Je spermiogram nutný?

8. jan 2024

Ahojte, v skratke- po dlhoročnom užívaní antikoncepcie som ju minuly rok v januári vysadila a hneď v prvom cykle, v podstate na prvý šup sa mi podarilo otehotnieť. Bola som dosť v šoku aj v strese, ale že teda zvládnem to. Bohužiaľ, po pár týždňoch som začala krvácať a nakoniec to skončilo zamlčaným potratom. Gynekologička mi potom porobila všelijaké vyšetrenia, dokonca som bola aj na hematologii, kde mi nezistili žiadne mutácie. Stále nás však tlači aj na spermiogram, ale môjmu sa do toho veľmi nechce. Je naozaj nutný na prípadné ďalšie tehotenstvo? Manžel odvtedy užíva zinok aj iné doplnky. Môže byť MA spôsobené aj zlým spermiogramom? Odvtedy sme sa este nesnažili.

ivana3111
8. jan 2024

No nie je to veľmi časté, že po 1 MA robia všetky tieto vyšetrenia, mam s tým skúsenost a mne povedali len ze nabudúce to už vyjde :D ... neviem asi záleží od teba a partnera ale zasa co keď vám vyjde zlý spermiogram a budeš ešte vo väčšom strese no... veľa párom vyšiel zlý spermiogram a aj napriek tomu mali zdravé detičky.

anjelicek26
8. jan 2024

Tak samozrejme,ze na zdrave tehotenstvo treba v rovnakej miere zdrave vajicko A zdravu spermiu.. Navyse chlapovi staci jednu vzorku odovzdat a zena za sebou sto ultrazvukov hormonalny profil hematologa obvodaka a boh vie co este a panovi sa *nechce*.. nech sa tvoj muz nad tym trochu zamysli,to dieta chcete obaja...

petamich
8. jan 2024

no ak u teba pricinu nezistili, chcu pre istotu skontrolovat, ci problem nemoze byt prave ne/kvalita spermii 🤷‍♀️ nemusia zistit aj nic (co je caste) ale takto to nemozu ani vylucit alebo potvrdit

moj muz chodil na spermiogram ako na klavir, tiez je toho nazoru, ze v porovnani so zenskymi vysetreniami je ten ejakulat ozaj to najmenej

veselo_neveselo
8. jan 2024

Na to, aby si ucelila obraz o vasej plodnosti, sa hodi. Ale ked ho nechce, tak ho moze odmietnut.
Ak vas netreba liecit, tak netreba. Ak ale chcete nejaku liecbu, tak nan ist musi, aby sa vedelo co a jak a neliecili zbytocne teba, keby trebalo (aj) jeho.

januska12323
8. jan 2024

Jemu sa nechce troška si užiť do pohárika? A tebe sa má chcieť chodiť po xy vyšetreniach?

tanyan
8. jan 2024

Málokedy sa robia po prvom potrate v rannom štádiu tehotenstva vyšetrenia. Nerozumiem ani prečo čakáte taký dlhý čas na ďalší pokus...
Ale keď už k tomu pristupuje lekár tak systematicky, tak je nevyhnutné skontrolovať aj kvalitu spermií.

luciaruz
8. jan 2024

Spermogram je nutnosť. Od toho sa odpichnete. Ten sa mal robiť ako prvý. Chce on dieťa vôbec?? Ocividne nie. Opýtajte sa ho. Lebo ako sorry, žena ma chodiť ako krava na kopu vyšetrení a on neni schopný jednej veci? Čo ma 12 rokov pre boha??

luccija
9. jan 2024

Áno je potrebny

babushkaem
16. jan 2024

Vela klinik akceptuje spermiogram aj ,,z domu”, este by som takto skusila na to ist. Ono mne aj gynekologicka hovorila, ze ano my si musime vela veci pretrpiet a chlap sa ma ,,len” vystriekat do kelimku, ale niektorym to jednoducho nejde len tak, tiez si neviem elkom predstavit byt zavreta v miestnosti, kde viem, ze vsetci vedia a cakaju na to, kedy sa konecne urobim 🤣

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre