Vyšlo vám mimotelové oplodnenie pri 100% patológii spermií?

ester1710
8. dec 2014

Ahojte. Chcem sa spytat, v januari ideme do IVF v Brne, manzel ma velmi zly spermiogram, najma co sa morfologie tyka, az 100 percentna deformacia hlaviciek spermii. Pri niektorych spermiogramoch ma aspon 1 percento zdravo vyzerajucich, vacsinou je to vsak bohuzial nula. Fragmentacia DNA spermii je v norme. Podarilo sa vam s takymto zalostnym vysledkom otehotniet po IVF a hlavne porodit zdrave dietatko?

jasna
8. dec 2014

jasné, môžeš byť kľudná....tvar spermie je dôležitý na to, aby sa sama dostala do vajíčka, ale ak budeš mať IVF - ICSI (napichnutie spermie do vajíčka) tak sa nemusíš trápiť! morfológia spermie nemá nič s tým, či budeš mať postihnuté dieťatko...je super, že fragmentácia DNA spermií je ok....pohoda, klídek 😉

ester1710
autor
9. dec 2014

@jasna Dakujem, si ma trosku ukludnila. Pri prvom IVF diagnostikovali nasmu dietatku VVCH, pre chtoru sme museli ukoncit v 22. tyzdni tehotenstvo. Stale vo mne drieme ta hroza, co sme prezili, bojim sa, ze sa to zopakuje. Ale podla vysetreni to nebolo geneticke, ale zla hnusna nahoda, tak to chceme este raz skusit. Tuzba po dietatku je strasne silna :(

bubinko1506
9. dec 2014

@ester1710
ak muselo byt prve tehotenstvo po ivf ukoncene kvoli vvch, aj ked to nebolo geneticke, mozno by som skusila picsi a pigd. budes kludnejsia, a sanca, ze tehotenstvo bude uspesne, bude vyssia 🙂

ester1710
autor
9. dec 2014

@bubinko1506 Picsi viem, co je, ale prosim ta, co je pigd? to mi nikto nenavrhol.

ester1710
autor
9. dec 2014

@bubinko1506 Sice ano, PGD, prepac, som si to pomylila, ze ci to nie je nejaka nova technika vyberu 🙂 My ideme len do soft, stimulujem clostilom, budem rada, ak tam bude dve - tri vajicka. Lekar mi povedal, ze je to zbytocne v nasom pripade, ze keby islo o Dawn, alebo ine ochorenie, pripadne caste potraty, je to ine, ale takto by nas len zbytocne obral o peniaze, nam povedal doslova 🙂

mimika1973
9. dec 2014

ahoj a koho mas v brne dokiho?
ISCi urcite vyberie tie najlepsie spermatka, oni su na to velki odbornici! ;)
U nas tiez morfo len 1% byvala a niekedy aj nulova, a mame uz 5 mesacneho synceka z Brna. Chodis do reprofitu ci?

ester1710
autor
9. dec 2014

@mimika1973 Ahoj, ano, chodim do Reprofitu, k Machacovi, pocula som na neho same pozitivne reakcie a aj ludsky na nas posobi velmi fajn, tak som si povedala, ze mu budeme doverovat a dame na jeho rady. Verim, ze nam pomoze 🙂 A vas priprad je pre nas skutocne pozitivnym povzbudenim. Verime, ze nas nas anjelik strazi a posle nam surodenca :(

mimika1973
9. dec 2014

@ester1710 ahoj, ano posle, urcite! 😵 😵
Ja som mala Marcelka, aj on je sympos a srandak! 🙂
Bola som aj v inych centrach, ale nikdy nevyslo, a v Brne na druhy pokus a bolo! 😉 🙂 A to sme sa snazilkovali asi 7 rokov uz....oni bola nasa posledna sanca! 🙂 Aj ked je u nas uz aj ten vek co nehra na nasu stranu, ale babenko prislo aj napriek tomu 😵
Drzim palceky aby Vam to vyslo v Brne! 😉 Ja som mala stimulku Clostyl a Menopur k tomu, kombinovane, vlozili mi 3 embryjka, 2 EB a 1 CM slabsiu, uchytili sa dve, ale jedno to vzdalo v 6 tt....ale sme radi aj tomuto nasmu prckovi co sa mi tu hompala v sedacke teraz zlaticko male...
Inac co je to WCH? urcite to bola len zla nahoda, dobre je, ze to nie je nic genenicke a ze mozete mat zdrave babenko do buducna...

mambba
9. dec 2014

ja som otehotnela dokonca prirodzene pri patologii 99%, netreba brat ten spemiogram ako nieco nemenne, povacsinou fakt vedia najst par kuskov zdravych spermii

kalista32
9. dec 2014

@mambba no moja keď toto poviem mojej polovičke tak to ho povzbudí 🙂 😉 vidíš to 🙂

mambba
9. dec 2014

@kalista32 ja este len doplnim, ze som otehotnela 3 dni po spermiograme s takymto vysledkom, cize to bol uplne cerstvy vysledok a neda sa hovorit, ze sa nieco mohlo casom zmenit..

kalista32
11. dec 2014

@mambba no vidíš to zázraky sa dejú 🙂 len netreba strácať nádej niekedy MUDr. nezmôžu nič a vtedy to berie opraty do svojich rúk pánboško 🙂 🙂 🙂.

sunday1
11. dec 2014

@ester1710 S tým pohľadom na PiGD nesúhlasím, my sme si to dali vyšetriť pri každom oplodnení aj keď sme v rodine žiadne genetické vady nemali, dokonca ani moje potraty s tým nesúviseli. Tak napr. pri prvom z 5 zdravo vyzerajúcich embryí boli 2 downi + 1 s nejakým iným genetickým problémom. Pri druhom bol zo 4 jeden down. Bola by som dosť nešťastná, keby mi po toľkom trápení vložili zrovna niektoré z nich. Hoci u nás, napriek tomu, že sme obaja v poriadku, IVF nevyšlo, vôbec neľutujem, že sme takú vysokú čiastku zaplatili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre