Všetci si myslia, že čakám chlapca

roni200
1. nov 2013

Ahojte. Veľa ľudí v mojom okolí automaticky predpokladá, že čakám chlapca, aj keď ešte nevieme pohlavie. Hovoria "malý", o dievčatku asi ani neuvažujú. Ja mám taký vnútorný pocit, že to bude dievčatko. Muž sa teší na chlapca, ale hovorí aj, že je to jedno čo čakáme, hlavne nech je to zdravé. Ale bojím sa, že môže byť sklamaný, ak bude dievčatko. Začína ma to trocha hnevať, že si myslia iba na chlapca. Sú moje pocity normálne alebo zažili ste niečo podobné?

babulina
1. nov 2013

U nas to bolo opacne, vsetci len o dievcatku hovorili a ja som od zaciatku mala pocit ze v brusku byva chlapcek a tak aj bolo 😉

ja1985
1. nov 2013

@roni200 ahoj, u mna je to presne ale presne rovnake 😠 ....este mi nikto nepovedal ze to bude dievcatko, vsetci hovoria ze to je isto chlapec ....ja som sa zo zaciatku citila na dievcatko ( neviem ake je to citit sa na chlapca 😀, )...mozno aj preto , ze ja mam tri sestry, manzel ma dve sestry, a sestra ma dve dievcata 😀 no ale mozno motyka vystreli a budeme mat prveho chlapceka v rodine....mne je to ale uplne jedno, ani nechcem vediet pohlavie, nechame sa prekvapit....nech je hlavne drobcek zdravucky 😵 inak, aj ja som v 21.tt 😵

lubina
1. nov 2013

U nas pri druhom vsetci tiez snivali o chlapcekovi, kedze prve sme mali dievcatko.......hovorili, uplne ine tehotenstvo, tak to bude chlapec.........a nebol, ked sme povedali ze cakame dievcatko, tak som mala aj pocit, ze niektori boli sklamani......ale som sa nedala, co ma po nich, ja som aj tak chcela aj druhe dievcatko a aj to bolo dievcatko 😉

zuzi79
1. nov 2013

mne všetci celé tehotenstvo hovorili o chlapčekovi,lebo som ževraj mala také bruško vpredu a peknú pleť, proste som opeknela a čuduj sa svete je to krásna baba.

stellamaris
1. nov 2013

@roni200 taky pocit som mala aj ja,ze to bude dievcatko,vsetci ho aj predpovedali................mame chlapceka 😀

hallie
1. nov 2013

mne zase všetci tipovali dievčatko. prvý tušák bol u mňa na chlapca, ale potom ma okolie tak zblblo, že som tiež uverila. takže oznámenie lekára, že to vyzerá na chlapca, nás aj s mužom normálne prekvapilo 🙂. a potvrdilo mi, že mamina tak nejako cíti... pretože ja som sa prvé týžne naozaj podvedome brušku prihovárala v mužskom rode. mužovi povedz, že ty máš ciťák, že tam skrátka tie guľky nebudú, nech ho to potom nezarazí 😉
ale zase pozor - ono si niekedy môžeme zameniť to, čo veľmi chceme, s predtuchou 🙂 nie je to tým, že si veľmi želáš dievčatko?

roni200
autor
1. nov 2013

@zuzi79 Ja som nikdy nemala problémy s pleťou a ani teraz, švagriná mi povedala, že som opeknela, že isto čakám chlapca. Prežívam rovnaké tehotenstvo ako mala aj moja mama. Keď čakala mňa, nemala žiadne kožné problémy a ani som jej neuberala na kráse ako sa to hovorí o dievčatkách.

rora
1. nov 2013

na reči inych sa mozes vykaslat a uz vobec sa netrap myslienkou ze by buduci tato bol sklamany ak by sa narodilo dievcatko, praveze vela tatkov mam taky pocit sa tesi prave na to mat dcerku 🙂 ale samozrejme verejne hovori nazor ze sa tesi na chlapca, lebo je to akosi v ludoch zakorene este z davnej minulosti, ze muz sa automaticky priklana len ku chlapcovi 😔 takze mozes si byt ista ze urcite nebude sklamany 😉

ja1985
1. nov 2013

@roni200 aj ja mam rovnake tehotenstvo ako moja mama, ziadne nevolnosti, iba palenie zahy...a zasa moja sestra, ktora cakala dievcata mala viac chut na sladke - ja takisto....takze uvidime 🙂

hallie
1. nov 2013

@ja1985 ja som šablila ešte aj v 19tt a viac ako kyslé uhorky ma rajcuje čokoľvek s patričným obsahom cukru. a bola som už aj vyhádzaná, aj s peknou pleťou. ono sa fakt nedá riadiť podľa týchto vecí 🙂 a ako som sa presvedčila, ani čínskymi kalendármi, výpočtami podľa starej a mladej krvi, či testom so sódou bikarbónou 😀 a tvarom bruška už vôbec nie. je to skrátka tajomstvo, ktoré odhalí len ujo doktor, a ak sa bábo rozhodne, že sa neukáže, tak ani ten nie 🙂

ja1985
1. nov 2013

@hallie so 100 % istotou je to az ked sa drobec narodi 😀

snopkulka
1. nov 2013

počas druhého tehu mi 98% ľudí tipovalo dievčatko, asi preto, lebo sme už mali doma chlapčeka 😉 My sme od cca 12tt vedeli, že to bude chlapček, takže sme sa na tých zaručených tipoch okolia dobre zabávali 😀 Keď uvidíte to malé stvorenie prvýkrát, ver mi, že to posledné, čo budete riešiť je to, či je máte chlapčeka alebo dievčatko 😉 A čo si myslí okolie, nie je vôbec relevantné, drž sa 😵

dejka77
2. nov 2013

Ja si skor myslim, ze pocity ostatnych nie su "normalne". Ved si predsa tehotna ty, nie oni. S tym som sa teda este nestretla zeby mi niekto "predpovedal" co cakam. Ja osobne som dala som na vnutorny pocit a trafila som sa pri obidvoch tehu. Mam pocit, ze je to cele zle. Nerozmyslaj nad tym, nenechaj ostatnych ti do toho kecat. Podla mna ludia v okoli riesia somariny. Dolezite je aby bolo babo zdrave a na pohlavi nezalezi.

zuzanak89
2. nov 2013

@roni200 u nás to bolo rovnaké, nakoľko máme 6 ročnú slečnu všetci mi vraveli, že to bude chlapec, ja som to cítila, že sa mília, a manžel tiež túžil po chlapcovi, ale keď nastali komplikácie bolo mu jedno čo to bude len nech sme zdravé 🙂, budeme mať dievčatko a všetci ju už voláme Karinka, možno do tretice sa podarí, aj by som manželovi dopriala syna, ale my si nenavyberáme, a sme šťastný, že je zatiaľ všetko v poriadku, dúfam, že až dokonca 🙂

kiki68
2. nov 2013

ja som predpovedala kamoske dievcatko a aj tak bolo,neviem nejak som to citila, potom mi vola,ze caka naozaj dievcatko 🙂 Ale nejake sklamanie tam nema miesto, hlavne ze bude babatko zdrave,inak mi to pride zo strany ostatnich ako tipos bingo 😀 nevedia co vnutri je,tak tipuju... 🙂

clarissa
2. nov 2013

To nemozes mysliet vazne,ze sa bojis,ze tym ze porodis dievca niekoho sklames 😅 😔 Dieta je dar a nezalezi na pohlavi....To co druhi tipuju alebo predpokladaju by ti malo byt uradnute,raduj sa a tes sa ze budes mamina a budes mat krasne zdrave babatko a nepodstatne reci okolo pohlavia neries!

