Umelé oplodnenie : naše vs. darcovské spermie

luckalukas_1
19. okt 2018

ahojte, manžel má azoospermiu a chystáme sa na mesa/tese.. takže sa chcem spýtat: koľko by stálo umelé oplodnenie s našimi spermiami(ak nejaké nájdu)? A koľko stojí umelé oplodnenie s darcovskými spermiami? Prepláca nejaku časť sumy aj poisťovňa?
Chodíme do Gyncare v KE..diky vopred za odpovede 🙂

luckalukas_1
autor
19. okt 2018

@luckalukas_1 aspon orientačnu cenu

alexa1983
20. okt 2018

@luckalukas_1 ja by som umele na SR neriesila. Moj manzel ma tiez tento problem + ja tvorim aj protilatky na spermie, takze kombinacia ... my sme chodili 2 roky do BA na kliniku a pritom mi vsetky kamosky vraveli vtedy ze mame ist do Brna hned a nestracat tu cas. Mali pravdu. Na SR sme mali 6 vkladov a nic , stalo nas to cele cca 5000 eur. Rok sme si dali pauzu a zacali riesit Brno Reprofit. Ten pristup tam, odbornost a ludskost sa neda so SR porovnat !!! Vysiel nam tam hned prvy vklad! Na to co maju nasi muzi aby sa vajka oplodnilisa pouzivaju metody isci, picsi a macs 👍🏽Brno ma najlepsiu technologiu 👍🏽 Jediny rozdiel je, ze si to najskor platite a potom vam poistovna refunduje urcitu cast. Ja mam union a vracaju vsetky naklady za lieky a za zakrok 1100 eur. Takze realne nas Brno vyslo aj s mrazenim ostatnych embrijok 1400 eur ...

luckalukas_1
autor
20. okt 2018

ja mám tiež union, takže nejaku časť mi preplatia? .. my sme chvíľu rozmýšľali o Prahe, je tam skvely odbornik, určite si o ňom počula dr. Kočí..ale nakoniec sme sa rozhodli že to skusime na SR, navštevujeme gyncare v KE nemožem sa na nič šťažovať, teda aspon zatiaľ su ľudský, láskavý a možem povedať že ozaj ochotný odborníci, všetko nám vysvetlili ako treba..nemam dovod meniť dr (zatiaľ)

alexa1983
20. okt 2018

@luckalukas_1 ak splnas vekovu hranicu tak ano. Na SR prispievaju za lieky a za uspanie. Ostatne veci ako su tie metody oplodnenia , si uz doplacas.

kulumulu123
20. okt 2018

@alexa1983 ahoj mozem sa opytat kde ste boli v brne a u ktoreho Dr? Nas to caka buduci mesiac dakujem

alexa1983
20. okt 2018

@kulumulu123 Reprofit a MUDr Frank, po 6 neuspechoch na SR nam vysiel hned prvy vklad.

simcaaaq
22. okt 2018

Dobry večer chcem sa opytat aky mate nazor na iscare v martine ake mate skusenosti? My sme uz boli na prvej konzultacií, odber krvi poistovna nam to schvalila ,....ja som v poriadku len priatel ma horsi spg.......o tyzden ideme tam a vysvetlia mi o liekoch a tak. Som zvedava čo nas všetko čaká a či sa nam to podarí 🙂 Kolko to bude asi všetko trvať neviete?

ladymel8
23. okt 2018

@alexa1983 ahoj mozem sa ta opytat v com bol rozdiel oproti slovensku? 6 vkladov a nic..? To tam musia byt dobry odbornici.. a aku mas diagnozu?

deguska
23. okt 2018

ahojte ženy môj muž ma zlý spermiogram, skúšame babatko 4 roky z toho jeden potrat minulý rok a od vtedy nič, nechcem už čakať rozmýšľam že pôjdeme aj my na umelé do toho Brna.

alexa1983
23. okt 2018

@ladymel8 ja mam protilatky na spermie a muz ma zly spermiogram. Ine vo vsetkom asi, ich pristup, ludskost, odbornost, to ze z nich necitis na kazdom kroku ze im ide iba o peniaze. Reprofit ma najlepsi embrioprogram , chodia tam pary z celej europy co sme postrehli ked sme tam chodili. Cenovo nas to vyslo
Ovela menej ako na SR. A hned prvy pokus . A oni tak ako vsade unde na svete, okrem SR stimuluju kratkym protokolom zeny a s min hormonov. A pritom som mala viac vajok ako na SR kde mi davali konske davky .

veronika2729
23. okt 2018

Žienky, ja chodím do Heliosu v Ke, viete, riešiť prístup...raz ok, raz nie, všetci sme ľudia, možno ani my nie sme stále milé 😉 ja mám zajtra odber vajíčok, bojím sa prestrasne, ale ešte nikdy som sa nebála ako teraz...Ja som išla na najnižších dávkach vždy všetkého, decapeptyl 1x a gonal najprv 150j a neskôr mi dali 225, lebo som jedla málo bielkovín (tie pomáhajú k rastu folikulov), teraz, mám cez 40 vajíčok, najmenšie má 13mm, najväčšie 27mm, čo sú už riadne delá a tlačia. Pre tento vysoký počet sa bojím, či budem schopná fungovať, aj bolesť, ale aj tej tekutiny v brušnej dutine, ktorá hrozí po odbere oocytov z folikulov. Vraj ak sa nebude tekutina vylucovat, tak ma budú musieť zospodu zasa napichovať a tak bude vytekat...neviem, fakt sa bojím ☹

deguska
23. okt 2018

@veronika2729 neboj sa Veronika sice som natom nebola ale mnoho žien ano a žiadna to neopisuje ako hrozostrašny zažitok a teda bud rada že maš toľko vajičok lepšie ako nemam žiadne 🙂

11wewe11
24. okt 2018

@veronika2729 super že máš toľko vajíčok s najmenšími davkami

ronaldoboss
22. feb 2019

@alexa1983 ahoj tak to je viborne že hned po prvom pokuse sa vam podarilo.aj vaš manžel ma azospermiu? Lebo aj moj manžel ma azoo a strašne sa trapime nevieme ktori centrum mame si vibrat vobec stim nemame žiadni skusenost naj prv sme chceli ist v bratislave v iscare a potom som našla na nete dr kočiho všetci ho chvalia ald vraj je velmi drahi za všetko sa tam plati.a ešte aj umna je taki problem že menštruacia mi ne prichadza len s tabletkami každi mesiac.tak že neviem čo a ako budeme pokračovat že či to je normalne alebo nie možno nato je neaki nadej.tak ahoj .Sandra.

ronaldoboss
22. feb 2019

@alexa1983 ahoj a gde presne v reprofite ste chodili vbrne? vieš nas čaka to iste muž ma azoospermiu a ja nemam pravidelni menzes moj gynekolog predpisal dusphaston abi som mohla dostat menz neviem či to je ok alebo bude aj to problem .prosim ta o info vdaka Sandra

alexa1983
23. feb 2019

@ronaldoboss ahoj Reprofit Brno je len jedno 🙂 potom maju este v inom meste kliniku.

ronaldoboss
24. feb 2019

@alexa1983 a viste v ktorl. Centre ste boli?

legi0nar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nila1111
6. aug 2020

@veronika2729 ! 40 folikulov ? Uf ako si dopadla ? Znelo to ako nabeh na OHSS...

veronika2729
7. aug 2020

@nila1111 ja vela bolesti viem vytrpiet, ak gynekológ na pohotovosti videl, lebo som mala jeden čas taký divný tlak a v centre nikto nebol vtedy, lebo ešte nerobili cez víkend, tak som išla ku známemu na pohotovosť na sono a on s otvorenými ústami len "kukal", ze toto ešte nevidel....v centre mi pred liečbou vraveli, ze mam polycysticke vaječníky, ze preto, ale po sekcii a po vyšetreniach uz po pôrode mi 3 lekári povedali, ze ani náznak, ze jednoducho mam veľa vajíčok, ze ja by som qj darovať mohla, keby vek som spĺňala....😁 chvalabohu je vsetko oki

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre