Detox, zdravý jedálniček a trochu cvičenia. Kto sa pridá?

silvia1101
23. jan 2015

Ahojte dievčatá...
Poďme sa inšpirovať a chudnime s rozumom. Dosť bolo diét. Rozhodla som sa skúsiť postupovať v chudnutí podľa výsledkov Mozolani Fit Body 2014, ktorú organizuje Mozolani The Fitness Authority a chcem vyskúšať ísť podľa vzoru tých, ktorým sa to podarilo. Nerobím im reklamu (hoci si ju možno aj zaslúžia 🙂 ), len sa mi zdá ten ich recept na zhadzovanie neposlušných kíl racionálny a zdravý. Pozrite si http://diva.aktuality.sk/clanok/43426/mirka-zho... . Ja sama som nikdy diétu nedržala, ale cvičenie vo fitku ma baví. No hoci cvičím poctivo (3x do týždňa), nikdy som si neupravila stravu tak dôkladne, aby som na sebe videla výborné výsledky. Samozrejme postavu mám spevnenú, vyformovanú, ale kilá treba dať dole. Aspoň zo 10 🙂 Budem rada, keď sa ku mne niekto pridá a budeme si vymieňať názory a skúsenosti, a samozrejme sa podporovať. Začínam detoxom od pondelka 26.1.2015. Kto ide na to so mnou ???

nyusika
23. jan 2015

mne sa to paci tiez. teoreticky ovladam vsetko, prakticky je to bieda 😀
ako si predstavujes ten detox ? ja sa uz musim naozaj nakopnut, nepotrebujem schunut vela, cca 5 kil

silvia1101
autor
23. jan 2015

@nyusika Super 🙂 Ten detox je na tom linku presne rozpísaný, ale môžem Ti ho poslať aj do pošty...

nyusika
23. jan 2015

@silvia1101 to by bolo super, dakujem 🙂

paulinkas
23. jan 2015

ahojte, smiem sa pridat? tiez prave uvazujem nad detoxom 🙂 s chudnutim som uz zacala, prvých 7kg je dole ale do ciela je este daleko ;) da mi niekto nejaky tip na detox? musim schudnut este aspon 15 kil 😅

silvia1101
autor
23. jan 2015

@paulinkas ahoj , jasne , tesiiim sa 🙂 poslem Ti plan toho detoxu spravou, ale je uvedeny aj v tom linku... ako si dala dole 7 kg ? chodis aj cvicit ?

paulinkas
24. jan 2015

ano, potom som si to uz vsimla, ten link. dakujem. ja by som chcela s tym detoxom tiez zacat od pondelka. a doteraz som chudla len zdravou stravou. ide to celkom fajn, jem vela ovocia a zeleniny ale dam si aj sladke obcas, to musim 😀 lenze by som to chcela zase pohnut o kus dalej tak preto chcem ten detox 🙂 a co sa tyka cvicenia- vobec 😅 ja na to skratka nie som. aj tak pri chudnuti je najdolezitejsia strava. ale neskor ked viac schudnem chcela by som zacat aj cvicit aby som spevnila. takze od pondelka ideme na to 😉

silvia1101
autor
24. jan 2015

@paulinkas Tesim sa 🙂 Spoločne to pojde veselsie.. takze zacneme detoxom a od dalsieho tyzdna si skusim kombinovat tie kombinácie jedál, čo su dalej v tom clánku uvedené. Pondelok, stredu a vikend mam fitko a utorok stvrtok jogu. Este sa obavam ci sa mi podari pit tolko vody, zvycajne tak 2 litre dam... Strava je najdolezitejsia, suhlasim..vsak preto mi to s cvicenim nestaci 😀 Kolko merias a vazis ? Ja 165 cm a 78 kg.

silvia1101
autor
26. jan 2015

@nyusika @paulinkas Začala som. Ráno 2,5 dc vody so solou a o 7-mek prvý trojlitrák čerstvej štavy... Len dúfam, že nebudem moc hladná a besná ako tiger a kolega so mnou v práci vydrží 😀 Počiatočný stav 81 kg (to som skoro odpadla). Uvidíme čo na váhe nabehne zajtra ráno...

bajana
26. jan 2015

damy, zvazte ten detox, zda sa mi brutalny...a slana voda nalacno? to je chore...

alaguema
26. jan 2015

@silvia1101 prečo slaná voda na ráno?

silvia1101
autor
26. jan 2015

@alaguema Predpokladám, že to tréneri navrhli preto, lebo soľ obsiahnutá vo vode spôsobuje, že sa tekutina nedostane do močového mechúra, ale putuje rovnakou cestou ako pevná strava. Slaná vo­da štartuje vyprázdňovanie.

silvia1101
autor
26. jan 2015

@bajana Ďakujeme za upozornenie, zvážim v priebehu... jednoduché to nebude 🙂

nyusika
26. jan 2015

@silvia1101 ja to nebudem dodrziavat, nezda sa mi to OK, je tam prilis vela citrusov..a narocne na cas a pripravu. odstavovat take mnozstvo, ved to nerobim nic ine, len umyvam odstavovac...pojdem na to po svojim, zdravo.

silvia1101
autor
26. jan 2015

@nyusika Tie prvé 4 litre mi vcera muz ostavoval hodinu a pol tym malym elektrickym odstavovacom 😀 ale na ostatné dni to mam za 10 minut hotovo... Držím palce 🙂

nyusika
26. jan 2015

@silvia1101 aj tak je to velke mnozstvo cukru, na moj vkus 🙂
ale napis, ci to zabera a ci sa lepsie citis

paulinkas
27. jan 2015

@silvia1101 Tak ja zacinam oddnes kedze som az vcera vecer mala cas na nakup toho vsetkeho 🙂 tak ta slana voda bude problem pre mna, mozno ju nevypijem, myslim ze sa nic nestane. ale toho ostatneho sa nebojim. uz som kedysi nieco podobne drzala a nic sa mi nestalo 😉 ja prave tiez premyslam ako to vsetko idem odstavit, priatel prave odisiel do prace a tak to zrejme vsetko ostane na mne 😕 ja som zacinala s vahou 82kg pri vyske 170cm. dnes mam 74kg. takze ideme na to 🙂

silvia1101
autor
27. jan 2015

@paulinkas @nyusika Včera som vydržala, poctivo a celý deň, ij keď mi muž doma večer zaváňal klobáskou popod nos a mne sa zbierali slinky 😀 Oddolala som. Fitko som však musela vynechať, bola som o dosť unavenejšia k večeru. Dnes pokračujem, mám celkom náročný deň, ale výbavu v kabelke 🙂

silvia1101
autor
28. jan 2015

@paulinkas @nyusika Včerajší druhý deň bol OK, psychicky som sa cítila dobre, fyzicky rovnako. Až okolo 17,30 sa dostavil veľký hlad. Čakala som ho už skôr. Prekonala som ho porciou 300g zelenin.salatu (podľa plánu), ktorý mi ale že vôbec nechutil ☹ O 18,50 som si pre istotu dala banán, lebo som mala pred jógou a potrebovala som trochu energie. Jóga bola fantastická, zvládla som ju zatiaľ najlepšie doteraz. Váženie: pondelok - 81 kg, utorok - 80 kg, streda 78,8 kg. Pijem cca 3,5 - 4 l (voda, čaje, minerálka, šťava) a z tela sa vyplavuje bordel. @paulinkas, ako to prebieha u Teba ?

nyusika
28. jan 2015

@silvia1101 juj, tak to mas super vysledky. ja mam od pondelka taky svoj "detox", pravidelna strava trikrát denne, pomedzi to ani zob, na pitie len voda a kava (tej sa nechcem vzdat, mne neskodi 😀 ), poobede ziadne sacharidy. jerm malo, citim sa supre. nevazila som sa, ale na obleceni vidim, ze odpucham.

silvia1101
autor
28. jan 2015

@nyusika dakujem, aj mne sa vidí, ze to ide super , aj sa dobre cítim 🙂 Myslím, že do toho tvojho jedálnička by možno bodlo pridať desiatu (napr. 1 banán) a olovrant (napr. 2 mrkvy), predsa len má sa papať 5 x denne, aby telo malo dobrý metabolizmus...ale poznáš svoje telo lepšie, ak mu to stačí, len smelo pokračuj...kávu ja nepijem, skor zelený čaj ako stimulant. To je dobré, že "odpucham" 😀 😀 Tak ked aj mne tých 10 kilo odpuchne, budem pyšná 🙂

nyusika
28. jan 2015

@silvia1101 praveze desiatu a olovrant nie, mne vyhovuje presne tento sposob stravovania, mam to odskusane. ked jem castejsie, ako trikrát denne, mam pocit, ze proste stale nieco jem, nemam to rada 🙂
ale kazdemu ine vyhovuje, tak nech si nastavi stravovaie podla toho.

silvia1101
autor
29. jan 2015

@nyusika @paulinkas Mám za sebou tretí deň. Všetko v poriadku, chute na kadečo ma už prešli. Včera som vypila menej vody ako by sa malo - 3 litre, nejako som nestihla viac. Psychicky aj fyzicky sa cítim skvele. Myslím, že dnešným dňom sa to už prelomilo. Do nedele s tým detoxikačným jedálničkom vydržím úplne v pohode. Keď som si včera večer dala zeleninu so syrom, bola som "prejedená". Váženie: štartovací deň pondelok - 81 kg, utorok - 80 kg, streda 78,8 kg, štvrtok 77,8 kg. Zdá sa mi, že to ide nejako rýchlo 🙂 Toľko vody v tele ? Dnes pokračujem a večer ma čaká jóga. Dievčatá, ako sa vám darí ???

silvia1101
autor
30. jan 2015

Tak škoda, že sa ku mne nikto nepridal... Mám dobré výsledky a cítim sa výborne. Štyri dni detoxu za mnou a 3,5 kila dole 🙂

lublub
30. jan 2015

ahojte, lens a chcem opytat, ten detox sa je na tyzden? a potom? ci uz lne podla seba, racionalna strava, pripadne z toho jedalnicka co je uvedeny ako priklad..

silvia1101
autor
30. jan 2015

@lublub Ahoj, pochopila si to správne 🙂 Tento detox je na týždeň, a potom presne... budem riadiť kombináciou jedál z toho jedálníčka čo je uvedený ako vzor a kombinovať jedlá : 1. ráno a doobeda - sacharidy a ovocie 2. obed buď sacharidy + zelenina alebo bielkoviny + zelenina 3 . olovrant skôr zelenina alebo jogurt 4. bielkoviny + zelenina. Určite 5 x denne. Piť cca 2,5 - 3 litre podľa výkonu 😀 (napr. fitko, jóga) a teploty 🙂 nech je tu už leto a mám bikiny bez hanby 😀 Skúsiš ?

lublub
31. jan 2015

@silvia1101 neviem, či skúsim, zvažujem 🙂 a tebe to ako ide? koľký deň si? a váha ako?

silvia1101
autor
31. jan 2015

@lublub Môžem to len odporučiť, skúšam to prvý krát (ani nikdy predtým som nič také neriešila) a zdá sa mi to v pohode, hladná som bola len druhý deň. Treba tej vody dosť piť, to sa akurát musím často kontrolovať. Piaty a šiesty deň som pila menej, nejako som nestíhala a zase ked viem ze budem dlhšie mimo toalety, no nedá sa 🙂 Na začiatku som sa obávala, že budem mať chuť na sladké - vôbec. Vďakabohu, že banán, jablo a šťava sú sladké dosť 🙂 Dnes mám za sebou 6-ty deň, 4 kilá mám dole a to som dnes dostala me... Zatiaľ tento detox hodnotím len pozitívne 🙂

silvia1101
autor
2. feb 2015

@nyusika @paulinkas @lublub Výsledky po 7-dňovom detoxe : 4,5 kila dole, viditeľne najmä z bruška, ale tiež vnútorné strany stehien a líca 🙂 Cítim sa fakt dobre vo svojej koži. Od dnes idem na bohatší (a budem sa snažiť aby bol aj zdravý 🙂 jedálniček. Rozplánované mám pitie vody, aby bolo max 20 min pred jedlom a 60 min po jedle. Poobede už žiadne ovocie, skôr bielkoviny a samozrejme zelenina. Vychádza mi 5 porcií denne, raňajky budú prevažne čerstvá šťava, večere zelen.šalát plus tuniak alebo kura alebo syr... Od tohto týždňa pridávam k jóge aj 3 x týždenne fitko: aerobná aktivita tých cca 20-30 min a posilňovanie cca 30 min - kruhový tréning. Moja váha na začiatku detoxu : 81 kg Moja váha po 7-dňovom detoxe: 76,5 kg. Môj cieľ je 65 do 3 mesiacov. Držte mi palčeky !!!!

emma84
15. apr 2015

Caute holky, ako pokracujete? Dufam ze uspesne, drzim palec 🙂

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre