Cvičenie po cisárskom reze

majca1581
19. nov 2013

Baby zajtra mam 8 tyzdnov po cisarskom reze a chcem sa Vás opytat či uz môžem cvičit alebo ešte nie ?? dakujem za rady 😀

siska53
19. nov 2013

Odporuca sa az po pol roku.

alex31
20. nov 2013

@majca1581 .. ja by som povedala ..... aj podla toho ako sa ti zahoji rana a hlavne ci si cvicila aj pred tym ??? ale 8 tyzdnov sa mi zda dost malo ... ja som aktivne cvicila este aj pocas tehotenstva ale cvicit som zacala az 5 mesiacov po cisarskom ... vtedy som si bola uz naozaj ista ze ze mozem robit vsetky cviky bez toho aby som sa musela obmedzovat ... takze osobne by som ti odporucila este trosku pockat nakolko takmer pri kazdom cviku sa zapaja aj brusko tak aby si si kvoli cviceniu neublizila ... ved potom si das nejake tie treningy navyse a dozenies vsetko co teraz "zameskas" 🙂 a bez nejakej ujmy na zdravi 🙂

m_ij_ka
20. nov 2013

@majca1581 najskôr až po šiestich mesiacov od pôrodu, záleží aj na žene ako sa zotavuje, niektorá sa zotaví skôr a inej to trvá dlhšie

aristka
20. nov 2013

8 týždňov s cvičením bruška by som ešte určite počkala ,to máš čas až pokiaľ ťa neprejde aj pri malej námahe bolesť jazvy ,inak cvičiť môžeš ,ale jemne ak kojíš ...

barbara007
22. máj 2014

Ahojte mozem sest tyzdnov po cisarskom zacat behat len tak zlahka, citim sa fajn,nemam ziadne bolesti.
Sportujem cely zivot.
Dakujem za/rady.

stellamaris
22. máj 2014

@barbara007 ahoj,pockaj este par tyzdnov,myslim,ze na beh je este priskoro.Sekcia je velka brusna operacia a rekonvalescencia po nej trva niekolko mesiacov...................

siska53
22. máj 2014

@barbara007 suhlasim so stellamaris. Brucho nemas len,vodorovne rezane,vnutornych rezov je viac,to,co vidno na povrchu je nic oproti tomu,co sa skryva pod tym..

barbara007
23. máj 2014

dakujem, za rady!

miska2603
27. máj 2014

Ja som zacala 3 mes po cisaraku a pohoda. A to aj beham, aj do fitka chodim. Akurat neviemy co to urobi s mliekom, ak este kojis. Ja som zacala az ked sme presli na um.