Mám potrebu neustále jesť. Pomôže mi, keď budem jesť častejšie a menej?

25. máj 2022

Všimla som si, že mám potrebu neustále jesť. Počas dňa to držím ale večer zjem všetko možné čo vidím. A jem veľmi veľké porcie. Nejem, nevydrzim a zjem vsetko - nezdrave a vela , nasledne mam zly pocit tak nejem a dookola.
Pomohlo by podľa vás ak by som začala jesť častejšie ale menej? Raňajky vynechávam úplne tak by som to chcela napraviť. Na raňajky nejaký toast,vajíčko, saláma, syr. Na desiatku ovocie,jogurt alebo musli. Na obed to čo sa aktuálne varí v práci - polievka a hl.jedlo, na olovrant tiež iba nejaké musli a potom na večeru buď to čo je doma navarené alebo bielkoviny - maso, vajce, syr a zelenina.
Znie to ako velmi vela preto sa toho bojim. No mensie porcie.

ckocka
25. máj 2022

Musíš vypozorovať sama na sebe čo ti vyhovuje. Ja ak raňajkujem tak mám po celý deň silnejšiu potrebu jesť. V lete niekedy jem iba raz za deň večer, v zime zas aj 4x za deň.
Ak nevieš odhadnúť porcie tak potom rátať kalórie.

autor
25. máj 2022

@ckocka Doma neraňajkujem ale cez víkendy som u priatela a ten neustále nachystá niečo pre nás. V tom prípade nemám potrebu naložiť tak veľký obed alebo jem obed až neskôr
No hneď po jedle (hneď ako dokončím jedenie) začnem cítiť hrču / prázdnotu v žalúdku ako keby som týždeň nejedla

hipuska
25. máj 2022

@autor pitný režim dodrziavas? Aspoň tie 2l?

majkabambulik
25. máj 2022

skus physilium a podobne veci, ktore v zaludku napucia, zaplnia tu dieru cize pocit hladu.

ckocka
25. máj 2022

Pretože si zvyknutá na velké jednorázové porcie, ktoré jedávaš večer?

luccija
25. máj 2022

No, lebo si večer hladná...musíš raňajkovať a jesť pravidelne celý den

modryzrebec
25. máj 2022

Áno pomohlo by keby si začala jesť malé porcie a často. Keby to nefungovalo tak by to neodporúčala väčšina fintesákov.

kika_k_s
1. jún 2022

Základom je začať jest veľmi sýte ranajky sýty obed a ľahkú večeru. V prípade že si na niečo alergická alebo ti niečo chýba dodatočne brať niečo čo ti to doplní. A piť veľa cistej vody aspoň 2.5L denne záleži od vahy/výšky. je toho viac čo k tomu povedať ak máš záujem kľudne mi napíš manžel s týmto mal problem a ranajkovať neznášal :D