Zlý spermiogram

domca002
21. jún 2016

zienky povedzte ako sa vam podarilo vyriesit zly spermiogram?vase skusenosti?nam robila testy zatial len moja gynda a vysledok je ze tam neboli ziadne spermie.povedala ze moze to byt aj stresom,co teda mal poriadny ked sme ju teda vzorku isli odniest.stalo sa vam to niektorej??mame ist do heliosu martin.a co potom ?ake mate vy skusenosti zo zlym spermiogramom ako vam pomohli?dakujem za kazdu radu

mojkamojka
21. jún 2016

@domca002 ad1 ak chces riesit zly spermiogram (aj ked ak tam nebola ziadna spermia, tak je problem väcsi) tam na to nesluzi centrum asistovanej reprodukcie, tam ides az vtedy ak si rozhodnuta ist na IVF, co by som ja z jedneho zleho spg nerobila. Trena ist dobremu urologovi. ad2 spermiogram zopakujte o 3-4 tyzdne nasad klasicke vitaminy ACE+ slene zinok nic speci ziadyn profertil a podobne blbiny v com je este menej koncentracie ako v beznych vitaminoch. ad3 ak ani po tomto nebude ziadna spermia tak len ivf s odberom spermii.

chantall79
22. jún 2016

ahoj no my sme v podobnej situacii, manzelovi nenasli ziadne spermie, nazyva sa to azoospermia. potom sa robia geneticke testy, ci sa mu vobec spermie tvoria ak nie, tak sa neda robit nic. ak je genetika vporiadku tak sa zistuju ine dovody, ako napriklad ak prekonal nejaku detsku chorobu,alebo chlamydie atd...alebo ci su poskodene semenovody atd. No a kedze nam zatial nezistili nijaku pricinu, okrem vysokych toxinov v tele, tak robime detoxikaciu organizmu a uvidime. Vraj je momentalne takmer 40% pripadov na vine muz, a doteraz si vsetci mysleli ze iba zena... Zopakujte urcite spermiogram o cca 2-3 mesiace, aby ste mali istotu, mozno aj u ineho urologa. Ja si myslim ze u mojho manzela je to hlavne dlhodobejsi stres. Zdrava strava, dostatok spanku , nejake vitaminy halvne Zinok a ako zu mojkamojka pisala ... Drzim palceky

mojkamojka
22. jún 2016

@domca002
@chantall79 baby ja vas nechcem demotivovat, tiez sme mali problem so spg, my konkretne s nizkym poctom a takmer 100% boli morfologicky zle. V takychto pripadoch zväcsa vitaminy nepomozu (robila som k teme neplodnosti diplomovku, takze nastudovane toho mam hodne). Vitaminy mozu nastartovat ak je jemne zhorseny spg (antioxidacny stres), ale ak nie su spermie alebo ako my vsetky patologicke, tak tam je problem iny genetika, zapal, varikokela, prekonany mumps, prenasac cystickej fibrozy... milion moznych pricin. Niektore odstranitelne ine nie a niekedy sa pricina ani nenajde. Kazdopadne ja by som zvolila konzultacie s viacerymi urologmi (nie v centrach) a genetiku a podla toho sa zariadil. Vitaminami neposkodite, takze to popri tom vyskusat sa da, ale zas do toho netreba investovat majland, stacia kvalitne prirodne od jamiesonu alebo nieco podobne, mozno aj valmark v dobrom zlozeni.

domca002
autor
22. jún 2016

@chantall79 a chodite kde?ja som nas akurat dnes objednala do heliosu nech vieme presne na com sme

chantall79
24. jún 2016

@domca002 my zijeme v zahranici...ale pocula som ze Helios je OK. a este som pocula o tom Krejcim v prahe myslim...

elenkataki1
3. okt 2016

robia spermiogram v každom CAR, ale špecializovane rámci BA v Reprogene

dejna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pamelaandersom
8. jan 2019

@dejna2 Ahoj ja by som mala zaujem o tie vitamini ktore ponúkaś proxeed plus.prosim ta ako vam to pomohol aké ste mali výsledky my sme veľmi zúfalé snažime sa 3roki o babetko ale ne darí sa. Môj drahi má zlé vysledki spermiogramu. Pomôž nám prosím ta ak vieš nám poradiť. Vopred vám ďakujeme. Neviem či bi nám pomohol proxeeed aky ste mali spermiogram že vám pomohlo?

pamelaandersom
8. jan 2019

Naozaj proxeed pomáha ?všeli aké vitamíni sme skúšali aj fertilman ale bohužiaľ vôbec nepomohlo .ale o proces som ešte ne počula

mima980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivusabr
31. aug 2020

Dobry den. Vedel by nam niekto poradit objasnit vysledky spermiogramu. Boli by sme velmi vdační. Ďakujeme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre