Oddelená strava

johaninka
21. júl 2014

Ahojky všetci čo ste zavítali do mojej diskusie, budem rada ak sa aj zapojíte. 😀 Viem že diskusii na tuto temu je veľa, ale vačšinou sú už neaktívne, preto som sa rozhodla jednu rozbehnúť 😝 Oddelenu stravu som držala asi cca 10 rokov dozadu, pekne som schudla, a dlho aj udržala, ale prve a druhe tehotenstvo mi lepili pomaly kilo za kilom a teraz sa idem pustiť do chudnutia znova. Je síce leto a to vačšinou nik nedrží diety ale prečo nie? Na pultoch je široka ponuka zeleninky a ovocia a v takom teple menej chutí a potom sa to skôr snaď 😅 odrazí na klesaní váhy.
Oddelenu stravu držím podľa Horeckej, alebo Kořinkovej. čiže princíp veľmi jednoduchý:

Živočíšna skupina: mlieko, syry (nízkotučné), tvaroh, jogurt (biely), vajcia, mäso
- Rastlinná skupina: chlieb, pečivo (tmavé), strukoviny, zemiaky, ryža, múka, sója, cestoviny (bezvaječné), vločky, sója, múka, med
- Zelenina
- Ovocie
- Neutrálne sú orechy, mandle, kakao, soľ, pochutiny a káva

Základné pravidlá pri dodrživaní delenej stravy sú:

- Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať.
- Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.
- Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať so zeleninou alebo s ovocím(nikdy nie súčasne)
- Ovocie so zeleninou sa nesmie kombinovať.
- Potraviny s neutrálnej skupiny, môžeme kombinovať so všetkým. V živočíšnej skor menej v rastlinej akekoľvek množstvo.

Budem rada aj pridáte aj nejaké nové odskúšane receptíky ja sa budem snažiť tu hádzať moje výtvory.

johaninka
autor
5. nov 2014

@lublub nuž ja som v tehotenstve nedržala oddelenú tak nemôžem v tomto podariť ale keďže som mala chuť viac na zdravé veci pribrala som len 12 kil a tie som hneď aj zhodila

jemena
26. dec 2014

@johaninka ahoj Johaninka, reagujem na tvoj krabi šalát. K živočíšinemu dňu nepatrí kukurica. Je mega sacharidova !! V zásadách stravovovania Lenky Korinkovej aj dr Haya je to jasne spomenuté. Prajem vetkým chudnucim kočkám uspešne chudnutie a pekne sviatky 🙂

katkapoli
18. feb 2015

Ahojte dievcata aj sa pridavam 🙂 meriam 164 a vazim59. Chcela by som to dat aspon na tych 53, dufam ze to dam 🙂

mimena77
17. jan 2016

Caute , citala som v jednej knihe oddelenej stravy , ze ak mam živočíšny alebo rastlinny deň a začnem rano s ovocim tak by som mala cely den jest ovocie, a ak zacnem so zeleninou tak cely den len zeleninu.Myslim k jedlu. Je to tak alebo mozem to cez den kombinovat, ako napriklad rano vlocky s ovocim a na obed maso so zeleninou? Dajte radu.

katkapoli
17. jan 2016

@mimena77 v tejto dukanovej diete je ovocie zakazane. Takze kombinovat sa moze, ale len so zeleninou

mimena77
18. jan 2016

Nie to nie je z dukanovej to je z oddelenej stravy Horecka Jana. Od koho by si mi odporucila delenu stravu?Alebo posli nejaky link aj s jedalnickom, ale učinný. Dakujem

audiova
19. jan 2016

ahojte.tak som tu aj ja .-( .potrebovala by som "trochu" zhodiť. ani som si nevšimla že som až tooolko pribrala ,to že som išla hore to som zbadala ,ale keď som si v sobotu na oslavu chcela dať rifle,ktoré som nenosila lebo mi boli volné na zadku a teraz som ich ledva zapla-skoro som odpadla. knihu už mám takú malú kuchárku oddelenej stravy a môžem začať 🙂

mamanikka
19. jan 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

@audiova tak vela stastia prajem 🙂

audiova
19. jan 2016

@mamanikka Ďakujem, už len vydržať. ale myslím si že je to omnoho lepšie ako tie všetky diety od dukana cez keto a mačingovú atď...

muska_miruska
19. jan 2016
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

veru urcite lepsie ako Dukanova

klaudusik7
19. jan 2016
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

vela, vela stastia nech sa ti to podari 🙂

johaninka
autor
14. mar 2017

Tak po extra dlhom čase som tu opäť váha 80kg pomooooooooooooooooooc...a znova oddelená strava :D vtedy som nevydržala no dnes začínam s novým odhodlaním :D pridala som k tomu každý deň cvičenie...takže teraz to už vari pojde...pridá sa niekto???...ja mám dnes živočísny deň...raňajky ryba v paradajkovej omačke...zelenina čierny čaj s mliekom...zvyk, ktorý som si doniesla z Anglicka :D Desiata : mozzarella s mrkvou....obed zeleninový šalát s vajíčkom...olovrant: acidko...večera...šalátik s kuracím maskom

kvetinka75
14. mar 2017

@johaninka tak si ako ja, máš podvýšku a nie nadváhu ja mám 157 a 70 kg, jasná podvýška 😉

kvetinka75
14. mar 2017

@johaninka ja som začala s chudnutím pred 2 týždňami ale žiadna dieta lebo tú nevydržím dlho držať, aj delená strava je pre mňa problém. Tak sa zdravo stravujem, sem-tam deleno, viac sa hýbem a zatiaľ mám každý týždeň dolu 1 kg. Takže zatiaľ dve. Chcela by som do leta na tých 55 kg.

Dnes mám doobeda sucháre+ banány, lebo u nás zúri nejaký črevný vírus a keď to prejde, tak na večeru plánujem karfiol s vajcom ako mozoček + zeleninový šalát.

Na zajtra plánujem mrkvový perkelt podľa receptu Mačingovej, s vlastnou úpravou. Mám taký pocit že ona tam dávala sojovu alebo nejakú omáčku ja bez. Iba rasca, cibulka mrkva a posypať syrom. Obed brokolicová polievka so zemiakmi + perkelt, ak zostane od raňajok alebo zase karfiol ako mozoček keďže ho mám dosť a neskôr pečený pstruh a to už so zemiakmi. Rybu samotnú nedokážem zjesť, musím mať prílohu. Ale zase večer idem na jumping, tak to neberiem tak tragicky

johaninka
autor
14. mar 2017

Ahoj Kvetinka :D
Inač sojová smotana mňam...myslela som si že je to zlé ale naozaj je chutná...
Momentalne čítam trochu o oddelenej strave a pozerám že sú dve vlny
1. podľa Dr. Haya a druhá podľa Kořinkovej sú rozdielne...ale ktorá je lepšia :D

tiper24
14. mar 2017

chudnutie je o matematike ak viac energie nevydas ako prijimas nemozes schudnut jednoduche cize pohyb pohyb pohyb 🙂

kvetinka75
14. mar 2017

@johaninka ja nič sojové nejem, nejako mi to nechutí a po soji sa necítim dobre. Keď už smotanu, tak používam bez laktozovú. Ale veľmi málo ju používam.
Čo sa týka delenej stravy, tak ja poznám iba základný princíp čo a ako kombinovať. Mňa to po pravde, ani nebaví nejako sledovať a čítať. Ja ani kalorie rátať neviem, radšej sa stravujem podľa seba. Už mám odskúšané čo platí a čo nie. A samozrejme pohyb, bez toho to nejde.

johaninka
autor
15. mar 2017

Včera som sa rozhodla, že kedže je jar dám si najprv detox 28dňový podľa Mačingovej....neuškodí snaď pokiaľ, ale ho vydržím :D

dolly3
16. mar 2017

Drzim palce rada by som sa pridala len na Macingovu sa teraz absolutne necitim. Aj ked mam super skusenosti s nou .