Koľko prepláca poisťovňa pri umelom oplodnení?

tahia24
25. jan 2012

😅 Kolko preplaca poistovna,pri zakroku umele oplodnenie lieky a uplne všetko,prosim najde sa tu medzi vami žena ktora vie o tomto všetko?!Chcem sa pripravit eurka ale vobec nemam prehlad o cenach takychto zakrokov.DAKUJEM

eliska11
25. jan 2012

Ahoj,
poisťovňa ti preplati:
- cca 1000 Eur - zakroky (odber vajičok + vklad embryi)
- cca 3/4 ceny liekov - to je veľmi individualne, zaleži, ake lieky a koľko budeš potrebovať, ale tak 200 - 300 Eur by som si určite pripravila

Ty zaplatíš prípadné ďalšie techniky, ktorých cenu nájdeš v cenníku tvojho centra, a to, či ich budeš potrebovať záleží od tvojej a mužovej diagnózy:
- ICSI
- PiGD

A ešte predoperačné vyšetrenia, tie ma stáli 80 Eur, možno sa ti podarí ukecať všeobecného lekára, aby ti niektoré krvné testy spravil akože v rámci preventívnej prehliadky.

silvia545
26. jan 2012

@tahia24 ahoj 😉 ak sa rozhodneš pre FERTICENT tak za lieky doplácaš celkovo okolo 230 eur 😉 200eur za mrazenie 😉 ostatné úkony sú zadarmo 😉 v inych centrach si za tie úkony platíš a je to dost vela 😖 ja som za predoperačné vyšetrenia neplatila ani cent 😉

tahia24
autor
26. jan 2012

dakujem baby,ono je to ozaj asi individualne
🙂

marry2006
12. sep 2012

silvia 545 zaujimalo by ma ci sa vam to podarilo a cakate babatko. aky bol pristup lekarov a pod v centre ferticent...dakujem 🙂

chmurkaxy
12. sep 2012

@tahia24 ahoj, my sme boli v GynFive v BA a mam VsZP, takze to bolo tak, ako pise eliska v prvom prispevku.. za lieky sme doplacali cca 200-300 eur, uz si presne nepamatam, kolko, platila som si predoperacne vysetrenia cca 60 eur a okrem toho sme doplacali za metodu ICSI (vpichnutie spermie do vajicka, nie je povinne) a za mrazenie embryjok, dokopy to bolo ale 200 eur.

marry2006
12. sep 2012

super infosky...v iscare sa plati za ICSI 215,- a to v pripade 1-3 vajicok a zmrazenie dalsich 72,- ...idem pozriet este gynfive 🙂

marry2006
12. sep 2012

a vo ferticente som nasla, ze za ICSI sa neplati a ani za predlzenu kultivaciu sa tam neplati

tulinkovaa
12. sep 2012

Je to individuálne..Každe centrum má iné ceny..ja som sa rozhodovala podľa čakacej doby..Som v Iscare-minulý rok som dostala Mudr. Latákovú-kedže som bola pre ňu žena s komplikovanou diagnózou stále si privolávala na pomoc niekoho staršieho Ale aj tak ma sklamala. Po mnohých pozitívnych reakciách na dr. Petrovú, po neúspešnom 1.IVM s Latákovou, som sa presunula k nej. Som veľmi spokojná-dala ma za rok do poriadku.
Minulý rok sme platili dokopy s liekmi vyše 1000eur.

Tento rok mi poisťovńa kvôli mojej diagnóze- schválila drahšie-kvalitnejšie lieky- takže už len za tie som doplácala do 500eur a to ešte nemám všetky kusy.
Preto som písala, že je to individuálne- treba si naštudovať ich stránky a cenníky.

tulinkovaa
12. sep 2012

A moja posťovňa Union preplatila základné veci-všetko v hodnote 995eur (tuším)
Schválenie mi prišlo do 3 týždňov.

mistisa
3. jan 2013

@tulinkovaa ahojko.idem sa ta troska popytat a pootravovat ta 😉 chystame sa na IVF a mam union poustovnu. Chcela som sa spytat ze kolko si platila ty.tych 1000 eur ti preplatila poustovna ako si pisala a mimo toho si si asi lieky platila ty.a v akom centre si bola? Ja som chodila do ginfivu v BA chystali ma na IUI ale nikdy mi nenarastli vajicka tak nebolo ani jedno.moc moc dakujem za odpoved 😉

magica78
4. jan 2013

ahoj tak poistovna ti priplaca na lieky a samotny zakrok odber a vkald . schvalenie je cca okolo mesiaca ale ked su sviatky a dovolenky resp.prazdnini trva o nieco dlhsie ,samozrejme ze mate vsetky dokumenty ktore poistovna vyzaduje.
kedze mm ma zly spermiogram museli sme platit aj za ICSI a dali sme si aj PK za co sme dopalcali a potom zmrazenie 5 mrazacikov.
spolu nas to s liekmi pre mna aj doplny pre mm stalo cca 1650 €. keby sme nemali zly spermiogram a nedavame si predlzenu kultivaciu tak nas to stoji omnoho menej a keby sme nemrazili tak zas ta suma je mensia . ale ja som mal vajec ako kvocka .predoperacne nam robila obvodacka tak tam sme nepaltili nic ani na internom. drzim palce

jullinka11
5. jan 2013

Ahojte neviete kde by som nasla žiadost na poistovnu o preplateni??Dakujem

magica78
5. jan 2013

@jullinka11 tu maju iba v CARe a priklada sa tam aj dokumentacia ako je spermiogram a preco navrhuju danu liecbu

tulinkovaa
9. jan 2013

@mistisa Ja mám posťovňu Union, schválenie mi prišlo do mesiaca a bez problémov. Posťovňa prepláca do 1000eur.
Lieky si platíš ty. Záleží aké Ti schváli poisťovňa. Asi zväčša začínaš s ,,najlacnejšími,,. Záleží aj koľko ks Ti poisťovňa schváli. Kedže si nereagovala na liečbu-mala by si dostať silnejšie a drahšie a väčší počet ks. Ja som si vyberala lieky na druhe IVF a platila som cca.500eur. Dostala som kvalitnejšie. A chodíme do Iscare. Vyskúšaj si pozrieť cenník v Iscare na ich stránke, myslím, že tam majú rozpis na každú jednu poisťovňu. Aspoň trošku ti to pomôže zorientovať sa. A okrem liekov sme platili vybratie nezrelých vajíčok(mala som len 3ks), inkubátor..hm..čím viac vajíčok ti vyberú-máš väčšiu šancu, ale aj viac platíš..

mistisa
10. jan 2013

@tulinkovaa aha dakujeeeem idem to kuki 🙂 je to sila ze? tolko penazi ale tak stoji to za to ked si mas potom drobca chytit do ruky 🙂 🙂 kaslat na peniaze.🙂 🙂 dakujem moc 🙂

ideapad
3. apr 2018

@tulinkovaa dobry den aj ja mam union tak ked sa mozem spytat na kolko ma to vyjde ak by som to chcela postupit aj ja...dakujem

lucia1605
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre