiez tie iste 🙂 drzim palce

karin30
2. aug 2013

@silvik1 Tak to je výborné.Zo srdiečka ti prajem aby sa to už podarilo 🙂 Včera u doktorky to zvládol dobre a dnes to bolo trošku bolestivé.dúfam že zajtra mu to už pôjde lepšie 🙂

annamary27
2. aug 2013

oligoasthenoteratozoospermie u mm.

karin30
3. aug 2013

@nezabudka8 ahoj a kedy si začala brať injekcie?

silvik1
3. aug 2013

@karin30 aj mňa to zvykne občas bolieť a raz za čas sa urobí aj modrina, ale čo už - to patrí asi k tomu 😉

nezabudka8
3. aug 2013

@karin30 ahoj.dnes mam uz 16ty dipher.picha mi manzeĺ a musim povadat ze zatial bez modrin 🙂 a ty to ako zvladas?drzim palce

nezabudka8
3. aug 2013

@silvik1 ahoj.kde si pichas? Ja som nemala zatial ani jednu modrinu.kamoska je zdrav.sestra a kazala manzelovi pichat okolo pupka 2,5 cm a striedat strany. potom si to este chvilu pritlacam. Je to tak ok. Len trochu stipe. Skus tak.drzim palce.

karin30
4. aug 2013

@nezabudka8 dnes mi muž pichol piatu injekciu dipher.Zatiaľ to zvladame len manželovi sa vždy začnú triasť ruky 🙂

karin30
4. aug 2013

@annamary27 ahoj vidím že máš teraz nádhernú dcérku 🙂 tak gratulujem a prajem veľa zdravíčka 🙂

silvik1
4. aug 2013

@nezabudka8 tiež do brucha. ale už končím - dneska večer pregnyl a v utorok punkcia. konečne - už ma dosť bolia vaječníky, dneska tam narátal nejakých 22 folikúl.

karin30
4. aug 2013

@silvik1 aj ti meškala menštruácia počas dipherelinu?Mne mešká tri dni.

nezabudka8
4. aug 2013

@silvik1 super 🙂 tak nech to dopadne na 1.budem drzat palce. A potom cakat na skvelu spravu 😉 ktory den cyklu mas tu punkciu?

silvik1
4. aug 2013

@karin30 meškala mi tiež asi 3 - 4 dni. vraj je to normál.

silvik1
4. aug 2013

@nezabudka8 ďakujem. punkcia vychádza na 16 deň cyklu.

annamary27
4. aug 2013

@karin30 ďakujem 🙂

karin30
8. aug 2013

@silvik1 ahoj ako sa máš?Ja idem zajtra na kontrolu,zajtra je 10dní čo beriem diph.a stále mi meškajú.

silvik1
8. aug 2013

@karin30 ja už mám po punkcii - mala som 27 vajok 😝 z toho bolo 21 zrelých a oplodnilo sa 18. transfér budem mať nakoniec v sobotu. a koľko Ti už meškajú ? mne tiež meškali nejaké 3 - 4 dni tuším.

karin30
9. aug 2013

@silvik1 už týždeň.Výsledky mám dobré,tak pokračujem diph. a čakať kedy prídu.Budem na teba myslieť 🙂 držím palce aby ti to vyšlo 🙂

tyli
10. aug 2013

mne sa údajne tvoria protilátky proti trofoblastu. beriem Prednison a ideme na prvé IVF. doteraz 3 x IUI neúspešne.

karin30
15. aug 2013

@silvik1 Ahoj ako sa máš?Kedy ideš na kontrolu?

silvik1
16. aug 2013

@karin30 ahoj. mám sa dobre. občas ma ešte pobolievajú vaječníky, ale to je asi normálne pri toľkých vajíčkach. mám stále aj vodu v bruchu, ale mám pocit, že to pomaličky ustupuje, ale brucho mám z toho už teraz ako tehotná 🙂 kontrolu mám v utorok. a Ty ako pokračuješ ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre