V ktorej škôlke berú 2,5-ročné detičky?

dominika19p
16. jan 2024

Dobrý deň,

Prosim viete o škôlke, kde prijímajú aj 2,5 ročne deti? Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Ružinov, Trnávka, alebo smer Ivanka pri Dunaji, Šamorín. Syn bude mat v septembri 2,5 roka, rada by som ho dala do štátnej škôlky, avšak všade čítam, že berú od troch rokov, u nas v obci mi ho vezmú až ako 3,5 ročného. Tak či ma vôbec význam podávať prihlášky, alebo rovno mam hľadať súkromnú?

Ďakujem.

nairia
16. jan 2024

co viem, tak statne skolky beru az od 3r a vzhladom na kapacity, ktore v tomto regione su velmi obmedzene, je skor vynimkou, ked vezmu deti menej ako 3r. ale aj tam byva podla mna zvykom, ze dieta bude mat o par tyzdnov/mesiacov 3r (napr. nastup v septembri, ale koncom sept, v oktobri dovrsi dieta 3r).
takze sukromne. ja mam malu v Happy, ale v podunajskych viem, ze je Dubacikovo. ale je toho na mraky, tieto mi napadli tak spontanne, o ktorych viem.

petamich
16. jan 2024

ak splna podmienky na prijatie do statnej skolky, tak hypoteticky ti ho vezmu vsade ale prakticky nevezmu, lebo nemaju kapacity a je problem umiestnit deti 3+ aspon v Ruzinove ale napr. minuly rok Karlovka, Dubravka a pod. mala miesta v statnych skolkach ale to mas asi kus od ruky

skusika by som sa informovat v zopar konkretnych skolkach 🙂 ci nahodou

anjelicek26
16. jan 2024

A mate tu moznost vobec ho tam davat, ked mate trvale bydlisko mimo BA? Ono ked tam davaju deti len s trvalym pobytom tam, tak nema zmysel tam moc prihlasku davat, aj keby od 2,5 roka beru....

louise
16. jan 2024

V Ružinove, kde máme TP, nám do štátnej škôlky v 3 rokoch nevzali z kapacitných dôvodov ani jedno dieťa. Nemám pocit, že sa situácia za tých 5 rokov zlepšila.

queen_mary
16. jan 2024

V petrzalke zobrali neter 2,5 rocnu v obidvoch, kam dali prihlasky..

lienka.7
16. jan 2024

@dominika19p nikde vyššie uvedené ti ho nevezmu bez TP. Jedine súkromná.

dominika19p
autor
16. jan 2024

Prosím o koment len ak viete kde napríklad minulý rok brali aj mladsie deticky 🙂 ďakujem, ano o Karlovke viem, ale nemame to cestou do práce

petamich
16. jan 2024

@louise udajne zlepsila 🙂 v sk. roku 2023 umiestnili vraj vsetky 3 rocne deti, ktore si podali ziadost (akurat obcas kusok geograficky nepohodlne) ale tak nas to caka v septembri, tak si to overim v praxi 😁 ak mi ho vezmu napr. na Ostredky, ked byvame na opacnom konci asi sa zamyslim, ci neostane v sukromnej, ktoru mame v bytovke 😵‍💫

mogaa
16. jan 2024

@dominika19p v BA väčšinou berú len deti ktoré tam majú TP.....

zuzanka.zuzu
16. jan 2024

@queen_mary kde v Petržalke brali 2,5r?

sofiia87
16. jan 2024

Sukromna skolka, tieto lokality velakrat neberu ani 3,5 rocne deti, nie to 2,5. Ivanka, Most, Malinovo bez sance ( mne vzali malu ako 4,5 rocnu)

queen_mary
16. jan 2024

@zuzanka.zuzu ms sefcenkova, a este jedna niekde najblizsie pri nej, ale ktora konkretne neviem. Volali obidve v septembri ze maju este volne