Ako schudnúť bez cvičenia iba zmenou stravy?

domcu69
16. okt 2019

Ahojte ...chcela by som sa spýtať či sa dá schudnut bez cvičenia iba zmenou stravy 🙂 má s tým niekto skúsenosti?😃 Veľmi by som potrebovala schudnúť aspoň 15 kíl ..ale problém je v tom že ja cvičiť nemôžem zo zdravotných dôvodov ...a tak neviem či stačí iba strava 😉
Budem vďačná za každú odpoveď 😊

nelinka888
16. okt 2019

@domcu69 ja som tak schudla asi 20kg za 6 mes. žiadne cvičenia iba kalorický deficit, pešo do roboty a z roboty a prechádzky so psom nič viac 🙂 Prácu mám sedavú 🙂

domcu69
autor
16. okt 2019

@nelinka888 pre mňa je 6 mesiacov veľa 😰😃 keby aspoň 5 kg za mesiac ale to sa asi nedá 😃...a vynechávala si aj sladkosti? Či niekedy si si aj dala?😃

nelinka888
16. okt 2019

@domcu69 no tak bez cvičenia to nedáš a zdravé to tiež nebude, tam máš veľké riziko jojoefektu, prípadne skús nejaký detox, ale bude to ťažké a je to riziko a na čo ako to potrebuješ tak rýchlo? Prvý mesiac som schudla asi 3kg, 2. 5kg, 3. 4kg, 4. 4kg 5. 2kg a 6. tiež 2kg plus mínus nejaké pol kg tam boli a aj dkg ale to nerátam 🙂 Dala, ale vo forme musli alebo proteinovej tyčinky, smoothiečka,proteinu, žiadna 150g milka ani nič také 🙂

tenerifka
16. okt 2019

@domcu69 samozrejme ze sa to da, a aksi budes uz navzdy davat pozor na stravu, aj si to udrzis, zaklad je na schudnutie vylucit cukor, vsetku muku a obmedzit ovocie,zaradit viac bielkovin a zeleniny. Ked sa dostanes na zelanu vahu, tak si ju treba aj udrzat, nevratit sa k zlym navykom, to sama vypozorujes, co ti vyhovuje, aby vaha neisla znova hore

juliet86
16. okt 2019

@domcu69 da sa schudnut aj bez cvicenia. strava je 80percent. stiahni si kaloricke tabulky nastav maly deficit a chod ;)

h2
16. okt 2019

@nelinka888 ??? Najprv píšeš, že si schudla úplne bez cvičenia a potom, že "bez cvičenia to nedáš". Tak neviem, trošku protirečivé.
@domcu69 Jasné, že sa dá schudnúť aj bez cvičenia, zmena stravy je základ. Mňa napríklad teraz najnovšie zaujal prerušovaný pôst. Skús si o tom niečo nájsť, vraj to funguje a dá sa to celkom zvládnuť.

sissy27
16. okt 2019

@domcu69 dá sa schudnúť bez cvičenia. Ale budeš taká mľandravá ako puding, to tiež nie je bohviečo, akurát sa to dá lepšie schovať. Neviem, ale pokiaľ nie si úplne imobilná, tak aspoň nejaké cvičenie určite vykonávať môžeš. Netvrdím, že to musí byť atletika na olympijskej úrovni, ale nejaký pilates, yoga, walking, plávanie - určite by sa niečo našlo, čo môžeš, pomôže ti schudnúť a zároveň trošku spevnieť.

nelinka888
16. okt 2019

@h2 áno napísala som to pretože autorka napísala, že pre ňu je pol roka veľa a že by bola rada keby to bez cvičenia dá 5kg za mesiac, tak som napísala, že si myslím, že to bez cvičenia neda, lebo si myslím, že to nie je zdravé a reálne...

h2
16. okt 2019

@nelinka888 Zdravé nie, ale reálne môže byť. Záleží aj na tom, akú má počiatočnú hmotnosť. Z "ťažkej váhy" sa chudne ľahšie.

soldi
16. okt 2019

@domcu69 ano, da sa schudnut uplne v pohode bez cvicenia a aj bez hladovania a bez jojo efektu 4-5 kil mesacne . staci vediet ako na to.

ja som tak teraz schudla na jar 17 kil. teraz to uz ide samozrejme pomalsie, ale mam 62 kil a 170cm, tak to nie je az take strasne si myslim 😀

soldi
16. okt 2019

@nelinka888 ak potrebuje dat dole 20 kil tak prve dva mesiace kludne a zdravo moze davat dole kilo tyzdenne aj bez cvicenia.

h2
16. okt 2019

@nelinka888 Ináč, teda 20 kg za pol roka je krásne! 👍👍👍

mogaa
16. okt 2019

@domcu69 strava je 70% a cvičenie 30%. Ja napr.chudnem len cvičením a je to cca 20 max.30min.denne a ani to nie sú náročné videá....ono tebe stačí ak necvičíš zaradič akýkoľvek pohyb, al najlepšie a najrýchlejšie výsledky sú kombinácia stravy a pohybu....Zbytočne schudneš 10-15kg ked budeš ochabnutá, mľandravá...ja napr. vyzerám lepšie ak cvičím a mám cca 62kg ako ked som necvičila a mala 57kg - to ti píšem len ako príklad - u človeka čo má nazaj nadváhu bude ten rozdiel ešte väčší...tebe ak si roky necvičila - stačí miery pohyb napr.plávanie, rýchla chôdza, bicyklovanie, pilates, joga pre začiatočníkov-teda všetko čo ti dovoluje zdravotný stav....schudnutím automaticky nespevnieš, môže ti ostať napr. ovysnutá koža - ak schudneš rýchlo a len stravou....

dskjhfdlkdjhl
16. okt 2019

@domcu69 nepises z akej vahy chces zhodit, lebo je rozdiel, ci ides zhadzovat zo 100kg, alebo zo 70kg. V kazdom pripade, nema absolutne ziaden zmysel ist na to tak, ze chcem dat za mesiac 5kg dolu. To sa Ti sice moze podarit, ale zdrave to nebude a take stravovanie (lebo zrejme bude hodne poddimenzovane) nevydrzis dlhodobo a potom to vsetko naspat priberies aj s urokami. Treba zmenit stravovanie, ale nie prudko naraz, postupne a mysliet na to, ze by si tak mala vydrzat dlhodobo.

nicol898
16. okt 2019

@domcu69 vyrad uplne muku, prílohy (miesto nich zelenina na rôzne spôsoby) a sladké (ovocie mozes doobedu), vypi 3 litre vody denne 😊 nosila som len zavážia na nohách..vobec som necvicila 😊 rozdiel mesiac aj pol ☺️

nicol898
16. okt 2019

@domcu69 este jedna..a este som zabudla, jedla som 3x denne, množstvo neobmedzene..😀 tak aby som nebola hladná 😀 ak si na Instagrame pozri #theholybibleofyourbody 😊

mogaa
16. okt 2019

@nicol898 úprimne -na prvej si vyzerala lepšie - možno na vytvarovanie Ewu Chodakowsku aby sa upravili vizuálne bedrá...ale na druhej si už vychudnutá...

acrobaleno
16. okt 2019

Keď mi "ochorel" žlčník a pritrafili sa rôzne intolerancie, zmenou stravy som vychudla na 39,5 kg z 55. Teraz si držím takých 47kg pri diéte, ktorú musím dodržiavať (nízkotučné, bez lepku, bez mlieka,..). Občas mávam ale riadne chute 😢

acrobaleno
16. okt 2019

@nicol898 Môžem sa opýtať, ako išli preč tie "madlá lásky"? 😂 Neviem si predstaviť, ako dosiahnuť také výsledky bez cvičenia.

777januska777
16. okt 2019

@nicol898 Súhlasím s @mogaa na druhej vážne nevyzeraš dobre, až tak choro. Na prvej foto si kus.

sapetka
16. okt 2019

Jasne ze sa da bez cvicenia. 80%je strava pri chudnuti. Treba upravit stravu. Ja som vyradila uplne lepok zo stravy. Vela pit a mat pohyb aspon nejake prechadzky

nicol898
16. okt 2019

@mogaa blbá fotka, v skutočnosti nie som kost a koža 😊
@777januska777 mozno to nie je podla niekoho predstav, ale ja sa teraz citim oveľa lepšie..ziadne nafúknuté brucho 👌 plet krajšia, dokonca aj popraskané zilky na nohách mi miznú 😳

nicol898
16. okt 2019

@acrobaleno pri náročnom dieťati nemám kedy cvičiť 🙈 cize u mna len strava a zavážia na nohách ☺️ Ak si na Instagrame, pozri Lucie Pliskova..ta necvicila vobec a ma dokonalú postavu 👌

narayan
16. okt 2019

@soldi prezrat prosim ako si ty dosiahla taky super vysledok 😉

sapetka
16. okt 2019

@nicol898 podla mna super👍👏mne sa to paci nepride mu to vychudnute. A hlavne ze sa ty citis fajn

stanicek11
16. okt 2019

tiež som schudla asi 15kg a bez cvicenia len ina strava 😉

soldi
16. okt 2019

@narayan pomohol mi @packofit . je tu na mk. dodrziavala som kaloricke tabulky. to bolo cele 🙂 teraz uz potrebujem hlavne cvicit a spevnovat, chudnut mi netreba. a aj ked uz sa nimi neriadim, tak nepriberam vobec, okolo 61-62 sa drzim stale 🙂

barbellka
16. okt 2019

@domcu69 samozrejme, ze sa da schudnut aj bez cvicenia, ale mozno to nepojde tak rychlo ako ked sa prida aj cvicenie, plus mozes mat ochabnute svalstvo. Ked nemozes robit niektore cviky, tak skus cielene vyhladavat prirodzeny pohyb ako chodza. Videla som tu kdesi, ze potrebujes schudnut "rychlo". Skus si to v hlave trosku upratat, pretoze vacsinou ked je clovek netrpezlivy, chce rychlo rychlo schudnut, da si 1 salat a kuka ci uz neschudol, tak na tom zlyhava. Telo potrebuje cas, moze ti to ist rychlo, ze schudnes za tyzden kilo, ale moze to ist aj pomaly, ze schudnes za mesiac kilo. To nikto nevie, kazde telo je ine, jedinecne, preto sa treba pripravit, ze to nemusi ist podla planu.

modrykoniicek
16. okt 2019

Dá sa schudnúť... ale rátaj s tým, že stravu musíš dodržovať a je možné, že keď rapídne schudneš tak bez cvičenia ti ostane nadbytočná koža alebo schudneš a bude to vyzerať ajtak zle... lebo dosť vidno ak žena cvičí alebo je len vychrtlá a má totálne ochabnuté svalstvo.Odporúčam zaradiť aspoň chôdzu alebo plávanie.To nie je nič čo by človek nemohol robiť aj so 120kg.A som celkom rada, že vždy radia ženy čo o výžive a chudnutí nevedia nič :D a potom si dogabete zdravie.

domcu69
autor
16. okt 2019

Behávať ani skákať nemôžem ..a plávať už vôbec nie 😰...Tak teraz ste ma presvedčili skúsim nejaké tie ľahšie cviky ktoré by som mohla 😃😃 poradíte aké?, Teda ak vám pomohli 😃.. Len nech v tych cvikoch nemusím používať nohy od kotníka po prsty 😃...