Tilgnerova - bilingválne gymnázium

majernicka
20. jan 2022

Ahojte, zaujímali by ma informácie od rodičov i absolventov bilingválneho gymnázia na Tilgnerovej ulici v Bratislave - Karlovke. Aká je tam úroveň štúdia, koľko predmetov sa tam učí v angličtine a na akej úrovni, na akej úrovni sú iné predmety okrem angličtiny, či sa matematika učí v slovenskom jazyku. Aká je atmosféra na škole, prístup učiteľov, riešenie problémov žiakov.... no veľa otázok mám... ale za každú odpoveď budem vďačná, keďže dcéra
je ôsmačka a uvažuje podaní prihlášku aj na toto bilingválne gymnázium. Ďakujem.

adrika79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adrika79
3. dec 2022

@majernicka Ahojky, učia sa tam skoro všetky predmety v ANJ, aj ETV, matika je v slovenčine aj slovenčina, takže GEO a DEJ tiež anglicky... Predmet Science - prírodné vedy - FYZ, BIO, CHEM je po anglicky, ale majú aj slovenskú BIO, CHEM, FYZ... Mnoho študentov potom ide do zahraničia, v profile majú zverejnené výsledky, takmer 100% prijatie na VŠ... a spolu s maturitou na C1 robia ja štátnu jazykovú skúšku, takže veľká vec... Áno, nie je to celkom ľahké štúdium - je to zamerané na prírodné vedy, to nie je pre každého - niektoré gymká sú iba bilingválne, nešpecializujú sa...Na Tilgnerke prvý rok iba ANJ, aby sa dotiahli všetci a potom už začínajú iné predmety... Majú dosť projektov, chodia praxovať na vysoké školy - decká tak zistia, čo by ich bavilo, robia ročníkovky - SOČKy a sú veľmi úspešní aj celoslovensky... Škola dosť investovala, nové gauče na chodbách - pohodové prestávky, nové skrinky, školské rádio, školský časopis... A chodia tam na besedy bývalí študenti... Sledujem stránku, stále dačo...

xsimon147b
Autor odpoveď zmazal
Zobraz