Preimplantačná genetická diagnostika

radeonka
3. júl 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti s genetickým laboratóriom ReproGen v BA v rámci preimplantačnej genetickej diagnostiky?-alebo teda aj iných vyšetrení?-venujú sa aj otcovským testom, spermiogramom, atď..

dena22
3. júl 2016

@radeonka velmi dobra skusenost, odporucame a zelame skevele vysledky

radeonka
autor
6. júl 2016

@dena22 Ďakujem pekne a čo konkrétne sa ti v ReproGene páčilo?

dena22
6. júl 2016

odbornost, ochota, velmi dobre vysvetlenie problematiky, rychle a spolahlive jednanie...

janka_adamka
29. júl 2016

Taktiež sme boli spokojní, ja sa s pani Černákovou poznám už dlhšie. Absolvovali sme u nej Prenatal Safe Karyo, neinvazívny prenatal test z krvi. Bez prblémov, flexibilne.

babusik85
6. dec 2016

Ahojte baby! Kolko ste platili v Reprogene?
My mame zaplatiti 1000eur za geneticke vysetrenie, a ani nevysetria nas na vsetko.
Podla pani, tieto vysetrenia nepreplaca poistovna...

dena22
6. dec 2016

@babusik85 geneticke vysetrenie embryji? ako predimplantacnu diagnostiku?

babusik85
6. dec 2016

@dena22 nie, geneticke vysetrenie nas dvoch.

dena22
6. dec 2016

@babusik85 a preco to chcete absolvovat v reprogene? geneticke vseobecne vysetrenie si dajte spravit napr. v BA na Americkom namesti a zadarmo, cez poistovnu...

babusik85
6. dec 2016

@dena22 no my sme ani nevedeli ako to funguje... len teraz co citam na nete.
oni nas zavolali, ze by bolo potrebne spravit genetiku a ze rovno aj spravia.
nedali nam vymenny listok... keby sme isli na Americke namestie, tak tam potrebujeme odporucanie, nie?

dena22
6. dec 2016

@babusik85 ano, ale to je najmenej, od gynekologa, alebo z CARu...vzdy lepsie, ako platit tolke peniaze! preboha...takto ti poviem, my sme uz samoplatci, a hematologiu a genetiku mame aj tak cez poistovnu, reprodukcnu imunologiu platime, kazdy novy kontrolny odber...ak sa vam dlhsie nedari pocat, mate na genetiku narok, my sme tam isli az po 2 neuspesnych IVF a pani Mudr. povedala, ze nas tam mali poslat vzhladom k mojmu veku okamzite, este pred prvym IVF.....nedaj sa odbit! este budu ine polozky, ktore budete platit, hadam nedate €1000 za nieco, na co mas narok od poistovne, do frasa! za co im platime odvody, sak teraz potrebujes ty nieco zase od nich, nie stale platit na darmozracov, ale nic z toho spät! nedaj sa!

babusik85
6. dec 2016

@dena22 joj ale teraz co mam uz robit?
vcera zobrali od nas sliny, odo mna krv. a ze poslu fakturu. zatial neprisla. uz sa to neda zrusit, ci ano?
bojim sa, ze vymenny listok mi nevypisu, v CAR isto nie. mozno mojho gynekologa nahovorim...
a tu su inac vysledky za tyzden hotove.

dena22
6. dec 2016

tak ked uz to mate rozbehnute neviem, veru...ale...mne tam, v reprogene, brali sliny na nieco ine, ohladne realnej zasoby vajicok vo vajecnikoch, nie AMH, ale skutocnu ovariarnu zasobu...a manzelovi zase, ci je vhodny adept na liecbu FSH, aby sa tvorili zdrave spermie...ale toto, tie stery zo sliznice ust neboli v suvise s genetikou, ta sa robi len z krvi..
si si ista, ze sa jedna o vseobecnu genetiku? nerobila vam volaco ine?

babusik85
6. dec 2016

@dena22 nemame len vseobecnu genetiku.
napisem co vsetko nam vysetria:
manzelovi cysticky fibrozu, mikrodelecia Y chromozomu, tiez ci je vhodny na FSH liecbu /toto som aj myslela, ze nehradi poistovna/,
potom mame este anexin, B-variant LH, a FSH B.
manzelovi brali len z slinu, mne aj krv.

ale ja si myslim, ze taketo ako cysticka fibroza a Y chromozom by mali byt preplacane, nie?

