Prvé IVF koncom roka 2011. Budete mať tiež?

linda81
19. sep 2011

Dobre ranko dievcata, po vsetkych negativnych testoch, sklamaniach a diagnostike nas caka 1 IVF.Trocha s tym este tak vnutorne bojujem, ale ako mm hovori, je to predsa realna sanca.Tak snat vyjde na 1x.Kto sa chysta cca v tom case ako my?

amilak
14. dec 2011

Nenecháme sa znechutiť ale trošku pofrflať si môžeme 🙂 🙂

zibi
14. dec 2011

@cmelica no nedozvedela som sa...zatial nic..akurat ze mi vratia peniaze..a ze sa mam objednat na ultrazvuk a dalsi pohovor co a ako..dovtedy chcem stihnut vysetrenia tak uvidime co muz vybavi u svojho dokyho kde ho posle..ta tkanivova banka je super lebo tam robia aj kultivaciu spermii, fragmentaciu za co sa v centre plati ale tam ti to preplaca poistovna..

zibi
14. dec 2011

@amilak presne aspon hundrat ved by sme sa zblaznili ..mne osobne to trochu pomaha.... 😀 poviem si svoje a mi je hned lepsei..

zibi
14. dec 2011

inak baby myslite ze by som uz mohla zacat cvicit ? ci mam este pockat...aspon tyzden...chcem zhodit lebo sa mi zda ze som dost pribrala na brucho po stimulke 😖

amilak
14. dec 2011

@zibi čo je tkanivová banka, kde to je? Vlastne ti tam spravia tie isté ale podrobnejšie vyšetrenia?

porinka
14. dec 2011

@zibi
moja, žiadne cvičenie, nech sa tvoje telo najprv spamätá z hormonov a až potom to rieš 😀 ešte si ublížiš ☹

zibi
14. dec 2011

@porinka no a asi po akej dobe? lebo ja cvicim stale.teda predtym a dost vela...aktivne.. 😉

zibi
14. dec 2011

@amilak no ta je v kosiciach..napr. spravia ti tam vysetrenia ,,a co viem, a som pocula.. tak su preplatene, len musis mat od lekara ziadanku..robia tam spermiogram, ale nie klasicky ani rozsireny, ale co ja viem tak robia aj fragmentaciu spermii, kultivaciu..cize ked ma muz nejake problemy pomale alebo malo spermii tak pricina moze byt aj v tom ze ma v semene nejakeho streptokoka , bakteriu , ktora moze sposobovat problemy a ze vraj to oni tam riesia..dalej robia test na alergiu na spermie..atd..cize vela vysetreni..za ktore sa v centre vela plati alebo ti ich ani neponuknu a sup sup na ivf..
napr. mojho muza vobec neriesili..neponukli hormonalny profil..neposlalai za urologom..nic..hned umele..a to sa mi nepaci..a preto som sa rozhodla to riesit..neze tam nakydam prachy a nevyjde to znova..chcem hladat pricinu problemov

zibi
14. dec 2011

dievcata viem ze je to otvorena tema ale nevytvorime si sukromnu? ale ked nie tak nie..ja sa prisposobim 😉

amilak
14. dec 2011

@zibi ja som za len neviem ako sa to robí 😎

zibi
14. dec 2011

@amilak ja by som chcela len asi musiem pockat na dalsie baby co povedia.. 😀

dodina55
14. dec 2011

@zibi necivic este ani nahodou. ja som si zistovala kedze ja cvicim stale uz niekolko rokov ale je tam riziko ze tie zvacsene vajecniky si zacvicia s tebou :D ako fakt a to doslovne. mozu sa pretocit. vtedy je to vraj sialena bolest a do hodiny operacka inak je zle. inac uz som po stimulke a nabrala som tak 2 kila pocas toho pichania. vsetko mam uz prec. no... pol kila ostalo navyse takze fakt to je len voda nic ine lebo to v priebehu dvoch dni zmizlo a nic som s tym nerobila

zibi
14. dec 2011

ja som napr. v jednej sukromnej skupine aj ked teraz velmi neprispievam 😉 tam ale je to super..moze sa tam hocico rozoberat bez toho aby to cital hocikto ktory nic neprispieva.... takze je to fajn..a myslim ze toto nei je taka tema ze tu rozoberame napr. pocasie..podla mna sa tu rozoberaju dost osobne veci aj na menej osobne veci maju baby sukromnu skupinu..a v podstate tu aj tak piseme dookola tie iste a tato tema ostane stale..cize ekd tu dakto dojde stale sa moze pridat do sukromnej 😉 moj nazor...len 😀

zibi
14. dec 2011

@dodina55 cize nemam cvicit teraz ale pootm mozem neskor hej? napr. o mesaic dva?

vtacatko2
14. dec 2011

@zibi no to je dobry napad, lebo ja som toto trosku nahnevana na helios lebo mne robili dve IUI a vsetky nase vysledky mali a az teraz pred &ivf sa z nich vyplulo ze mame obaja zle vysledky, ja zle vajicka a muz zle spemie tak naco som tlacila take prachy do tych IUI a cestovanie lieky sklamania......no tak ale teraz uz to neva hlavne aby vyslo toto 🙂 som za sukromnu temu, ked tam mozem aj ja 😀 😀 😀 😀

zibi
14. dec 2011

@dodina55 @linda81 @tatinka nech je ten datum pre vas stasnym dnom 🙂

vtacatko2
14. dec 2011

a k peceniu, dnes sa chystam na medovnicky 🙂
musim vsetko postihat ,kym mi to vlozia lebo potom uz nic neurobim a budu vianoce, rozmyslate niektora takto nad tym?

dodina55
14. dec 2011

@zibi no tak asi o mesiac....ked uz ich nebudes mat take velke 😉

vtacatko2
14. dec 2011

a este teda, ako moc lezite po vklade, uplne ze len tak lezite alebo aj nieco malo robite a kolko lezite az do testu,?

amilak
14. dec 2011

@zibi ber to tak že nemusíš cvičiť - a nemusíš mať výčitky 😀 .. tak by som to brala ja lebo som lenivec 😝

zibi
14. dec 2011

@vtacatko2 a moja ty si odkial..keby ste nemali kosice daleko ste sa tam mohli objednat..okrem toho kosice su na hlavnej trase Blava - kosice cize vlaky chodia pomerne pravidlelne..a vystupis v kosiciach a hned mas autobusku ..cize nie je to take hrozne..
ja chcem tu tkanivovu banku lebo tam robia fatk vysetrenia ktore v centre ani neponuknu ...a ako mas zle vajicka..? co ako mas zle..sa ti nevytvaraju? su prazdne alebo co... a spermie ? pomale, malo, deformovane, zla morfologia? treba si poriesit v provom rade najst urologa - androloga, potom tu taknivovu..a tebe hormonalny profil robili? lebo ked mas probvlemy s vajickami tak ti hned vyskocia zle hormoniky,, ako fakt zacinam mat pocit ze je to len a len biznis 😠
najma po vcerajsku som si dala tu namahu a som si pocitala tu na konikovi o tej metode icsi..a ma niekedy az mrazilo..proste tei centra zacinam fakt pochybovat..ja by osm chcela dosiahnut taky spermiogram ze bud by sa zadarilo prirodzene, alebo aspon normalnym ivf..nei icsi 😒 alebo som rozmyslala aj nad Picsi..ale neveim ci to na slovensku robia a je to drahe

porinka
14. dec 2011

@zibi
súkromná téma môže byť.... 😉 😉 😉

porinka
14. dec 2011

@zibi
na miesto cvičenia si kúp alchemilkový čajík, ten spraví dobre tvojej šušurke a radšej bežkaj do nejakých kúpeľov na víkend...a na cvičenie teraz nemysli, chvíľu vydržíš, aj tak potom budeš musieť 9 mesiacov 😀

porinka
14. dec 2011

kua, nejako viacej cítim tú uzlinu, dúfam, že na mňa nič nelezie...dám si aspoň čajík s medom 😉

porinka
14. dec 2011

@sisi2606
zajtra držkám palečky, nech máš skvelú úrodičku a nech ťa moc nebolí bruško 😀 😀 😀

sisi2606
14. dec 2011

@porinka dakujem moja 😀 snad vsetko dobre dopadne a bude dost vajok a aj embryjok 😅

porinka
14. dec 2011

@sisi2606
keď budeš zajtra schopná, daj info...nech ťa prehodím v tabulečke 😀

dandy914
14. dec 2011

@zibi my sme boli aj v tkanivovej banke. najprv som dr. bobakovi verila kazde slovo a mala pocit, ze konecne sa niekto zaujima, ale neskor ma to preslo. stale tlacil manzela na vysetrenie k jednemu doktorovi v kosiciach, aj ked si dal vsetko co nam odporucil vysetrit u dvoch roznych doktoroch u nas a vsetko mal negativne. a potom som citala zopar prispevkov tu na konikovi a nadobudla som pocit, ze vsetci co boli u bobaka skoncili s tou istou diagnozou. a posledny spermiogram co nam robil bol nejaky divoky, mm mal tolko spermii, ze embryologicka v centre povedala ze to je nerealne, ze tam je urcite chyba v tom spermiograme. tak som nejako startila doveru v kocice. ale nechcem ta odradzat, treba skusit vsetko. ja som si touto fazou zistovania pricin presla uz pred IVF. a prd mi to pomohlo. ☹

porinka
14. dec 2011

@dandy914
cica, ako sa citíš, žiadna zmena??? testovala si?

dandy914
14. dec 2011

@zibi pokial ja viem picsi na slovensku zatial nerobia. ja som sa na to pytala mojho dr. v centre ale tvaril sa ze to je aj tak blbost. pisci ma vyznam pri zlej fargmentacii, ale uz som so tu pisala, v centre fragmentacii neprikladali ziadny vyznam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre