Pomoc s diastázou - ako postupovať, ak sa chcem dať operovať?

nikola2000
4. júl 2021

Dobrý večer prajem. Prosím Vás žienky ktoré ste si tým už prešli. Mam diastazu. Chcem si ju dat operovať samozrejme v štátnej nemocnici. Neviem ale ako mam pri tom všetkom postupovať. Zatiaľ mám USG brucha a chystám sa na chirurgiu s tým. Co ma ďalej čaká prosím Vás.

bajka16
4. júl 2021

@nikola2000 operovať? Véd sa s tým dá cvičiť zajdi si za fyzio a nechoď zbytočne pod nože

nikola2000
autor
5. júl 2021

@bajka16 ahoj viesco cvičiť som chcela už dávno začať ale nezdvihnem sa stým bruchom. Ja som od pôrodu schudla 30kg a brucho mam stále veľké ako tehotná. Všetko išlo dole len brucho ostalo veľké nafúknuté. Ked som skúšala tak som do tej diery strčila 4 prsty. Tak nič iné mi neostáva. Preto sa pitam ako mam postupovať lebo sama neviem.

leskovael
5. júl 2021

@nikola2000 je tu skupina o abdominoplastike, nájdeš tam veľa báb, ktoré mali diastazu, resp riešili brucho po porode. Určite tam nájdeš odpoveď

cefka29
5. júl 2021

@nikola2000 pri cviceni na diastazu nejde o ziadne dvihanie, cvici sa v leze alebo v sede, je to skor dychanie pri ktorom sa zatinaju a povoluju brusne svaly. Pred operaciou by som tu fyzioterapeutku urcite skusila, nech to zhodnoti, mozno to nie je az take zle ako sa vam zda. Samozrejme su stadia ked cvicenie uz nepomoze, ale preco to neskusit kym sa da clovek rezat 🙂

cefka29
5. júl 2021

Vysledok asi po 5tich tyzdnoch cvicenia