Mali ste darované embryo?

pellka
15. feb 2022

Ahojte zakladam tuto temu kôli tomu ze som toho vela ohladom darovenych embryii nenasla a ak tak starsie prispevky… najdu sa tu kocky ktore mali darovane embryo? Aka je sanca ze to vyjde ? Oznamili ste to rodine ci priatelom ze to nieje geneticky vase ??
Kde ste boli v ktorom centre? Budem velmi vdacna za kazdu skusenost pribeh vase pocity atd .. nakolko nas caka vklad s darovanym mam pcos 2x IVF stale len 2 embrya vhodne na Vklad a ziaden uspech ze to nebude ak to vyjde nase geneticke sme zmiereny len by ma zaujimali pocity aj Inych zien dakujem.

butterfly333
31. júl 2022

@frna82 držím palčeky nech všetko dobre dopadne

jodo27
1. aug 2022

@butterfly333 čakala som tuto otázku :D lebo manžel nemá spermie. Azoospermiu ma. A my nechceme ísť do toho že na polovičku moje napolovičku cudzie…. Že sme sa rozhodli, že proste si vezmeme DE a uvidíme či sa uchytí. Ak áno, budeme sa len tešiť, keď nie, ostaneme bez deti…. Asi to viackrát opakovat nebudeme.

frna82
1. aug 2022

@butterfly333 plodná ani asi už moc nie. Kvalita vajíčok je horšia nakoľko mám potvrdene predčasne starnutie vaječníkov. Ale to nemá nič s tým že nemôžem vynosit dieťa nakoľko maternica je v poriadku

frna82
1. aug 2022

@butterfly333 ďakujem ak pán Boh dá podarí sa ak nie budeme len my dvaja. Asi všetko sa deje pre niečo. Kto vie🙂

butterfly333
1. aug 2022

@jodo27 dúfam že sa nehneváš mojej otázke len som chcela vedieť prečo DE. Tiež sme skúšali v Brne 2x DE no neúspešne. Skusili sme v majú ivf s vlastným materiálom aj keď boli 4 vajíčka z toho sa 3 oplodnili 2 vložili test na 10dpt pozitívny no potom začal blednut a krv už negatívna to tretie sa prestalo vyvíjať. Takže nič nemáme no keďže sa snažíme už 5r a ja som mala teraz 43r tak už nechceme skúšať ideme do DV.

butterfly333
1. aug 2022

@frna82 presne tak všetko sa pre niečo deje no musime verit ja verím v zázrak verím že sa to podarí 🙏🏻 budem nám držať palčeky.

butterfly333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niky1402
1. aug 2022

@frna82 a to pri de vies ci je to od zakej ze bolo uspesne tehu??? nam takto nevedeli povedat v reprofite. ze len pri dv

frna82
2. aug 2022

@butterfly333 vôbec sa nehnevám my nemáme dobre celkom ani spermie a mužovi nedopadla dobre ani genetika. Podľa nem sa nám môže narodiť dieťatko zdravé, postihnuté alebo bude zdravé ale bude nosičom toho patologické ho génu.
A taktiež mám svoj vek a preto sme sa rozhodli pre DE.

frna82
2. aug 2022

@niky1402 nám teraz čo rezervovali embryo napísali že obaja darcovia už úspešne darovali presnejšie napísané rezervovali sme vám netestovane embryo, oba darcovia už úspešne darovali. Tak z toho sme s mužom vydedukovali úspešne tehotenstva. Neviem možno sa mýlim, ale pri prvej rezervácii to nebolo napísané. Prvé sme mali od mladučkých darcov, teraz sú o 5 rokov starší. Tak uvidíme či sa podari

niky1402
2. aug 2022

@frna82 ahaaa a ktore centrum ste? nam prve tiez nevyslo. Potom nam rezervovali druhe a to boli stari... ona tusim 28-9 a to uz je dost na to ze netestovane. Tak to zmenili na mladsich. Ja mam odber aj nk buniek z maternice. Vsetko

jodo27
2. aug 2022

@niky1402 nám vôbec nič nepovedali, iba ze mame rezervované 1 darcovské embryo. Zajtra idem na vyšetrenie, možno mi povedia viac, a mali by stanoviť aj temrin vkladu.

frna82
2. aug 2022

@niky1402 my sme mali prvých darcov 20 a 21
Teraz 27 a 28 tak uvidíme

jodo27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jodo27
7. aug 2022

dievčatá prosím vás, ako ste užívali utrogestan? mne ho nasadili že 200mg 2x ráno a 2x večer.... taká som, že ... to neni veľa? v štvrtok mám vklad a mám ho brať už vlastne 4 dni vopred. Ďakujem

butterfly333
7. aug 2022

@jodo27 tiež som tak brala

butterfly333
19. nov 2022

@frna82 ahoj tak ako podarilo sa tehu s druhým embryom?

frna82
19. nov 2022

@butterfly333 ahoj zatiaľ nijako. Dávame si pauzu do budúceho roku. Trochu sa mi zase rozhádzal cyklus po potrate. Tak sa dávam dokopy. Nechcem hneď zase do seba hormóny tlačiť

butterfly333
19. nov 2022

@frna82 a to ma mrzí ale teda zatiaľ ste mali len 1x darované embryo? Ja sa bojím že sa to nikdy nepodarí teda nám trapime sa 5r z toho 2x IUI neúspešne 2x vklad darovane embryo neúspešne 1x ivf neúspešne teraz som 4dpt mame darované vajíčka no bojim sa že zas nič z toho. No ešte je skoro no rozmýšľam do predu prečo kde je problém

frna82
19. nov 2022

@butterfly333 Ahoj áno mali sme prvé darované embryo. Viem ako ti je, lebo sa trápime s mužom rovnako. 1xIUI,2xIVF všetko neúspešne. Ani raz sa nám nič nechytilo. Teraz sme mali ma linku nádej a po prvýkrát som konečne videla 2 čiarky na teste.
No bohužiaľ trvalo to krátko a sme zase na začiatku. Ale v kútiku duše a srdca verím že je tam pre nás anjelik. Nechcem myslieť že to môže byť inak. Skús to aj ty. Ver aj keď viem že je to ťažké.

butterfly333
20. nov 2022

@frna82 stále verím že sa stane zázrak ja si život bez toho maličkého neviem predstaviť veľmi si prajem aby sme mali s manželom jedno spoločné bábo len nech to prosím netrvá dlho mam uz 43r a 5r sa snažíme vyskúšané asi všetko ja neviem kde by mohol byť problém.

luciakudrikova
31. jan 2023

@pellka coje éra test ???

moje912
21. feb 2023

Baby ak by niektorá potrebovala mám estrofem 1 mg 4 krabičky. Zbytočne mi stojí v skrini

tamara1233
7. mar 2023

Ahojte. Uvažujem nad darovanym embryom .zatiaľ len uvažujem. Pretože priateľ má klinefelterov syndróm, neúspešne Tese , s darcovskymi spermiami nieje v pohode, a v podstate zamieta aj embryo ale dúfam ze časom príde nato ze to je pre nas jediná možnosť. Je to veľmi komplikované, milujem ho chcem byť s ním ale na druhej strane mam 33 a chcem ešte bábätko. Mali ste to niektorá podobne ?

jodo27
7. mar 2023

@tamara1233 ja nie, nechcel adopciu narodeného bábätka. to som repšketovala. darované embryo mu prišlo v pohode, lebo aj on chcel babätko a páčila sa mu myšlienka, že bude s nami od samotného začiatku. ale keby ani DE nechce, nasilu nechcem ani ja bábätko :(

tamara1233
7. mar 2023

@jodo27 ono to je s ním také komplikovane, dnes sme sa o tom zas bavili a už uvažuje nad darcovskymi spermiami. Asi to chce len čas neviem ...

zumama
25. sep 2023

@pellka neviem, ci je to este aktualne… ale prave som dopocuvala na tuto temu podcast s pani Klarou, ktora ma dietatko vdaka darovanemu embryu. Opisuje v podcaste vsetko… ako tomu neverila, ako hladala vsetky ine moznosti, ako sa bala, az sa to nakoniec rozhodli s manzelom podstupit. Niekde v druhej tretine mi pri tom ako povedala, ze po xy pokusoch ivf s vlastnymi bunkami doma aj v zahranici im nakoniec vdaka darovanemu embryu po 8 rokoch trapenia sa na prvykrat vysla dcera… mi uz nabehla normalne husia koza a rozplakala som sa tiez… velmi silny podcast ak sa clovek situacii rozumie… vol sa to, ze Preco bocian meska a cast: Mamou som sa stala po 40-tke vďaka darovanému embryu.
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbm...

butterfly333
26. sep 2023

@zumama mala som 2x vklad darovane embryo no ani raz sa nezadarilo aj vklad darované vajíčka 2x a nič a tiež ivf 1x vklad vlastne vajíčka a nič. Do teraz neviem kde je problém 6r snaženia bez výsledku.

halperkas
17. feb 2024

@frna82 ako si dopadla??

halperkas
17. feb 2024

@butterfly333 co imunologicky problem? Henatologicky nic ti nenasli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre