Škola pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou v Bratislave

1. aug 2023

Maminy, kde v BA je škola pre deti s NKS (nemá PAS). Ďakujem za odporúčania

dexemposupoplex
1. aug 2023

Máš len 2 možnosti, Vlastenecké námestie (1 trieda, 8- detí) a Hrdličkova (ak otvoria, 1 trieda, 8-9 detí), zvyšok zrušili - ale možno má niekto aj iné v dohľade o ktorých neviem

autor
1. aug 2023

@dexemposupoplex ďakujem za odpoved. Mal by nastúpiť do 2.roc. Diagnostiku nám robili v CPPPaP

lizwer
1. aug 2023

Zavolaj na Tupolevovu v Petržalke. Tam majú triedy pre deti s NKS. Viem, lebo syn mal v škôlke spolužiačku tiež s diagnózou NKS a išla tam do školy. Ešte Vlastenecké námestie a Hrdličková ako ti písala vyššie.

tetapetra
1. aug 2023

Málo pravdepodobne,že ako druhak sa dostane do tried pre deti s NKS, skús integráciu

andrejka1974
1. aug 2023

A vo tak skúsiť integráciu mám tak dcéru a je to tak dobre,pretože ju ťahajú lepší žiaci

autor
1. aug 2023

@lizwer ďakujem, skúsim

autor
1. aug 2023

@tetapetra neodporúča ju nám to. Skôr špecializovanú školu

autor
1. aug 2023

@andrejka1974 neodporúčajú nám to, skôr špecializovanú školu

ajajaj00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
1. aug 2023

Tak skús špeciálna je aj szs Dolinského tam sú aj triedy pre deti,ktoré sa učia normálne ale je ich v triede len 8 až 10 a integrácia je bežná na všetkých školách moja staršia dcéra je integrovaná od druhej triedy teraz ide do osmej

tetapetra
1. aug 2023

Dobrou integráciou sa všetko dá. Keď ti dieťa nevezmú, tak čo potom? Integrácia bude možná? Mám dieťa s NKS, je na bežnej škole s integráciou od 2rocnika. Ide do piateho

autor
1. aug 2023

@tetapetra škola ktorú dieťa navštevuje + CPPPaP odporúčajú školu pre deti s NKS

autor
1. aug 2023

@tetapetra ak dieta na takú školu nezoberu tak další školský rok si ani nechcem predstaviť

tetapetra
1. aug 2023

Absolútne rozumiem. Prešla som si tým. Mne bolo dokonca povedané,že sa možno nenaučí ani len čítať, počítať. Vďaka odkladu a teda prípravným ročníkom sa veľa veci zlepšilo. Syn má za sebou skoro 5r intenzívnej logopedie, kurz elkonina, ešte nedokončeného Sindelara a momentálne absolvuje JIAS. Syn s čítaním problém nemá,len keby nebol hnily a matiku dáva na pána. Čakám však problémy v zložitých slovných úlohách. Odporúčania sú jedna vec,ale keď to nejde,tak to nejde.Najvhodnejšia škola je asi Vlastenecka.

autor
1. aug 2023

@tetapetra k logo chodíme 4 rok. Nevedel vysloviť pol abecedy. Dokáže zreprodukoval text ak si ho vypočuje. Ak ho má citat a zreprodukovat tak to je udes. V matike je dobrý. Ale aj písanie je slabé. Má dyslalicku reč, veľa hlások nevie ani správne vysloviť
Tiež mal odklad

tetapetra
2. aug 2023

Takže prežívaš, to čo som prežívala ja. Reč sa upravila vo veku 10r! Už logo lámala nad synom palicu. Ale dal to. Jediny rozdiel je, že syn vedel text prerozprávať. Síce ako mongol, ale prerozpraval. Aj o tom je NKS

autor
2. aug 2023

@tetapetra mam hrôzu z ďalšieho skolskeho roka, veľmi sa trápil a ja tiež

angieska
2. aug 2023

Treba skusit obehat spominane skoly, pripadne este na Drotarskej su triedy NKS. Nie je problem aj vyssi rocnik, zalezi na pocte deti. Ja mam dcery na Hrdlickovej, idu do 4.rocnika a v priebehu 3. rocnika im pribudli 3 deti. Odkedy nastupili, stale niekto odisiel, prisiel, z povodnej zoatavy ostali 3, teraz ich bolo 9.

autor
2. aug 2023

@angieska skúsim, ďakujem

natalka13
2. aug 2023

Skus pozret aj na Drotarskej.

lauha21
2. aug 2023

Úprimne neviem ako je to teraz, ale my sme mali z logopédie dva roky dozadu prax na Jelenej - ZŠ Ivana Dérera. Nepamätám si presne, prvy stupeň mali špeciálne triedy, druhý stupeň už len integrácia. Škola má dve logopédky a tak deti mávajú aj ILI počas vyučka. Skús tam prípadne zavolať.

autor
2. aug 2023

@lauha21 ďakujem