moni182
6. nov 2013

Ja som este ani tehotna nebola a moj priatel uz vtedy vyhlasoval, ze raz budeme mat dievcatko...teraz som v 20tt a dnes mi lekarka povedala, ze dievcatko 🙂 mojej sestre povedal, ked bola tehotna, ze bude mat chlapca a ma...on vraj ma na to svoje vypocty 😀 bosorak jeden 😀

xxbeaxx
7. nov 2013

ahojte, ja stale tuzim po dievcatku, ale tiez mi kazdy hovori, ze to bude chlapec..samozrejeme, ze ak to bude chlapcek,tak nebudem sklamana, ale poznate to, asi kazda baba chce tiez babu :D :D na zaciatku som tiez mala taky pocit, ze cakam chlapceka, ale myslim si, ze to bola skor taka psychicka priprava, ze to bude chlapec, ked mi to kazdy tvrdi.. o odstupom casu to ale vidim inaac.. a dokonca sa mi aj snivalo, ze som kocikovala malu dcerenku :D uvidime :D 20.11 idem do poradne a dufam, ze sa konecne dozviem pohlavie ;D drzte palce :D :D

lienka2407
9. nov 2013

A kedy sa dozvies co cakate? Pozeram ze si uz v 22 tt mne povedal doktor uz v 15 tt a ani ma neprekvapil lebo som tusila ze to bude ale aj mne kazdy hovoril ze to bude chlapcek 🙂

cucoriedkacucoriedka
9. nov 2013

ahojte baby🙂 moj manžel chce straaašne babu, ja cítim tiež že v brušku nosím dievčatko🙂 ale presne to budeme vedieť až z krvi, ked nám prídu výsledky cca o týžden🙂 ale smejeme sa s mužom, že ani chlapčeka v pôrodnici nenecháme🙂 len nech je drobček zdravučký🙂 🙂

xxbeaxx
14. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoj 🙂 tak uz vies, co budete mat? 🙂 ja este stale nie a umieram od zvedavosti 🙂 spolieham sa na to, ze ked pojdem o tyzden k doktorke, tak mi to povie, len dufam, ze krpec bude otoceny tak, aby bolo nieco vidiet 🙂

cucoriedkacucoriedka
14. nov 2013

@xxbeaxx nie nie, ešte nie...ja to budem vedieť o týžden z krvi🙂 tak sa veľmi tešíííím🙂

cucoriedkacucoriedka
19. nov 2013

@xxbeaxx ahoj, takže výsledky genetiky sú ok, čakáme chlapčeka🙂

xxbeaxx
19. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka jeeeeej, tak Ti veeelmi gratulujem, ze uz to konecne viete 🙂 a akee su pocity? ja viem, ze si spominala, ze by ste chceli dievcatko, ale hadam to nie je teraz sklamanie?! 🙂 takze malinky chlapcek, to je zlatee 🙂 a mate aj nejake menaa vymyslene? ja idem rano k doktorke, tak uvidime :p

talula
19. nov 2013

ja som si nedala zistit ci to bude chlapcek ci dievcatko, ja som vedela, ze to bude dievca a naozaj, ked sa narodila vobec som nebola prekvapena, zato okolie aj ano....

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@xxbeaxx ahoj, dakujem za gratuláciu🙂 no bol to šok, ja som si od mláádi myslela, že budem mať babu a môj chlap bol o tom tak presvedčený, aj okolie a vidíš to, špunt nás prekvapil...nie, sklamanie to určite nie je, len nech je zdravučký, pokladík, ale prvotný šok to bol riadny🙂 už sme zmierení obaja s mužom a smial sa že ide prežívať druhé detstvo s autíčkami na diaľkové atd....držím ti prsty u lekárky🙂

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@talula no, ja som tiež popravde nechcela, bola som presvedčená že bo bude baba🙂 ale vidíš to🙂 určite by som nakupiloa všetko pre babu ešte pred pôrodom🙂 a čo s tým potom? 🙂))))

talula
20. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som nakupovala neutralne vecicky a ked sa narodila dokupila som dievcenske...

jankaba1
20. nov 2013

ahoj, podla tejto tabullky budes mozno mudrejsia. U mna to fungovalo 2x na 100%. Dolezite: tvoj vek a mesiac, kedy si otehotnela.Drzim palce

lenka1993
20. nov 2013

@roni200 u nás bolo to isté, všetci si mysleli že bude chlapec, dokonca aj ja. Ale v kútiku duše som túžila po dievčatku. Názor som zmenila keď som na ultrazvuku videla cikulu 😀 . A podľa všetkých tabuliek mi vychádza chlapec 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre