Laparoskopické vyšetrenie priechodnosti vaječníkov

87rusalka1
24. feb 2015

Kto to zažil, ako to prebieha,,,riziká? cena? ako dlho sa zdržím v nemocnici? Dakujem krásne za odpovede.

87rusalka1
autor
28. mar 2015

jej dakujem - takže ešte raz - ako sa presne volajú tie testy? lebo pošlem manžela, ja som PN, a on to popletie - a aká má byť bazálna teplota pri ovuláciii?

87rusalka1
autor
28. mar 2015

@ivca88 ja sa v tom veľmi nevyznám. poprosím podrobnejšie info (ako pre debila) 🙂 a ako často ste mali pohlavný styk?

ivca88
28. mar 2015

@87rusalka1 tie testy stoja 2 ks v lekarni po 3 eura .... no kocky ich maju z ciny..... v skupine snazilky ich pouziva kazda 😀
Moje su od : https://www.modrykonik.sk/shops/tehotenstvo-pas...
aky dlhy mas cyklus ? rata sa od 1 dna menstruacie po dalsi den menstruacie ..... potom odrataj 18 dni (14 dni trva druha faza...dva dni pred ovulaciou ti ukaze ovulacny test //... a pre rezervu 2 dni navyse ak by bola skor ) a v tedy zacni testovat....
v praxi ak je cyklus 28 dnovy -18 =10 dc zacni trstovat a 14 dc by mala byt ovulacia ...

ivca88
28. mar 2015

http://www.fertility.sk/?m=plodnost-a-zdravie&s...
Tu mas rady ohladne merania teploty 🙂

A pohlavny styk je v tom grafe zaznaceny AM - doobeda... PM poobede 🙂

87rusalka1
autor
28. mar 2015

Čiže stačí cca 1x za deň počas ovulácie? Llebo nám gynekológ povedal, že aj 3-4krát za deň počas ovulácie,,,ale on je taký vtipálek,,,čiže trošku to beriem s rezervou

ivca88
28. mar 2015

@87rusalka1 mi sme napr v den ovu ani nesexovali.... ovu bola na 29 dc a mi sme sexovali 28...27... 26....a ocividne stacilo 🙂 je velmi tazke odhadnut kedy je ovu...a spermie pridu k vajucku az za 6 hodin....a ovu je iba 12 hodin... preto sa odporuca mat styk skor den predtym... spermie dokazu vydrzat 2-5 dni v maternici a vajickovodoch 🙂

kvalita50
6. jan 2016

Dievčatá, som vydatá 31 rokov, mám dve dospelé deti a tretie 10 ročné. Aj ja som nemohla otehotnieť, mala som jednak malo hormonu Progestron, ale lieky nepomáhali. Išla som na takzv. prefuk vajcovovdov, bolo to po troch rokoch snaženia. Po prefuku, ktorý bol bolestivý a po dvoch dávkach hormonov, ktoré som predtým brala, som otehotnela za dva roky dvakrát. Takže prefuk pomohol. A po rokoch som mala bez liekov tretie dieťa. Takže prefuk pomôže ženám, slabo sa v mladosti obliekate, prekonáte nejaké zápaly a prefukom sa to spraví, pokiaľ nie sú tam nejaké veľké zrasty po operáciach. Takže aj keď to bolelo ako preporodné bolesti ale vyplatilo sa. Žiadna narkóza, naživo. Treba skúšať a veriť. 🙂

87rusalka1
autor
7. jan 2016

@kvalita50 ahoj....no ja mám endometriózu a aj preto som bola na prefuk..ale kedže som mala bolesti už pri vyšetrení, tak som išla na prefuk pod narkózou a našťastie boli priechodné....takže tam problém nie je,,,,,, a to vážne máš 31? lebo mi to dáko nesedí,,,že 2 dospelé deti...?? 🙂

skaredekacatko
7. jan 2016

@87rusalka1 31 rokov je vydata nie ma

eninka27
7. jan 2016

Mne doporucili u jedneho sukromneho lekara laparoskopicky drilling vajecnikov. No vzhladom k tomu, ze to bola sukromne klinika, a aby som neplatila doporucil mi lekar, aby som sa dohodla na LSK u sppadovej gynekologičky.
A ked som s papiermi prisla za mojou lekarkou, odmietla mi spravit vykon s tym, ze si to maju riesit. ... toť moja negativna skusenost

rubia307
19. júl 2022

@adka_pajerska ahoj prosim ta v akom centre si bola na laparoskopii a kolko ta stala?dakujem

adka_pajerska
20. júl 2022

@rubia307 na Sliaci v gynpore a platila som 25€ ale bolo to pred rokmi

rubia307
20. júl 2022

@adka_pajerska dakujem a je ten zakrok nejak bolestivy mozes po nom normalne fungovat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre