Soft IVF a OHSS

sasenka6
30. dec 2020

Ahojte, nenašla som pod lupou nič o tomto. Tak sa skúsim spýtať, máte niektorá skúsenosť či sa pri IVF soft dá dostať OHSS? Dostala som ho pri klasickom IVF, kde som pichala 10 dni injekcie, a pri softe sú to 5 dni tabletky a 5 dni injekcie ktoré sú rovnake ako pri klasickom ivf. Ďakujem za odpoved 🙂

banu01
30. dec 2020

@sasenka6 preto sa to vola soft lebo je to minimalna stimulacia...tskze by si OHSS dostat nemala🙂

sasenka6
autor
30. dec 2020

@banu01 áno ja viem, ale stále sa mi tam zda priveľa hormónov 😬 tak len náhodou či niekto nemá skúsenosť. Keď som o tom nič nenašla tak dúfam že to bude tým že pri softe nikto nemal ohss 😊

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie86
31. dec 2020

Mna by to tiez zaujimalo. Aj kolko cca vajicok byva. Viem, ze to je rozne ale ak ma niekto napr pri beznom protokole s gonal 150 20-30 vajicok, kolko ich moze ocakavat pri softe? Ja som mala 2x ohss a tiez sa mi nechce 3x do toho

sasenka6
autor
31. dec 2020

@maggie86 ja som mala pri klasickom 12 vajíčok a ohss ale mala som vtedy 22 rokov. Vraj pri softe okolo 6 vajíčok 🤷🏼‍♀️

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joulu
5. jan 2021

@sasenka6 ahoj. Ja som poziadala o soft v Brne. Dr. mi naordinovala gonal 150 a vytvorilo sa mi 11 vajicok, pricom 10 sa podarilo oplodnit a 5 z toho do kvality 5 AAA. Nemala som pocas stimulacie ziadne problemy, takze spokojnost velka, pretoze hned prvy vklad nam vysiel a OHSS som asni nepredpokladala, ze by sa mohlo objavit.
Komplikacie sa objavili v 6 tt, kedy som zacala mat obrovske krce a skoncila som v nemocnici na infuziach. Mala som OHSS. Krce presli priblizne po 2 dnoch a za dalsie 2 dni ma pustili domov. O mesiac rovnaky scenar, akurat som uz vedela co mi je, tak som sa snazila to vydrzat, no bolo to nemozne, cize opat na 5 dni nemocnica. Podstatne je, ze babatko je stale ok a uz som pomaly v polovici tehotenstva, no kludovy rezim mam stale, 3 mesiace som si pichala fraxiparin a teraz konecne som bez injekcii a relativne kludna. Vela stastia.

sasenka6
autor
6. jan 2021

@joulu ahoj, tak v prvom rade gratulujem k tehotenstvu. Želám veľa zdravia a úspešný koniec.
To má mrzí že sa to takto rozvinulo fuha. Ja som mala pri ohss 12 vajíčok ale nemala som soft, ale klasicky ivf. Ty si mala len gonal 10 dni či 5 dni? Mne dali na 5 dni letrozole tabletky a 5 dni injekcie meriofert 150j

joulu
6. jan 2021

@sasenka6 dakujem. No ja som si pichala 8dni 150 gonal, 1den 100 gonal a potom ovitrell. To povedali, ze je soft. Otazne je, ci sa nedal aj vacsi soft, ked som videla ako moje telo zareagovalo. Ale to sa asi tazko odhadne.

sasenka6
autor
7. jan 2021

@joulu aha no to som tak cca mal pri prvom ivf, 9x merional 150 a ohss mi začínal už v polovici ale dr mi ešte navýšila dávky a keď mi pichli ovittrele mi začali horúčky a už to šlo ... potom aj 2x punkcia vody. To tebe asi v tehu nerobili že

sasenka6
autor
25. jan 2021

Ahojte ak by niekoho zaujimalo, mám ohss aj pri soft stimulácii, už mám za sebou aj pukciu tekutiny z brušnej dutiny ☹️ Celé sa to začalo po opu. Asi sa tomu nedá úplne predísť, kto ma nato predpoklad ako ja ☹️ Ďakujem všetkým za odpovede a do budúcna všetkým držím palce ✊🏻

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre