Som 2,5 roka po cisárskom a mám bolesti pri cvičení

noccikalili
5. máj 2014

Mamičky chcem sa vás opýtať... Som po cisárskom už 2,5 roka. Chcela by som cvičiť no neviem lebo keď spravím cca len 20 brusakov ide má roztrhnúť od bolesti, asi 3 dní potom cítim bolesť v mieste rezu nie vonkajšieho ale vnútorného, tak ma to boli že neviem sa ani normálne zohinat normálne ma pichne až pupku. Je toto normálne? Či by som sa mala obrátiť na gynekologa? Sú tu maminy ktoré cítia bolesť v reze po cisárskom aj po rokoch? Ďakujem za rady a informácie

mimla
6. máj 2014

Bolesť cítim stále aj po 2,5 roku. Pri zmene počasia, alebo pri kašli, či kýchaní, tiež ak syna dlhšie nosím na rukách. Vraj to bude bolievať navždy. Ale je nie je to bolesť, že by ma išlo tri dni rozdrapiť. Pri cisárskom sa reže a následne hojí niekoľko vrstiev tkaniva a problém nemusí byť viditeľný voľným okom. Ak je to naozaj veľká bolesť, treba navštíviť lekára. Možno sú tam nejaké zrasty.

Osobne ale nepoznám nikoho po cisárskom, kto by začas necítil nejaký druh bolesti v mieste jazvy.

noccikalili
autor
6. máj 2014

Hej, tie bolesti poznam ale že vôbec nedokážem spraviť hrušky?to je potom iná bolesť, To je tiež normálne?
@mimla

hameeda
6. máj 2014

@noccikalili : bolesť po cisarskom je uz do konca zivota, preto ho lekari nedoporucuju ak to nie je nutne, ja mam 5 cisarskzch tak viem o com, musis hladat ine cviky a davat pozor ak je bolest na nevydrzanie tak navstiv lekara

horana
6. máj 2014

Toto by si mali precitat mamicky ktore v diskusiach radia cisarky naroven klasickemu porodu, ba dokonca je pre ne este nieco konfortnejsie, akoby bez nasledkov- v style ja som uz za chvilu behala ako srnka a tie z kalsickeho tam nevedeli sediet inak nez na kolese...a potom nabadaju ostane nech si ho daju len tak, ved staci presvedcit lekara a je po starostiach....

(Je mi jasne ze autorka a vacsina dalsich nepatria do tejto kategorie a takked raz muselo byt, jendoducho niet o com, moje vyjadrenie smeruje vyhradne k tym co uz nevedia co od dobroty a ze aj takychto bolo nemalo na MK 😖 )

bianca
6. máj 2014

mala som komplikovany cisarsky,ani po 5,5 roku si necitim cas brucha a laveho stehna ,jazvu som mala po vykone hnusne nekroticku,dokonca mi cast odpadla ale vobec ma to neboli ani nebolelo nikdy.A po pravde nikdy som nepocula aby mala byt neaka dozivotna bolest

noccikalili
autor
6. máj 2014

@hameeda 5 cisárskych? Doktory doporučuju vraj maximalne 3, aspoň mne ti tak povedal môj gynekológ. Tak asi na brusaky asi môžem zabudnúť

noccikalili
autor
6. máj 2014

@horana ja som mala cisársky kvôli disproporcionalite, ja som dosť nízka a mala bola dosť veľká a obávali sa doktori že by som ju nedokázala porodiť a ešte aj kvôli tomu že som už mala dosť časté kontrakcie ale vôbec som sa neotvárala :/

katrin21
6. máj 2014

som po cisarskom 13rokov a nic ma neboli, ani ma uz zhruba 3 mesiace po porode nebolelo... uplne v pohode... neviem, co by tam malo boliet, je to operacia ako kazda ina, zahoji sa...
Jedine, ze sa vam porobili zrasty.. tak tie mozu tahať.... zrastom sa predchadza tak, ze sa jednotlive vrtsvy koze, svaloviny a maternica siju a rezu v roznych smeroch.. cize ked mate na bruchu jazvu vodorovne, pod tym vrstva je urcite 90st kolmo a maternica mozno zase vodorovne.. a tak....

katrin21
6. máj 2014

@hameeda blbost, ziadna dozivotna bolest by nemala byt. ak je, tak nieco nie je OK.. napr. tie zrasty apod..

puvak
6. máj 2014

No mne sa to nezda. Ja mam za sebou 3 sekcie, stvrtu pred sebou a normalne som predtym cvicila, ziadne bolesti som nemala. Akurat mam take necitlive brucho na pohmat v oblasti rezu. Kazdopadne uvidim ako to bude teraz. Mozno mas naozaj nejake zrasty, nezda sa mi to normalne... ja by som s tym isla k lekarovi.

noccikalili
autor
6. máj 2014

@mimla sory nie hrušky ale brušáky

majka99999
6. máj 2014

@noccikalili ja som 2 roky po a ziadne bolesti nemam. Teraz len ako som tehotna, tak poleziacky si nemozem kychnut ani zakaslat, lebo ma tam hrozne pichne. Ale ked sedim, tak v pohode. Urcite to normalne nie je, tie bolesti.

hameeda
6. máj 2014

@katrin21 : nemam zrasty, a aj tak mam napriklad pri zmene pocasia bolesti, nie su to bolesti na nevydrzanie ale su, a to som mala aj po prvom cisarskom, rezali ma 5 krat doktor videl ci su tam zrasty alebo nie, povedal ze to mam super zahojene ziadne zrasty ani nic podobne a ze to boli mi povedal no ze je to proste stav ako po operacii, nie kazde telo sa s tym rovnako vyrovna, ja som mala pred par rokmi zlomenu ruku, ktora sa mi super zahojila, ziadne komplikacie a aj tak ju obcas citim,,,,takze povedat ze to je blbost je prinajmensiom hlupe, a to ze ty nemas bolesti tak dakuj bohu ze sa tvoje telo tak dobre vyrovna s vonkajsim zasahom, ja sice tiez ak by som bola v pohode, ze viac menej sedim a nic nerobim, tak tiez som v pohode 😀 , tym nechcem nic povedat, no ja cely den ako na gumicke a to este prida k tomu

hameeda
6. máj 2014

@noccikalili : ja som rodila mimo SK, niekde v zahranici je bezne aj 10 cisarskych pokial si v pohode 🙂

kveta
6. máj 2014

Na margo kriticiek cisarakov: Ja som po cisaraku behala ako srnka a nemam bolesti. A viete preco? Lebo som si objednala v lekarni a zaplatila jeden gel, ktory sa pocas operacie aplikuje priamo na jednotlive zosite rany a clovek ostane bez zrastov. Lenze u nas sa take veci nepropaguju, nepreplacaju a tak zeny netusia, ze si mozu takto pomoct. Este im budeme aj predpisovat ako maju rodit. Idealne cele hodiny v bolestiach. Dakujem, neprosim.

sarinka123
6. máj 2014

@noccikalili mam to aj ja. Som po 3 rokoch od CS.
A zvlast vo fitku, ked cvicim brusaky, atd

erienka
6. máj 2014

@katrin21 ja mam od sekcie 11 mesiacov a tiez ma nic neboli, a pritom cvicim denne dost narocne brusaky...Nechcem tymto zakladatelku temy provokovat (sama taketo reakcie nemam rada), len reagujem na tie komenty, ze bolesti po cisarskom ostanu navzdy.

vemala
6. máj 2014

Ja budem mat v lete 3r od cisarskeho a tiez som skusala cvicit a strasna bolest asi 3 dni trvala.Ja mam bolesti aj ked mam povedzme plnsie creva.Treba asi len hladat tie spravne cviky 🙂

saskabodka
6. máj 2014

mamky, treba si uvedomit ze zdravie nie je pausalna zalezitost. kazdy organizmus moze reagovat na rovnaky zakrok svojsky. a cisarsky rez je velka brusna operacia takze o to viac...

katrin21
6. máj 2014

@erienka ved ano, ani ja nechcem provokovať, len som chcela poukazať na to, ze mat bolesti po cisarskom vobec nie je samozrejme, a je to skor vynimocne a treba hladať pricinu.

katrin21
6. máj 2014

@hameeda no, rozhodne nie je zodpovedne tvrdit, ze viac ako 3 cisarke su OK.... Jednoducho maternica sa moze roztrhnut, ruptura maternice je jav, ktory ti popise kazdy gynekolog a o ktorom sa ucia . jasne, mozes ich prezit viac, ale nemusis... Takze rozhodne by som to netvrdila ( ani v zahranici, neverim tomu)., ze cisarskych mozes mat , kolko chces ked si OK.. OK mozes byt pred tehotenstvo a pocas neho , pocas zvacsovania maternice sa moze stat vselico.... to nikto nevie predvidat a smrt matky za to nestoji.. takze max 3 su optimalne bezpecne..

hameeda
6. máj 2014

@katrin21 : no kedže ty vieš všetko najlepšie tak je zbytočné sa s tebou o tom baviť 😀

zuzimia
6. máj 2014

@noccikalili
Bolesti po cisarskom nie su normalne, pokial bolo vsetko Ok. Ja mam za sebou dva cisarske, ale nic ma neboli, ani pri fyzickej namahe, ani pri zmene pocasia. Mne to teda normalne nepripada, ze by to malo boliet este aj po niekolkych rokoch.

silvinakuc
6. máj 2014

@saskabodka aj ja si myslím, že u každej maminky inak..rodila som prirodzene 16 hodín, kým zistili, že malá je zaseknutá a nedýcha, prišlo bezvedomie a okamžitý rez. Po operácii som od pása dole akoby "ochrnula",
musela som sa učiť chodiť, vôbec som nevedela chodiť, ani mať hygienickú potrebu, len s lekárskou pomocou.. Asi vďaka všetkým anjelom malá žije. Bolesti mávam pravidelne kvôli vzrastom. Potom prišla druhá rana, tri mesiace za sebou som intenzívne krvácala, chodila som na vyšetrenia, všetko bolo podľa lekára v poriadku, ale ja som sa cítila čoraz horšie, až kým som už nebola úplne vyčerpaná, sadla som do auta na cestu do nemocnice, a tam som pred ordináciou odpadla..a prebrala som sa s druhým cisárskym rezom, mala som mimomaternicový plod v treťom mesiaci..Dcérka súrodenca už mať nebude..Preto by mala každá mamina, ktorá cíti, že niečo nie je v poriadku hladať pomoc..

mimla
6. máj 2014

@noccikalili Pozri, ak ťa to skutočne bolí na nevydržanie, tak treba navštíviť lekára. Aj mňa to bolí, ale tak v rámci normy. Nijako mi to neznemožňuje normálne fungovať. Nemám momentálne žiadny lekársky nález, jednoducho to bolí, bolo mi povedané, že sa to stáva. Ako keď mal niekto škaredú zlomeninu, ktorá sa ozve s každým dažďom. Alebo ako keď vojakov bolia dávno zahojené strelné rany. Každé telo sa inak regeneruje a každá máme iný prah bolesti.

Existuje aj iný spôsob, ako precvičiť brucho. Ja mám toto video. Necvičím z neho všetko, ale je tam dosť cvičení na brucho, bez nutnosti sklápačiek. Hlavne je celé cvičenie po stojačky.

https://www.youtube.com/watch?v=aKFVZu_4Lq4
stanislavao
6. máj 2014

@noccikalili to, ze mate bolesti "v rane" je sposobene tym, ze vo vnutri pri siti vam zasili nerv. mne to hovoril gynekolog, ze jeho manzelka je 3 roky po porode a boli ju to na jednom mieste. mna tiez. da sa to opravit, no ja osobne by som pod noz dobrovolne nesla. mala som po sekcii priserne bolesti a dlhe zotavovanie. cize je to len zle zasity, ci omylom prisity nerv.

noccikalili
autor
6. máj 2014

@mimla ďakujem tí 🙂 a určite sa poradím aj so svojim lekárom

noccikalili
autor
6. máj 2014

@stanislavao tak to nie je " len"... Dosť smutné. :/

katrin21
6. máj 2014

@hameeda ?? asi mas syndrom mamicky z modreho konika.. 🤐 🤐
Neviem ako ty, ale ja sa o medicinu naozaj dost zaujimam a napr. veci ohladne cisarskeho mam nastudovane z lekarskych knih.. tvoje poznatky su akeho druhu? 🙂 Na vsetko je dobre si vypocut aj iny nazor, to ze tebe tvoj gyndos tvrdí, ze je ok mat 10cisarskych, neznamena, ze je to naozaj OK.. 🙂

ONo rany clovek moze citit pri zmene pocasia a pod.. ale to skor rez citlivy, ale nie tak, ze nemozem urobit brušak a pod.. to OK nie je.. castokrat je pricina aj taka, ze tam pri operacii nieco zabudli... kolko uz bolo takych medializovanych pripadov?? necudovala by som sa, keby aj toto bol jeden z nich, a vzdy pri pohybe sa tam ta vec pohne a sposobuje bolesti....
peace.

monika2712
6. máj 2014

Ja som necele 2 roky po cisarskom, bolesti pri brusakoch nemam, sem tam ma tak cudne pichne vnutri, ked spravim nejaky prudky pohyb, vzdy na rovnakom mieste to je, ale inak nic. necitim ani pri zmene pocasia ziadne pichanie ani bolenie.

Na margo poctu cisarskych v zahranici, poznam pani ktora ich mala 5, zije a rodila v USA.