dena22
6. dec 2016

@babusik85 napisem ti, co nam na genetike zistovali podla vysledkov, co mam od nich:
cytogeneticke vyšetrenie: karyotyp 46,XX resp. u manzela XY, ale fibrozu nie...preto si myslim, ze vam robia ine, specialnejsie vysetrenia... cize, nam zistovali tzv. karyotyp a chromozomalne anomalie..mozno, keby sa v rodine fibroza uz prejavila, urobili by vam to na genetike tiez v ramci poistenia...ale u nas to ani nevysetrovali, lebo oni sa pytaju na rodinnu anamnezu

babusik85
6. dec 2016

@dena22 napr. za karyotyp platime 90eur. to robia len mne.
volala som tam, podla pani tieto vysetrenia nepreplaca poistovna.
ale napr. manzelovi uz raz robili genetiku na cysticku fibrozu, ale inde. vtedy neplatil nic.
teraz nam odporucali spravit este raz, lebo ze preslo 8rokov, uz robia rozsiahlejsie vysetrenia.
neviem ci to nie je zbytocne...

babusik85
6. dec 2016

@dena22 ale Vam tiez robili, ci mm nie je vhodny na liecbu FSH, nie?
my zato platime 150eur.

dena22
6. dec 2016

@babusik85 to ano, a aj my sme tolko platili v Reprogene

dena22
6. dec 2016

@babusik85 no ja si myslim, to iste, za karyotyp a fibrozu ste nemali platit podla mna...

babusik85
6. dec 2016

@dena22 skusim to zistit vo VszP.
ale tak uz by to zrejme povedali v CAR... 😲

dena22
6. dec 2016

@babusik85 no na CAR sa nespoliehaj...im je to jedno...ale pani Cernakova nemusela ryzovat za kazdu cenu...asi nemaju az tolko klientov este, tak si necha zaplatit za vsetko...inak voci Reprogenu nemam vyhrady, vysetruju to, co inde nie, ale to co sa da vysetrit zadarmo, mohla vynechat a laskavo poradit

moschin0
6. dec 2016

my sme tiez boli v reprogene na genetiku, karyotyp sme si nedali robit, sice na nas tlacila, to malo stat 120 eur/osoba, robila nam anexin obom zo slin a spermiogram
kompletnejsi, teda dna fragmentaciu a imuno vysetrenia.

fibroza sa da preplatit ale v klasickom labaku a caka sa ze vraj 3 mesiace, ze tam je dlhy poradovnik. tuto mas vysledok do tyzdna, karyotyp trva dlhsie.

babusik85
6. dec 2016

@moschin0 an, vsetko budeme mat do tyzdna a karyotyp dva tyzdne.
a vy ste preco nechceli karyotyp?
tiez ste platili tak vela? my platime za vsetko 1000eur.
preplatila Vam nieco poistovna?
fibrozu u nich preco nepreplati poistovna?

babusik85
6. dec 2016

@dena22 a u vas co zistili, vedeli liecit mm s tym FSH receptorom?

dena22
6. dec 2016

@babusik85 ano, muz dostal merional 75 UI, pichal tri mesiace...okrem toho hltal antioxidanty...tazko povedat, mame vzorky spermii po mesa tese, vzorka z augusta nebola moc kvalitna, teraz novembrova dobra natolko, aby mohli urobit MACS...ale aj tak to nevyslo....

babusik85
6. dec 2016

@dena22 fuh rozumiem...
neviem ci to mame skusit, alebo nie...
moj mm ma azoospermiu. uz raz podstupil M/T, ale nikto nevie povedat, ze v akej kvalite boli vtedy spermie... absolutne nechapem..

dena22
6. dec 2016

@babusik85 tak moj muz absolvoval M/T v BA, pri GF. Po druhom IVF mi povedala embryologicka, ze mame ist do darcovskych, lebo manzelove su nekvalitne, uz len tym, ze sa s nimi operativne zaobchadzalo, a ze to znizuje ich kvalitu. Nic konkretnejsie nam nepovedali ani oni. Potom som nadabila na Reprogen. Dr. Cernakova, si previezla dve slamky s nasimi spermiami, jednu z mesy a druhu z tesy a urobila nam FISH, morfologiu, aj DNA fragmentacie...cim zistila, aj ked sa jedna o subjektivny nalez, pretoze vzorka bola velmi mala...ze manzel by mal podtupit druhy krat uz len messu, lebo z tesse boli tie spermie uplne ze na nic. Mal vlastne vsetko, aj DNA frgamentaciu vysoku, aj nezrele boli, chybal im nejaky protein ci co, atd...tak muz teda nasadil tu liecbu s FSH a Carni Q nol...od nich, z Reprogenu...druhu messu podstupil uz v Prahe, a mali sme 5 vzoriek. Jedna sa minula v auguste, jedine, co mohli spravit boli PICSI, tak vyberaju zrele spermie, ale MACS nemohli spravit, lebo ta konkretna vzorka nebola dostatocna kvalitativne. Nepodarilo sa. V novembri sme isli do dalsej IVF, a ta vzorka uz bola dostatocne kvalitna na MACS, ale PICSI sa uz nerobili..po prvy krat sme mali aj embryjka na mrazenie, i ked dve mame napichnute aj darcovskymi spermiami, cize sme mali dokopy 6 ks...dva sa vkladali, dokonca na 4 den, ako morula a vcasna blastocysta, a 4 sa dali mrazit po dvoch paroch...v Prahe su presveceni na rozdiel od SR, ze nie su na vine mm spermie, ze sa nedari, ale moj vek a moje vajicka...takze, vyber si...uvidime, teraz sa nam totiz napriek kvalitnym embryjkam zase nepodarilo, ani tuk, ani len biochemicke...a ja mam stale podozrenie, ze za to mozu tie spermose...teraz pojdeme na KET, mame dve morule este nase, uvidime, ci preziju rozmrazenie...chcem tym povedat...ze to FSH moze pomoct skvalitnit spermie, len je to potom o stasti, ci prave narazi embryolog na tu idealnu..a potom este je tam dalsi faktor...idealne je, ak vies naprodukovat ty vela kvalitnych vajicok, aby mal embryolog co najväcsiu sancu sa trafit...to zial nie je nas pripad, lebo mam uz 40, i ked sme zacinali skor, a pracuje mi len jeden vajecnik...za mna vravim, chodte do toho, ty si pri stimulacia musis pichat toho ovela viac, mm vydrzi, a nasadte aj tu antioxidantovu kuru...ved chcete vlastne babo, tak do toho dajte vsetko vase usilie, my sme dali...aj uz 15 000 € :( a to zda sa, ze sme stale na zaciatku

babusik85
6. dec 2016

@dena22 fuh, tak riadnu cestu mate za sebou!!
snad zachvilu uz budete mat pekny koniec toho celeho pribehu. drzim palceky! kam chodite do Prahy? boli ste aj u dr. KOciho?
toto je velmi tazke... tu liecbu s FSH by sme chceli skusit kazdopadne. ak sa bude dat. s tym podla mna nestratime nic. ale vlastne nechapem to velmi... moj mm ma velmi vysoky FSH hormon, skoro 50, a este ho idu pichat hormonmi?!

ja teraz rozmyslam, ze tu moju genetiku zrusim. je to 500eur a vlastne na to nie je zidany dovod. a ked aj zistia nieco, nevie s tym nic spravit. sanca je aj tak 50 na 50, nie?
povodne zato nas zavolali, aby sme prediskutovali manzelov problem a nakoniec zobrali dotoho aj moju genetiku.

moschin0
6. dec 2016

@babusik85 ona asi nema zmluvu s poistovnami, alebo neviem preco sa to u nej nepreplaca...

my sme iba po neuspesnych iui a ideme do ivf. genetikou sa malo zistit aky vyber spermii pri ivf pouziju, co sme aj zistili... a karyotyp som odmietla, nie som odbornik, ale co som si nastudovala, tak chromozomy nezmenis, ak ti zistia, ze tam
je predpoklad translokacie chromozomov, tak sa odporuca ist na predimplementacnu diagnostiku embryjok.. a to uz je drahy spas, a moze sa stat, ze nebude aj tak nic na vklad... takzw verit, ze embryjka budu dobre a ujmu sa..

babusik85
6. dec 2016

@moschin0 ved prave! aj ja rozmyslam, ze naco ten karyotyp?! ved liecit sa neda, len ze by sme stresovali zbytocne. sanca je aj tak potom 50 na 50.
takisto cysticka fibroza... manzel uz je vysetreny, naco este raz?!
ostatne zaplatime.

dena22
6. dec 2016

@babusik85 no to sa mi prave nepaci, ze sa mi zda, ze ide ryzovat na com sa da....a zneuzit vasu nevedomost, ze sa to da aj inak...

Dr. Kočího som sice oslovila, ale nakoniec sme sa nejak rozhodli pre tuto liecbu a nasledne sme vybrali Prague fertility center, lebo maju najlepsiu embryologiu v Cechach a na Slovensku....no, je nam tazko...vzdy si donesieme babatka domov, a chvilku sa citim tehotne 🙂 a potom zase nist....je to na porazenie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre