Koľko by malo zjesť 2,5-ročné dieťa?

23. máj 2023

Prosim poradte, cca kolko, ma 94cm a 15,5kg, ale stale pyta nieco papat, chce furt nieco prilozit, dolozit, ked len spomenieme nieco s jedlom uteka k chladnicke. nedavam mu tolko, bojim s aze bude tucny (teraz je taky akurat), ale zas rozmyslam ci neni hladny ked stale pyta. vacsinou ma na ranajky kasu (polovicnu porciu z mojej, kedze pocitam kalorie, moja ma cca 400kcal), desiatu ked vyjde ma ovocie/zeleninu a troska piskot/syr, potom obed zeleninove kremove polievky a druhe (strukoviny, maso, cestoviny, ryza s prilohou a ine), olovrant chlebik s poazankou a zelenina (jeden krajec tenky) a vecera varene , bez polievky. je to ok, alebo mu mam dat viac ?

nikpa
23. máj 2023

Dávaš mu jesť úplne normálne, nie veľa a podľa váhy a výšky je v poriadku. Nechápem čo riešiš, veď to nie je mala modelka. Prosím ťa daj mu jesť keď pýta, chúďa dieťa. Keby bol tučný nepoviem nic, že mu trochu upravis porcie a stravu ale takto nechápem...

mamamasama
23. máj 2023

Mojmu dam vzdy ked si vypyta. Vobec neriesim. Vahu ma ako tvoj. Ved kolko to dieta nabeha. Teda neviem ako tvoje, ale moj je zdroj nevycerpatelnej energie.

beata_k
23. máj 2023

Davas mu uplne v pohode. Ak nie je tucny, tak daj kolko chce. Mozno akurat rastie, tak sa mu ziada viac jest.

jesenzima
23. máj 2023

Môj syn má asi to tvoj, aj váhu aj výšku, a tiež mu chutí jesť, zje rovnako ako jeho 5,5 ročná sestra... Ja mu dám, keď pýta, ale nejako extra neriešim,lebo je aktívny a telo si pýta energiu. Keby sedel celý deň doma, stravu by som prispôsobila..

autor
23. máj 2023

@nikpa no ked ti dieta dokaze zjest porciu ako ja , dospela zena 70kg ? napr dnes boli lasagne, a ja som mala taku klasicku porciu a on polovicnu z mojich, pytal, prilozila som strvtku porcie mojej a este pytal, a to by uz mal celu moju porciu.

autor
23. máj 2023

on ked bol maly, mal UM a teda tiez furt pytal a bol tucnucky, buclaty riadne, preto myslim ze nevie kedy dost. ja mu doprajem, dam, nechcem aby bol hladny, somariny nejeme,ale zas nechcem ho prepchavat, ved aj deti vedia byt tucne a jest vela , moj otec je toho prikladom, ale tam jedli aj vela somarin vtedy, skvarky, slaninu bezne

tinka_1807
23. máj 2023

Tak záleží aj od toho, aký má metabolizmus. Ja napríklad taký, že veľa zjem, no nevidno to na mne vôbec. Niekto zas zje malo a hneď mu to vidno. Ale uvedom si, že dieťa potrebuje omnoho viac živín, nakoľko jeho telo neustále rastie a vyvíja sa ... A nielen telo, ale aj mozog. Aj na jeho dozrievanie sú potrebné živiny z jedla.... Ďalšia vec je koľko má pohybu. Má omnoho viac ako ty? Lebo je rozdiel dieťa, ktoré sedí pri puzzle a je skôr sedavé a rozdiel dieťa, ktoré sa nezastaví .... Pochopiteľne je potom skôr hladne. Skús sa zamyslieť nad tými vecami. Ako Poprade manžel je zo 4 bratov a teda tí toho mega veľa najedli. A vôbec to na nich nevidno. Takže neviem, myslím si ale, ale, že rastuci chlapci toho pojdia celkom dosť. 🙂

autor
23. máj 2023

@tinka_1807 to s tym metabolizmom je blbost :P proste clovek je tucny kvoli kaloriam, ke dich zje vela a nie ze ma pomaly metabolizmus, a chudi zas preto ze malo je. lenze chudi ludia maju tendencu nadhodnocovat co zjedli a tucny podhodnocovat. ved metabolizmus je cinnost srdca, svalov, organov a tak, tam jedine mnozstvo svalov vie urobit rozdiel v tom kolko zjest mozes.
ale asi ano, viac s ahybe ako ja , stale behaju aj po dome. skusim teraz pocuvat syna a nech si sam on pvoie kolko mu staci

nikpa
23. máj 2023

Ale dieťa sa veľa pohybuje, rastie a vyvíja sa, na to hlavne nezabúdaj. Deti majú obdobia kedy sú baculate, zrazu sa rýchlo vytiahnu do výšky a aj schudnú. Ich telo proste funguje inak ako dospelého človeka. Opakujem sa ale keď nie je obézny a nemá zdravotné ťažkosti nechápem prečo ho takto obmedzujes v jedení. Je to na hlavu. To, že ty sama si pocitas kalórie je v poriadku ale dieťa je niečo iné.

zorkahorka
23. máj 2023

Co by niektore mamy dali za to, aby si ich deti pýtali jest? Aj ja mam papkosa, zje dost. Jeho prve slovo okolo toka, ked sa zobudil, bol HAM 😃 neboj, vytiahne sa, vybeha. Aj to nie su cukrovinky, nebala by som sa. Pripadne mu daj viac pit 😉

laurikalalinka
23. máj 2023

Prepáč ale počítať kalórie 2,5 ročnému,stačí pozrieť normálnu tabuľku koľko by mal na svoj vek vážiť,ma ideálnu hmotnosť a pokiaľ sa neprejeda sladkosti,tak netreba toto robiť,to dieta rastie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. máj 2023

@laurikalalinka
@nikpa nepocitam mu kalorie, nechcem ho obmedzovat.len ked vidim kolko toho dokaze, a dokazal by zjest, tak len cumim ze wau, a zaroven sa mi to zda moc na take dieta. preto som si prisla sem po radu, ci to riesit/neriesit,ci mu dat kolko chce a tak

laurikalalinka
25. máj 2023

Nemyslela som to zle,ak nepriberá a papá,tak môže mať rýchly metabolizmus,čo je aj super...