Podarilo sa vám otehotnieť s oligoteratozoospermiou?

lucmm
25. jan 2017

Ahojte žienky.Viem že tu bolo už mnoho diskusii o tejto diagnóze oligoteratozoospermia ale našla som len staršie príspevky.Chcem vedieť ci sa niekomu podarilo otehotnieť či už normálne alebo umelým oplodnenim s touto diagnozou.S mužom by sme mali ísť na druhé Ivf užívame aj vitamíny,zmena stravy.Teraz mu brali krv na FSH.Zevraj je to naša posledná nádej😕Ďakujem každej jednej za príspevok

petajan
29. jan 2017

Ja nie :( , ja som nováčik vo všetkom. A niekedy je lepšie nič nevedieť

kathrin17
29. jan 2017

@lucmm ahojcek....s touto diagnozou mame nasu princeznicku po IVF

lal
29. jan 2017

@lucmm ja som pocula o hormonalnych injekciach, ale je to skor take tapanie, skusanie zo strany lekara, nie je to nejaka standardna a rozsirena liecba, ktora by sa pouzivala.

lucmm
autor
29. jan 2017

@kathrin Prosím ta a brali ste aj neake vitamíny?Ja teraz beriem Inofolic a bolia ma dva dni tak silnejšie vaječníky.Ci toto ma namna neaky účinok neviem ale nebolievali ma takto v obdobi ovulácie vaječníky.

petajan
30. jan 2017

@lucmm Ahoj, tak ako ste dnes dopadli v CAR?

lucmm
autor
30. jan 2017

@petajan Ahoj.Prosim ta nedopadli sme nijako pretože mi sestrička povedala že oni neevidujú žeby tam manžel na krvi vôbec bol a ešte ani neevidujú platbu 150 EUR ktoré platil hneď po odbere na recepcii.Takze tento týždeň tam muž ide a buď si bude silno kusat do jazyka alebo už vybuchne.Nechapem tieto ich postupy.My mame príjmovy aj vydajkovy list za platbu tých 150 EUR a oni to nemajú v systéme.Som sklamaná že týždne čakáme a nevieme nič.Ty máš aspoň niečo nové?

petajan
30. jan 2017

@lucmm Prosím???? To fakt? A čo povedali na doklad, že máte? To akože ty sama si si to vypísala?? Ja už nemám slov na to naše zdravotníctvo ☹ My nemáme nič, neposlali ešte výsledky ☹ už ma to čakanie prestáva baviť. A DNA vám robili z krvi? Lebo môjmu zo spermigramu

lucmm
autor
30. jan 2017

Hej sami sme si to doma opečiatkovali a vypísali.Vlastne mu teraz brali tu DNA z krvi a doktorka povedala že si mam o týžden zavolať za výsledok a dnes som tam volala a hento mi povedala sestrička.Ved ani neviem čo mám teraz robiť.😒Vám posielajú výsledky domov?

lucmm
autor
30. jan 2017

Vlastne aby som sa opravila robili mu polymorfizmus z FSH hormónu.Ale presne čo to je neviem pretože si to mýlim z DNA fragmentaciou

lal
30. jan 2017

@lucmm tak toto je fakt sila...a teraz co? Spravia vam to znova, ci?

lucmm
autor
30. jan 2017

Bude tam musieť ísť lebo sestrička už nevedela ani ako sa vola po pol hodine rozhovoru somnou.Tak nakoniec som jej povedala že tam príde muž a on si to vyrieši a spýta sa nato ako je možné aby ste zaplatili niečo čo neevidujú.Nestalo sa mi to ešte ale všetko je prvý raz.,Buď vrátia peniaze alebo spravia ešte raz vyšetrenie.

lucmm
autor
30. jan 2017

Ešte som chcela napísať že prvú ovulaciu čo som teraz mala od toho Inofolicu ma bolia dosť vaječníky.Uz asi 2 dni tak silnejšie.Ale vraj zaberá až po 2-3 mesiacoch tak neviem..

misiatkooo
31. jan 2017

Ahojte dievcata aj my mame tuto diagnozu. Moj manzel mal dost neskor o operovany semennik a vraj to moze byt aj tym. Nasadili sme selezin ace,kotvicnik,bio macu a vysledky sa trosku zmenili. Podstupujeme ivf teraz som po odbere vajicok tak uvidime ako to dopadne. Vsetkym drzim palce 😊

lucmm
autor
31. jan 2017

@misiatkooo Tak to som rada že sa Vám zlepšil spermiogram.A aj z tejto diagnózy sa to dá zlepšiť.A nám tvrdili že v podstate už nemáme ani dúfať v zázrak.A ta maca je naozaj dobrá?Lebo aj my berieme selezin,kotvicnik a ešte aj folandrol.Potom folandrole sa nám celkom pekne upravili hodnoty.Drzim palce nech vam to dobre dopadne🤰

misiatkooo
31. jan 2017

@lucmm ono je tazko povedat ci je dobra ja mam pocit ze na kazdy to ma inak niekomu vitamin zaberie niekomu nie. Ved uvidite ake ste mali presne hotnoty si pametas? Dakujem krasne ja verim ze sa to podari 😊

lucmm
autor
31. jan 2017

Doma mam tu správu ale čo si pamätám tak patrológia bola 97% a mobilita A bola 35% a B sme mali 45% ale ostatne si už nepamätám.Ale viem že nám dole do správy hneď napísali icsi

misiatkooo
31. jan 2017

@lucmm tak ste mali aspon mobilitu A tu sme mi mali 0% . A skusite teda IVF ci ako to budete riesit? Spermiogram vam robili v car?

lucmm
autor
31. jan 2017

Ano ideme na druhý pokus teraz.Ale doktorka povedala že uvidíme aký bude mat spermiogram tento krát.Lebo 3x sme mali iný.Raz sme nemali nič vo vzorke

misiatkooo
31. jan 2017

@lucmm budem velmi velmi drzat palce 😊 a kam chodite?

lucmm
autor
31. jan 2017

Ďakujeme pekne..My chodíme do iscaru v Ba.Mame dobrú doktorku som snou spokojná len sestričiek je veľa a keď si jedna druhej predávajú informácie je to niekedy chaotické.Prvy pokus sa nevydaril ale verím že ten druhý bude úspešný.Aj manžel robí niečo preto aby sa zlepšil spermiogram takze 🙏

dodyl
31. jan 2017

Mne áno

lucmm
autor
31. jan 2017

@dodyl A keď sa môžem opýtať išli ste umelim alebo prirodzene?

misiatkooo
31. jan 2017

@lucmm a u teba nebol ziadny problem? Verim že sa teraz podari budem velmi drzat palce 😊

lucmm
autor
31. jan 2017

Ja nemám žiadny problém vraj.Jedine čo mávam každý mesiac a kvôli čomu mi posunuli 3x vklad bola cysta.Inak maternica,vajíčka,ovulácia všetko v poriadku.Ale beriem teraz ten Inofolic on je vraj aj proti vytváraniu cýst tak uvidíme.Si zlata 🙂Ďakujem

lal
31. jan 2017

@lucmm ja by som na tvojom mieste ten inofolic nebrala-maju ho uzivat len zeny s PCOS, inak moze rozhadzat cyklus a ked uz teraz hovoris ze ta z toho bolia vajecniky, no neviem, ja by som to vyhodila. Propaguje sa to ako strasny zazrak, ale je to fakt len marketing.
A ten spg ste zas tak zly nemali - pohyblivost mate uplne uzasnu. Mali ste velmi nizke mnozstvo?

lucmm
autor
31. jan 2017

Keď prídem z roboty pošlem ten spermiogram a neviem že či to je až tak dobre.Nam doktorka povedala že po jeho spermiogram je už len nič na spermiograme.Takze nechápem ☹

petajan
31. jan 2017

@lucmm My sme boli v Brne. Takže ešte stále čakáme výsledky DNA. K urológovi ide znova 17.2. že či mu diagnostikuje varikokélu??? ☹ A keď tá pliaga bude problém v našom prípade, tak nemá problém ísť na operáciu, len časovo je to náročné, nakoľko aj mňa tlačí vek....

lucmm
autor
31. jan 2017

Ja mám 25 rokov a muž 27 takze sme to začali riešiť ešte celkom skoro ale aj tak kým sa niekto dá do pohybu tak ďakujem pekne už prešli 3 roky ani neviem ako..

petajan
31. jan 2017

@lucmm a ja 35 rokov ☹ takže u mňa hraje aj čas 🙏 len ja nie som stotožnená s IVF ☹

lucmm
autor
31. jan 2017

Ani ja som nebola ale keď viem že ten spermo nie je dobrý a 5 rokov sa nám nezadarilo tak už ani nedúfam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre