Článok : Mamy strácajú zdravý rozum...

tyrkysova_kobyla
27. aug 2018

Celkom zaujímavý článok na zamyslenie 🙂

https://najmama.aktuality.sk/clanok/267621/dnes...

elanor
27. aug 2018

uz min. 2 dni je tu tento clanok rozerany verejne na ploche. Naco este diskusia???
Zi a nechaj zit - heslo by si nala pani svokra oprasit. Mat svoj nazor je fajn. Ale naujimal by ma aj nazor na to iste jej nesty, kto vie co by nato povedala. A preco nechce nechat svoje dieta so svojou podla clanku tak uzasnou svokrickou. To, ze bola kedysi ucitelka v MS jej nedalo patent na rozum, ani pravo sa navazat do inych zien - matiek, len preto, ze vyuzivaju veci dostupne v 21. storoci.

tyrkysova_kobyla
autor
27. aug 2018

@elanor ospravedlňujem sa, na ploche som nebola

terezka1947
27. aug 2018

Mne sa nazor tejto zienky paci

mircalla
27. aug 2018

Ten clanok netreba, staci ist sem

ukulela
27. aug 2018

@elanor tak ako od tal po tal, ano, zi a nechaj zit ... ano, materstvom sa zivot nekonci, podnikat/pracovat popri RD je pomaly uz nutnost k prezitiu, byt do 3 rokov doma zas luxus (nase mamy mali RD 2 roky, moja babka od starsej dcery 4 mesacnej do prace a mala do jasli napr, lebo bolo treba ...
ale zasa tancovat na svadbe o tretej rano s dietatom v satke tiez nie je zdravy pristup, tolko k tomu, preco nevesta nenecha dieta so svojouo uzasnou svokrickou ... tak ho mala nechat so svojou mamou/hocikym inym ... to uz je exhibicia, nie materstvo.

elanor
27. aug 2018

@ukulela ano, ked sa veci prehanaju, nie je to dobre. Ale nie kazda mama je dokonala, ona si mozno teraz mysli, ze ano, mozno casom aj sama pride nato, ze to bola blbost. A mozno nie. Okrem toho, ako casto dana mamina chodi trsat na svadby do 3tej rano? Keby to je kazdy tyzden, nepoviem. Ale raz za xy rokov. Zase nerobme zbytocne kovbojku.
Ak mala potrebu sa pani vyjadrit, mala to povedat svojej neveste medzi 4 ocami, ak mala pocit, ze nepomohlo, resp. mala potrebu to riesit opat, mala sa zase porozpravat s nou, mozno este tak so synom. Ale naco osobne a sukromne veci vesat na net a este na zaklade jednej skusenosti totalne zovseobecnit a otocit na vsetky dnesne maminy?
Tam bude podla mna inde pes zakopany, a pani si len potrebuje nieco dokazat...

anka229
27. aug 2018

Suhlasim az na pustanie tabletov v restauraciach. U nas to tak funguje, inak by sme sa nenajedli ani my ani mala. Ten kto nema neposedne a zivsie dieta toto nepochopi. Nechapala som to ani ja kym sme nemali malu. Dvojrocne dieta stolovat nechce. Snad sa to nauci az v skolke ☺

0martina0
27. aug 2018

@anka229 ako neviem či som to dobre pochopila ale vy stolujete s tabletom?

ukulela
27. aug 2018

@elanor pani napisala blog/clanok, tak ako mnohi ini, ma skusensoti starsej generacie a chce ich dostat von, ja si z toho clanku viem daco vziat - aj ked ano, s polovicou veci nesuhlasim. nikoho neoznacuje, nikoho nekonkretizuje. neveste to povedala, ta sa zdula a bolo ... a teda na tej svadbe urcite nebola jedina, ktora sa nad mamickoou pozastavila. podla mna tak urobila vacsina pritomnych. jasne, je to jeden priklad, ktory netreba zovseobecnovat, ale na jeho zaklade pani rozvinula svoje nazory. mozme/nemusime suhlasit ...

katarinka289
27. aug 2018

@anka229 A presne o tom je ten clanok. Neviete si rady s vlastnym dietatom, tak mu date tablet. Nerespektuje vas, tak zabudnite na to, ze bude respektovat cudziu zenu v skolke. Ucim v skolke a milujem tieto predstavy... Dieta do skolky prichadza s tym, ze ma ovladat sebaobsluzne cinnosti a tam patri aj stolovanie.

katarinka289
27. aug 2018

@tyrkysova_kobyla Suhlasim s tym clankom. Ak by som na svadbe videla, zenu, co v satke nosi dieta do 3tej,pomyslela by som si o nej svoje

zuzana76
27. aug 2018

aj ja suhlasim, casto pocut - babky si svoje deti vychovali, teraz nech nechaju nas - mamy, akoby len mamy mali patent na rozum, ale zabuda sa, ze kedysi deti vychovavali nielen mamy, ale aj spolocnost, cudzi ludia na ulici dieta napomenuli, ucitelia, starí rodičia, dnes sa na dieta nemozete ani zle pozriet , nebodaj ho napomenut, hned ma v patach mamu - advokatku a strazkynu

tami2014
27. aug 2018

Myslim si, ze sa zdula svokra, nie nevesta. A nech sa na mna tetuska nehneva, mala by radsej sama skusit kavickovanie, nech sa radsej vyrozprava kamoske, ako takto verejne perlit same ,,mudrosti".

deedol
27. aug 2018

kde na ploche je k tomu debata? neviem to najst 🙂

beky1813
27. aug 2018

Este aj debata k tomu clanku, ktory vytvorila zena, co zavidi dnesne moznosti matiek

alexandra523
27. aug 2018

@elanor ty si zrejme jedna taká "podobná" "mamička", keď ťa to tak rozohnilo a vieš, kde všade sa to už rozoberá 😂

alexandra523
27. aug 2018

@terezka1947
@mircalla 😂 pravda..

dai
28. aug 2018

@elanor pani ma velmi triezvy a rozumny nazor ... skus este raz a pomaly...
K jej myslienkam a co tu zaznelo - chodim casto do sadu j. Krala - kazdy bozi den vidim velke skupiny matiek na trave - ja chodim von s mojimi detmi a moja 11rocna pobehuje a nahana rozlezene deti po trave, ktore si nik nevsima - vrchol bol ked taketo dieta prestvornozkovalo chodnik a pekne na 4roch pri leverfingeri uz islo po parkovisku - nikto zeny, nikto si ho nevsimol - poslala som moju 11rocnu nech ho vezme a spolu sme isli k tej skupine ( najblizsej ) - zrazu vybehla maminka so satkiu okolo krku ze jeeej - to je jej dieta a preco ho ma moja na rukach - jemne som jej naznacila co sa stalo - tak ani bu ani.mu - o dakujem sme mohli snivat - len ze sa zarozpravala a urcite tam az male nebolo... tak teda nie - co k tomu dodat☹ moja 11rocna ale bola z toho dost sokovana...

@anka229 osobne beriem ze tie tablety pomahaju v restauraciach niekedy ( aby dieta nerusilo inych hosti) ale prepac - hadam svojmu dietatu nepustas tablet doma! To ako potom chces aby ho v skolke naucila pani co ma na starosti 20 deti ked ty nevies svoje jedine vlastne?

janette321
28. aug 2018

@dai preto sme prestali chodit na detske ihriska a do detskych kutikov ked bol maly malicky . Par sme ich presli ale katastrofa . Ked sa matky zgrupia a vypustia deti . Najhorsie v ohradenych ihriskach . Sem tam si nejaka spomenie ze tam ma aj dieta a otoci sa aby nanho zhukla - aj preventivne . V tom si spimenu vsetky a kazda na to svoje nahuka . Niektore si pozvesuju deti z plota . A pokracuju v debate . Najlepsie ked je oproti krcma alebo stanok tak niektore odbehnu na zasoby pre vsetky a hranolky pivko cigaretky do ruky a maju krasny den . O detskom kutiku s kaviarnickou vedla ani pisat nemusim . Tam sme boli len raz a stacilo ....

janette321
28. aug 2018

Inak to vazne niektore davaju detom sluchatka aby mohli zurovat ? Viem ze sa pouzivaju sluchatka pre postihnute deti kvoli diagnoze na tlmenie zvukov , v beznych situaciach . Ale o takomto vyuziti som este nepocula ....

sense
28. aug 2018

@janette321 neviem ci na zurovanie ale ja som davala malej sluchatka ked sme boli na fadiangovom sprievode

bosorkabb
28. aug 2018

Ten článok koluje internetom už dlhšiu dobu. Ľudia majú potrebu riešiť iných namiesto seba.
Za dieťa je zodpovedný rodič on rozhoduje čo a kedy bude s dieťaťom robiť. Nik z nás nemá právo sa mu starať do výchovy. Výnimka je ohrozenie života.

lmml
28. aug 2018

Keby mi takúto prednášku dá svokra dieťa už neuvidí.. svoje si odchovala tak nech sa nestará do mojich!! Čo bolo a čo je teraz sú dve rozdielne veci!! Tvoje dieťa tvoja starosť.. kým nepýta o radu nestarám sa.. boháča aj tieto svokry..

terezka1947
28. aug 2018

@lmml ty svokra nebudes?

asia83
28. aug 2018

@tyrkysova_kobyla Úplne súhlasím s tou svokrou. Tancovať so zaveseným dieťaťom, ktoré má navyše na ušiach slúchadlá, to je na sociálku. Mať dieťa, len aby som mala dieťa, bez obety, prispôsobenia sa, pokory, ďakujem pekne.

lmml
28. aug 2018

@terezka1947 var raz hej ale taká ako moja mamka.. kým sa nespýtaš nebudem ti do toho kecať..😊 mňa mamina necháva "dusiť" sa s deťmi..😂 aby som vedela že to nie je len tak..😊😊😊

joliette
28. aug 2018

waw,super trefné a výstižné,samozrejme , že sa mamičkám nepáči lebo sa v ňom našli...

sense
28. aug 2018

Svokra su vyjadrila svoj naxor, rivnako ako si ho vyjadruju aj ine mamicky....

Vo vela veciach s nou suhlasim ,s niekt nie....a netreba ani citat al ist na kona, uplne sa staci poobzerat okolo seba otvorenymi ocami....

Tiez sme boli orednedavnim vonku a videli sme mala deti o polnoci,znacne unavene niekt nervozne a rodicia nic...mne sa to nepaci,nepovaxujem to za spravne...ale kazdy rodic ma ine priority a mozno to bolo len vynimocne...

A moj nazor je ze mamicky kt toto nepraktikuju a
Riadua sa zdravym rozumom,sa clanok nijako nedotkol

kvetinka75
28. aug 2018

@anka229 nechcem nikoho odsudzovať a kritizovať, neber to v zlom ale zaujímavé, že kedy sa všetko dalo aj s malými deťmi a dnes sa nedá nič. Všetko musí byť podľa nich. Inak sa rodina ani nenaje.

alchemilkazltozelena
28. aug 2018

Niektorym uz lezie to nosenie na mozog..nie raz som videla v satke cca 2-3 rocne dieta..som pozerala ci dobre vidim..kocik som malej odlozila 2 mesiace pred 2.narodeninami..odvtedy vsade peso..a rovnako planujem aj pri malom..vsak maju zdrave nohy preboha..to aky zmysel ma ich nosit okrem dodrbania chrbtice?!?!

Aj mne sa clanok pacil, je pravdivy, ale chvalabohu sa vacsina v nom mna netyka tak som rada